DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

To nie są obrońcy Polski! Raport PCh24 o serwilizmie PiS wobec Izraela

To nie są obrońcy Polski! Raport PCh24 o serwilizmie PiS wobec Izraela
Prezydent RP Andrzej Duda i premier Izraela Binjamin Netanjahu. Fot.Grzegorz Jakubowski/KPRP (flickr.com/photos/kancelariaprezydentarp)

Usunięcie z ustawy o IPN zapisów karzących więzieniem za obarczanie Polski i Polaków winą za niemieckie zbrodnie dokonane na Żydach może zostać odebrane na świecie jako przyznanie się przez Rzeczpospolitą do udziału w Holokauście. Wycofanie się z prawa, które miało chronić Ojczyznę przed zniewagami, stanowi również zaproszenie do frontalnych ataków.

 

Ranga sprawy jest zbyt poważna, by mówić o nieuwadze, wpadce czy błędzie polityków PiS. Ich postawa może być bowiem rozumiana przez ludzi o ograniczonej dobrej woli (a takich nie brakuje) jako przyznanie się do niemieckich win. Rządzący najpierw, z ogromną pewnością siebie i przy towarzyszącym ataku ze strony Izraela, wprowadzili ustawę penalizującą fałszowanie historii, następnie zaś, z podkulonym ogonem, wycofali się z prawa, które – jak sami stanowczo przekonywali – miało bronić dobrego imienia Polski i leżało w naszym interesie. Prosty z tego wniosek, że PiS wycofał się z obrony Polski i dbania o interesy narodowy.

 

Polska została skompromitowana. Teraz wszyscy widzą nas nie tylko jako kraj słaby (co udowadnia ugięcie się pod zagranicznymi naciskami), ale także chwiejny i miotany skrajnymi emocjami. Bo jak inaczej nazwać kompromitującą klasę rządzącą rejteradę: od pełnego poparcia rządzących dla ustawy i gotowości jej obrony, po nagłe wycofanie części zapisów, któremu towarzyszą głupkowate tłumaczenia.

 

Twardy geopolityczny gracz, jakim jest Izrael, został wręcz zachęcony do prowadzenia dalszych działań wobec państwa, które nie dość, że jest bezsilne, to jeszcze samo nie wie, czego chce. W kolejce interesów już widać sprawę bezspadkowego mienia pożydowskiego, na które organizacje syjonistyczne mają chrapkę od dawna. Sytuacja naszej Ojczyzny za sprawą dzisiejszej decyzji polityków PiS staje się po prostu tragikomiczna.

 

 

Michał Wałach

 

 

Zachęcamy Państwa do lektury najważniejszych tekstów portalu PCh24.pl dotyczących trwającego od początku roku napięcia na linii Polska-Izrael oraz Polska-USA. Wszystkie materiały poświęcone problematyce można natomiast znaleźć TUTAJ.

 

 

Dlaczego Polacy są skazani na żydowską niechęć?

Polacy, jako ofiary Hitlera, są z punktu widzenia religii Holokaustu wyjątkowo niewygodni. Nawet jeśli naszych ofiar było mniej niż ofiar żydowskich, to wciąż jest to liczba porównywalna z liczbą zamordowanych Żydów – mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, autor książki „Krew na naszych rękach?”.

 

 

Tajemnice antysemityzmu

Niesłabnący międzynarodowy atak medialny na Polskę sprawia wrażenie jakby miała ona monopol na antysemityzm i, że wszyscy Żydzi amerykańscy tak myślą. Nie tylko, że wszyscy Żydzi tak nie myślą, ale są nieraz sami ofiarą tej samej historyczno-politycznej wojny. Kara za odwagę niezależnego myślenia w sprawie Holokaustu jest dotkliwa, czego doświadczyli m.in. historycy Norman Finkelstein i Richard Lucas. Tak naprawdę, w tej wojnie nie liczą się korzenie etniczne ani religia.

 

 

„Żydowscy sprawcy”. Prawda, która oburzyła Izrael

Władze Izraela oraz Żydzi w diasporze, w tym w Polsce, są oburzeni słowami Mateusza Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”. Największym problemem całej sprawy nie jest jednak zaognienie relacji z Tel Awiwem, ale to, że wzburzenie wywołały słowa prawdy.

 

  

Dlaczego opozycja nie staje po stronie Polski? Zatruty owoc pedagogiki wstydu

Nowelizacja ustawy o IPN i związana z nią polityczna burza to chyba najlepsze podsumowanie ostatnich 29 lat – III RP. I nie chodzi tutaj o obnażenie wszystkich nieczystych działań, jakie względem Polski i Polaków od lat podejmuje strona izraelska, tylko o polskich ideologów pedagogiki wstydu, którzy od lat próbują nam wmówić, że jesteśmy głupcami, nieudacznikami, antysemitami i sam Adam Michnik raczy wiedzieć, kim jeszcze.

 

 

Stanisław Michalkiewicz: nie ma zgody na antypolskie kłamstwa

Ataki na Polskę, jakie przeprowadzają środowiska żydowskie w związku z nowelizacją ustawy o IPN to próba neutralizacji dosyć desperackiego i improwizowanego polskiego lobbingu, który Polonia amerykańska prowadzi w USA, żeby nie dopuścić do uchwalenia ustawy 1226. Strona żydowska nie jest pewna czy ten polski lobbing nie okaże się skuteczny, więc na wszelki wypadek podjęła kontrakcję – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz, pisarz i publicysta.

 

  

Korzyści z polsko-izraelskiego sporu, czyli powrót Żyda prawdziwego

Nawet jeśli przegramy dyplomatyczny konflikt z Izraelem – a nic nie wskazuje, żeby miało stać się inaczej – to jakieś korzyści jednak uzyskamy. Widać to już teraz! Oto wraz z pogorszeniem się relacji na linii Warszawa-Tel Awiw upadła (oby raz na zawsze) politpoprawna autocenzura dotycząca tematyki żydowskiej. Do debaty na normalnych zasadach powróciły zatem tematy Żydów i ich państwa, zaś z nielicznych publicystów dotychczas wręcz heroicznie podnoszących te kwestie spadło wreszcie odium wyznawców teorii spiskowych i szalonych żydożerców.

 

 

Polska – USA – Izrael. W pułapce bezalternatywnej polityki

Pośród tak zwanych spiskowych teorii wiele jest zupełnie  absurdalnych, w niektórych tkwi przysłowiowe ziarno prawdy, inne budzą rozbawienie tylko do momentu aż zaczynają się realizować. Spełnienie głoszonej od lat w prawicowych niszach koncepcji dotyczącej żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski może być dla nas szczególnie kosztowne i nie chodzi tylko o straty materialne.

 

 

Polskie obozy zagłady? Na naszych oczach umiera prawda

Nowelizacja ustawy o IPN stała się przyczynkiem do prowadzonej na ogromną skalę propagandowej akcji przeciwko Polsce. Poprawka, która – na pierwszy rzut oka – powinna być przez Żydów przyjęta z radością, jako broniąca prawdy o Holokauście, sprowokowała absurdalne wypowiedzi m.in. premiera Izraela i ambasador tego państwa w Warszawie, a także serię oszczerczych publikacji na łamach zachodnich mediów.

 

 

Czego polscy politycy nie mówią nam o aferze polsko-żydowskiej?

Od słów premiera Mateusza Morawieckiego w Niemczech o tzw. „żydowskich sprawcach”, trwa druga runda sporu polsko – żydowskiego. Zarówno politycy, media głównego nurtu jak i opinia publiczna w Polsce są zaskoczeni rozwojem wydarzeń. Komentarze wiodących publicystów skupiają się głównie na aspekcie wizerunkowym i sprawiają wrażenie jakby wszystko spadło na nas niczym przysłowiowy „grom z jasnego nieba”.

 

 

Uległość wobec Izraela. Polska wstaje z kolan tylko teoretycznie

Gdzie leży Polska? Polska nie leży, ale stoi dumnie wyprostowana! Ten krążący po kraju w pierwszych miesiącach rządów „dobrej zmiany” żart był, jest i nadal pozostaje jedynie dowcipem. Wycofanie się PiS z części nowelizacji ustawy o IPN – części wzbudzającej opór Izraela, USA i środowisk żydowskich – boleśnie dowodzi, że „wstawanie z kolan” to li tylko pusty frazes.

 

 

   

   

  

   

 

   


DATA: 2018-06-28 14:51
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli nawet polscy przywódcy mają rację w tym, że procesy cywilno-prawne są skuteczniejszym od karno-prawnych narzędziem troski o dobre imię narodu polskiego, to pozostają wątpliwości: 1) dlaczego przepisy "karne" zagrażały "wolności słowa" w dziedzinie wypowiadania się o zagładzie Żydów, a przepisy "cywilne" tej wolności nie zagrażają? 2) dlaczego w ogóle jeszcze istnieją w polskim prawie przepisy karzące za "mowę nienawiści", "homofobię", "antysemityzm" - czy nie lepiej ścigać cywilnie tych, którzy takich nadużyć wolności słowa dokonują? 3) dlaczego zrobiono to w tak pośpiesznie: sam ten fakt jest czymś BARDZO budzącym niesmak, podobnie jak wymówka prez. Kaczyńskiego dot. ratyfikowania traktatu lizbońskiego (uzależnił decyzję od wyniku referendum, ale w Irlandii, a nie w Polsce, jak gdyby był irlandzkim a nie polskim przywódcą); prez. Klaus ratyfikował w LEPSZYM stylu, bez takich wymówek i z wyraźnym dopowiedzeniem, że Czechy z tą chwilą tracą suwerenność.
ponad 1 rok temu / Konrad Józef Turzyński
 
O jakim serwilizmie mowa? PiS z upodobaniem wypełnia zadania. Muszą jednak mydlić naiwne oczka PiSdałkom działaniami pozornymi. Jak by co no to nie my. Chcielim ale nimoglim bo nam się koszula między nogami zamotała.
ponad 1 rok temu / agricola
 
...i pozamiatane...a gdzie głos Pasterzy???
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Wielka Nierzadnica to UE. Zydzi to poprostu Zydzi.
ponad 1 rok temu / Er
 
Polacy nic się nie stało nic się nie stało dlatego należy już w wyborach na jesieni i w przyszłym roku w wyborach do sejmu podziękować za dobra zmianę i dać PIS czerwona kartkę do tego będę namawiał wszystkich moich znajomych i bliskich jest mi z tego powodu strasznie przykro całe życie byłem za prawica teraz PIS ale to koniec moja cierpliwość się wyczerpała już nie mogę dalej pozwolić wodzic się za nos i czekać jestem za stary pozdrawiam wszystkich emerytów
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Szydło głosowała ZA. 100% PiS było ZA. Ratują własne tyłki, sprzedali Naród Polski. Koniec złudzeń.
ponad 1 rok temu / rtl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.