DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

„Tęczowy Piątek”. Ordo Iuris ostrzega przed „wrogim przejęciem” szkół

„Tęczowy Piątek”. Ordo Iuris ostrzega przed „wrogim przejęciem” szkół
Fot. PCh24.pl /RoM

W związku z dyskretnym, wręcz „partyzanckim” Tęczowym Piątkiem, organizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii w polskich szkołach, instytut Ordo Iuris informuje rodziców o przysługujących im prawach, a także oferuje fachową pomoc w przypadkach łamania prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

 

Mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu podkreśla, że ubiegłoroczna edycja akcji KPH w skali kraju okazała się zjawiskiem marginalnym i frekwencyjnym niewypałem. Doszło jednak do wielu przypadków łamania prawa rodziców do wiedzy o treściach przekazywanych w szkołach ich dzieciom. Dyrektorzy nie wszystkich placówek byli skłonni przyznać się do tego, że na ich teren weszli edukatorzy seksualni związani z lobby LGBT. To nielegalne, gdyż są zobowiązani do udzielenia takich wyjaśnień, zgodnie z ustawą dotyczącą dostępu do informacji publicznej.

 

W obecnym roku, na przełomie września i października Instytut zwrócił się do szkół, przede wszystkim liceów, w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu z analogicznym zapytaniem. W zdecydowanej większości przypadków odpowiedź brzmiała przecząco („Tęczowy Piątek” nie będzie tam organizowany), jednak 30-40 procent placówek nie wystosowała żadnego odzewu.

 

Jak podkreśla Ordo Iuris, z kilku powodów lobbyści organizacji pro-homoseksualnych próbują dokonać swego rodzaju wrogiego przejęcia szkół, z oczywistym naruszeniem prawa oświatowego. Rodzice bowiem mają nie tylko prawo do wychowywania potomstwa w zgodzie z własnymi przekonaniami, ale i wiedzy oraz wyrażenia zgody bądź odmowy akceptacji udziału ich dzieci w zajęciach nieobjętych podstawą programową. Zwłaszcza gdy te miałyby odbywać się przy udziale organizacji spoza szkoły.

 

Tymczasem informacja o tegorocznej odsłonie szkolnej akcji LGBT została podana bardzo późno. Wiele rad rodziców nie zdąży się zebrać by wydać opinie o przedsięwzięciu. Wielu rodziców znów w ogóle nie dowie się o zajęciach Kampanii Przeciw Homofobii.

 

Adwokat Rafał Dorosiński, autor prawnej analizy założeń „Tęczowego Piątku” w świetle konstytucyjnych i ustawowych praw rodziców, wskazał na kilka manipulacji stojących za akcją. Jak powiedział, jest ona promowana intensywnie przy udziale miło brzmiących, niekontrowersyjnych haseł. Niestandardowe preferencje dotyczące życia seksualnego – nietrwałe i, jak mówią badania, nabyte – ukazywane są przez organizatorów jako cecha wrodzona, tożsamościowa, porównywalna na przykład z kolorem skóry. Młodzi przekonywani są, że właściwa postawa dorosłych (na przykład rodziców bądź nauczycieli) czy otoczenia wobec nich polega na bezwarunkowej akceptacji ich skłonności. - W analizie przytaczamy szereg badań ośrodków naukowych: te skłonności nie są wrodzone, nie są trwałe ani niezmienne, na co jest szereg dowodów – mówił adw. Dorosiński. – Możemy kochać swoich bliskich jednocześnie nie zgadzając się z decyzjami, praktykami, zachowaniami, które oni podejmują – dodał autor analizy.

 

Inna manipulacja dotyczy skali występowania homoseksualizmu oraz pokrewnych skłonności. Niektóre publikacje wskazują na rzekomy 10-procentowy udział w populacji, co nie ma żadnego pokrycia w merytorycznych badaniach.

 

Akcja LGBT skierowana jest również do nauczycieli. Oprócz swego rodzaju moralnego szantażu (dobry wychowawca to rzekomo ten, który afirmuje homoseksualizm), namawia ich, by wprowadzali do szkolnego „obrotu” treści niemieszczące się w postawie programowej. W ocenie Ordo Iuris, są one ideologiczne, gdyż stoją w sprzeczności z obowiązującym w polskich szkołach modelem wychowania do życia w rodzinie. Zawarty tam wzorzec powinien być traktowany jako punkt wyjścia dla procesu wychowawczego. Jest tymczasem atakowany przez aktywistów LGBT.

 

Organizatorzy „Tęczowego Piątku” usiłują stworzyć wrażenie, że jest on inicjatywą oddolną, niemal spontaniczną. W rzeczywistości mamy do czynienia z akcją centralnie zaplanowaną i promowaną, między innymi z użyciem uprzednio przygotowanych materiałów (takich jak wideoklipy), ujawnionych na krótko przed datą akcji, czyli 25 października.

 

Poradnik dla rodziców, uczniów, wychowawców

Prawnicy przypominają, że do udziału dzieci w tego typu zajęciach niezbędna jest wiedza i zgoda rodziców każdego z nich. Ojcowie i matki mogą na różne sposoby przeciwdziałać demoralizacji zagrażającej ich pociechom. Na przykład wystąpić do dyrektora szkoły z zapytaniem o zajęcia, wypełnić (UWAGA: do piątku rano!) oświadczenie rodzicielskie, którego wzór dostępny jest na internetowej stronie Ordo Iuris. Mają prawo wiedzieć, kto odpowiada za organizację zajęć pozaprogramowych, czy wyraziła na nie zgodę rada rodziców. Prawni opiekunowie dzieci mogą wezwać dyrektora do natychmiastowego przerwania zajęć czy wystaw, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dziecko. O ewentualnych nadużyciach powinni zawiadomić wojewódzkiego kuratora oświaty.

 

Instytut Ordo Iuris opublikował już w internecie analizę „Tęczowego Piątku” oraz praktyczny poradnik dla rodziców. Zapewnia im także pomoc prawną w sporach czy wszelkich przypadkach nieprawidłowości dotyczących niepożądanych zajęć w szkołach.

 

RoM, Warszawa

 

 

Wzór oświadczenia rodzicielskiego

Analiza prawna „Tęczowego Piątku”

Poradnik dla rodziców i uczniów

 

 

 


DATA: 2019-10-24 17:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego Ordo Iuris a nie prokurator?
8 miesięcy temu / Rys
 
Cytując klasyka kabaretu B. Smolenia: "... a to dziwne, kiedyś normą był ogół a nie margines."
8 miesięcy temu / A.D. 1982
 
Toczy się wojna kulturowa i przyszedł czas na prawdziwą walkę, na danie odporu tym ideologicznym najeźdźcom, którzy wyciągają swoje łapy po nasze dzieci! Pokażcie, że potraficie obronić wasze dzieci nie tylko mądrym zdaniami, ale też walką fizyczną, jeśli trzeba, jak kiedyś rycerze....
8 miesięcy temu / A. Łaska
 
Mt 25,40
8 miesięcy temu / John Galt
 
Wrogie przejęcie szkół ??? Władza PiS UDAJE , że to jej NIE DOTYCZY. TAKA KULTURALNA i posłuszna WYTYCZNYM dla ZRÓZNOWAŻONEGO ROZWOJU . Skandal i DRAŃSTWO politykow udających PRAWICĘ .
8 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.