DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

„Tęczowy Piątek”: MEN ostrzega rodziców

„Tęczowy Piątek”: MEN ostrzega rodziców
Fot. Pixabay

Ze względu na plany środowisk prohomoseksualnych dotyczące przeprowadzenia „Tęczowego Piątku” w polskich szkołach już 25 października, Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do rodziców o zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia.

 

Jak poinformował w minionym tygodniu dziennik „Rzeczpospolita”, w związku z wprowadzeniem do Sejmu obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” oraz ubiegłorocznym sprzeciwem wobec indoktrynacji uczniów przez seksedukatorów, tym razem „Tęczowy Piątek” ma odbyć się dyskretniej. Organizator przedsięwzięcia nie oczekuje od organizatorów akcji zgłaszania się, lecz na swojej stronie internetowej zamieszcza materiały pomocnicze. „Teraz po raz pierwszy szkoły, które chcą u siebie zorganizować Tęczowy Piątek, nie muszą się zgłaszać do Kampanii przeciwko Homofobii. W ten sposób organizacja nie będzie miała listy uczestników i nikt nie będzie wymagał od niej informacji o zasięgu akcji” – czytamy na stronie rp.pl.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ostrzega rodziców, by bacznie przyglądali się zajęciom organizowanym w szkołach. – Rodzice powinni być czujni co do zajęć, jakie odbywają się w szkole. Tam bez ich wiedzy i zgody nie mogą odbywać się wydarzenia, które nie są zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym. Jeżeli rodzice mają jakiekolwiek podejrzenia, że w szkole są organizowane zajęcia, warsztaty czy prowadzone są spotkania, o których nie mieli wiedzy i nie zostali o tym wcześniej poinformowani, powinni interweniować u dyrektora. Jeżeli interwencja nie spowoduje oczekiwanych rezultatów, wtedy natychmiast powinni skontaktować się z kuratorium oświaty – podkreśla Anna Ostrowska z MEN.

 

Ministerstwo zachęca, by szkoły w najbliższy piątek zaangażowały młodzież w pożyteczną aktywność, na przykład odwiedzanie i porządkowanie grobów zasłużonych osób.

 

Proponujemy, by szkoły skupiły się na wartościowych rzeczach, które są ściśle ujęte w podstawie programowej i powiązane z naszą kulturą oraz tradycją – podkreśla Anna Ostrowska.

 

 

Źródła: Polskie Radio 24, IAR, rp.pl

RoM

 

Nie dla homoseksualnej deprawacji polskiej młodzieży! Podpisz protest

 

 

 


DATA: 2019-10-23 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto sprawuje nadzór nad kuratoriami mądralo?
8 miesięcy temu / pitupitu
 
@Ruben: nie, MEN nie posiada faktycznej kontroli nad tym, co dzieje się w szkołach, bo od nadzoru pedagogicznego są kuratoria oświaty, a nie MEN. Przy okazji, pracownicy MEN też płacą podatki. A co do zaangażowania młodzieży w coś pożytecznego, to obawiam się, że ze względu na strajk włoski w większość z nich będzie mogła co najwyżej zaangażować się na własną rękę, bez pośrednictwa szkoły.
8 miesięcy temu / Margeritta
 
MEN wysyła rodziców do szkoły do pilnowania zajęć jakie odbywają się w szkole, zamiast chodzenia do pracy. Mają brać urlop? Urlop bezpłatny? czy złożyć w pracy wypowiedzenie "za porozumieniem stron" i na bezrobocie? Tylko wtedy mogą "być czujni co do zajęć". Za co wobec tego pani Ostrowska i inne urzędasy wynajęte przez rodziców biorą gigantyczne, w porównaniu z rodzicami, pieniądze? Rodzice dowiadują się po fakcie. Chyba o te szkolne awantury po fakcie chodzi pani ostrowskiej i kaczyńskiemu.
8 miesięcy temu / osw
 
Przepraszam, ze się powtarzam, ale sens wypowiedzi MEN jest taki: policja ostrzega, żeby nie wychodzić na ulicę, bo tam kradną. Śmiech na sali ! PiS podejmuje zadania pozorowane, a faktycznie wspiera tęczową rewolucję. Najbardziej winni są ci, którzy mają władzę i mogą wiele zrobić, a zachowują bierność.
8 miesięcy temu / Józef z Tallin
 
to śmieszne. MEN ostrzega rodziców? a ja myślałam, że to MEN jest decyzyjna w sprawie tego co dzieje się w szkołach i jakie treści są przekazywane naszym dzieciom. Dlaczego MEN jasno nie zakaże takich treści w szkołach? świat stanął na głowie. Przesłania Matki Bożej z Akita i Quito właśnie się realizują na naszych oczach. Królowo Różańca świętego - Módl się za nami.
8 miesięcy temu / jb
 
to PIS w końcu rządzi czy nie rządzi?
8 miesięcy temu / antylewus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.