DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

„Tęczowe” harce i polityczne postulaty pod Oknem Papieskim. „Pan ksiądz przeszkadza”

„Tęczowe” harce i polityczne postulaty pod Oknem Papieskim. „Pan ksiądz przeszkadza”
Źródło: Facebook / Queerowy Maj

„Tęczowi” nie znają żadnych granic! W 41. rocznicę wybory kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową homoseksualni aktywiści i ich polityczni stronnicy zebrali się pod krakowskim Oknem Papieskim. Hałaśliwa dyskoteka postępowców była wyrazem sprzeciwu wobec obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop pedofilii”. Media podają także, że w tłumie można było usłyszeć głosy niezadowolenia z powodu wyjścia do zgromadzonych aktywistów LGBT „pana księdza”.

 

Homoseksualną dyskotekę pod Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie zorganizowała fundacja Queerowy Maj – podaje tvp.info. Słowo „queer” oznacza osoby inne niż heteroseksualne i można je uznać za synonim akronimu LGBT+.

 

Tęczowe flagi – symbole tego właśnie ruchu politycznego – plugawiły w środę miejsce, w którym Jan Paweł II rozmawiał z młodymi Polakami w trakcie swoich pielgrzymek do Ojczyzny. A to wszystko w Dniu Papieskim, co pokazuje, że nie wszyscy w naszym kraju czerpali i czerpią z bogatego duchowego, moralnego i intelektualnego dziedzictwa papieża. Niestety wielu dało się uwieść ułudzie, która doprowadziła do „tęczowej” dyskoteki w tym niezwykłym dla milionów ludzi miejscu.

 

Co więcej, homoseksualni aktywiści oraz ich polityczni sojusznicy postanowili połączyć niszczenie powagi Dnia Papieskiego z protestem wobec projektu „Stop pedofilii”. „Zdaniem uczestników zgromadzenia penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej” – podaje tvp.info. Warto jednak odnotować, że w projekcie nie ma słowa o edukacji seksualnej.

 

„Projekt ustawy #StopPedofilii nie zakazuje edukacji seksualnej, tylko publicznego propagowania lub pochwalania podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego. Ale widać lewica utożsamia jedno z drugim i nie wyobraża sobie edukacji seksualnej bez zachęcania do współżycia” – zauważyła na Twitterze aktywistka pro-life Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

 

 

Zastanawiająca jest histeria, w jaką wpadła totalna opozycja. Tymczasem ten projekt jest w istocie prosty. Faktycznie zakazuje on po prostu propagowania lub pochwalania wobec nieletnich obcowania płciowego bądź też „innych czynności seksualnych” – mówił w rozmowie z PCh24 Mariusz Dzierżwski z Fundacji Pro – Prawo do Życia [CAŁY TEKST TUTAJ].

 

Mimo tak oczywistych faktów, lewica powiela błędne twierdzenia, które niestety zaczynają w życiu publicznym funkcjonować na prawdach „faktów”. „Przeciwnicy projektu zamiast prowadzić merytoryczną krytykę przedstawiają nieprawdziwe informacje na temat jego treści  i atakują oraz zniesławiają komentatorów, którzy pozytywnie oceniają jego założenia, w tym ekspertów Ordo Iuris. W związku z tym prawnicy Ordo Iuris składają zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w stosunku do osób podających nieprawdę na temat stanowisk Instytutu zarówno na portalach społecznościowych i w toku akcji Jesień średniowiecza gromadzących ideologiczne środowiska próbujące zablokować zmiany w przepisach” – informowaliśmy na PCh24 [CAŁY TEKST TUTAJ].

 

To wszystko rodzi wrażenie, że lewica próbuje doprowadzić do nowych „czarnych marszów”, które także czerpały z przekłamań – wtedy dotyczących projektu „Stop aborcji” (lewica błędnie twierdziła, że projekt przewiduje… zakaz badań prenetalnych!).

 

Na tym jednak nie koniec, gdyż uczestnicy krakowskiego zgromadzenia pod „tęczowymi” flagami mieli wyrażać niezadowolenie z powodu wyjścia do nich katolickiego kapłana – podają media.

 

„Do demonstrantów z różańcem w dłoni wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, były wieloletni sekretarz ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Jedna z uczestniczących w dyskotece kobiet twierdziła, że pan ksiądz przeszkadza zgromadzonym, ale zapewniała, że nie zabrania mu modlitwy. Inni mieli grozić kapłanowi wezwaniem policji” – czytamy na tvp.info.

 

 

Źródło: tvp.info / niezalezna.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-10-18 07:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

hipokryta do niczego nie przekona ,kler nie posprzątał u siebie
4 miesiące temu / do / Izydor Ora
 
dlaczego oczekujecie, że to księża mają wyjść na ulice, a nie wierni??? trzeba zakazać finansowania tego zwłaszcza z zewnątrz i po kłopocie...
4 miesiące temu / pytanie
 
Prowokują w nadziei, że ktoś ich w końcu fizycznie zaatakuje. Będą to robić do skutku, aż im się uda, coraz bezczelniej będą bezcześcić kościoły i uderzać w księży. Bądźmy na to gotowi.
4 miesiące temu / Drajkutek
 
Rosja jest sekowana i zwalczana przez PiS ponieważ w Rosji nie było rewolucji 1968 roku, ponieważ Putin wywalił na zbity pysk ludzi Sorosa i demokratycznych liberałów. Konserwatyzmem obyczajowym Putin zachowuje jedność narodową. Jak bardzo nienawidzi tej podstawowej życiowej madrosci ukraiński = niemiecki i amerykansko żydowski popis. Świat i Polska giną w rękach masonerii.
4 miesiące temu / odkr
 
@Izydor Oracz W związku z narastającym szaleństwem LGBT myślę, że Twój postulat jest zasadny i wart rozważenia inaczej za jakieś 20 lat będzie przymus wspierania lgbt.
4 miesiące temu / Michu.
 
Więc dlaczego nie broni?
4 miesiące temu / @Wojciech Ignac
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.