DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Tęczowa flaga na kościele w Austrii. Diecezja w pełni to popiera

Tęczowa flaga na kościele w Austrii. Diecezja w pełni to popiera
Bp Manfred Scheuer (fot. youtube)

Katolicka parafia w austriackim Linzu postanowiła uczcić prohomoseksualne wydarzenie „linzpride2020”. Tuż nad wejściem do świątyni zawieszono dużą, tęczową flagę. Władze diecezji popierają ten krok.

 

W katolickim kościele w Urfahr, jednej z dzielnic Linzu w Górnej Austrii, doszło do aktu skandalicznego wsparcia dla ideologii LGBT. W mieście odbywało się kilka dni temu wydarzenie „linzpride2020”, manifestacja poparcia dla tęczowego rewolucyjnego ruchu. Z tej okazji tuż nad wejściem do kościoła wywieszono dużą tęczową flagę. Niestety, nie było to samowolne działanie proboszcza stojącego w kontrze do biskupa. Akt poparcia bezbożnej ideologii spotkał się bowiem z pełnym poparciem diecezji. Na jej stronie internetowej opublikowano krótki artykuł informujący o wywieszeniu flagi.

 

Czytamy w nim: „Tęczowa flaga to znak przełomu, zmiany i pokoju, uchodzi za symbol tolerancji i akceptacji, różnorodności form życia, nadziei i tęsknoty. Opowiada się za uznaniem i równouprawnieniem ludzi o orientacji jednopłciowej oraz z różnorodnymi tożsamościami płciowymi. [...] Dobra nowina Ewangelii, której istotą jest miłość, nie rozróżnia ludzi podług ich orientacji seksualnej. Każdy człowiek jest kochanym dzieckiem Boga. Jesteśmy przekonani, że żaden rodzaj dyskryminacji osób kochających jednopłciowo ani ludzi o określonej tożsamości płciowej nie może powoływać się na wartości chrześcijańskie”.

 

Biskupem ordynariuszem diecezji Linz jest Manfred Scheuer. Pod jego władzą dochodzi od dawna do licznych podobnych ekscesów. Choćby w roku 2018 w kilku parafiach w Linzu organizowano błogosławienie par homoseksualnych „na Walentynki”; informowała o tym oficjalna gazeta diecezjalna. Bp Scheuer jest ponadto zwolennikiem Komunii dla rozwodników oraz wyświęcania żonatych mężczyzn na księży.

 

W tym roku został wybrany wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Austrii. Jej szefem został abp Franz Lackner, który kilka lat temu zlecił teologom z Linzu opracowanie książki, która uzasadniałaby teologicznie błogosławienie związków homoseksualnych.

 

Katechizm Kościoła Katolickiego zobowiązuje wszystkich wierzących do szacunku względem osób homoseksualnych. Piętnuje jednak jednoznacznie pozamałżeńskie akty seksualne jako grzeszne. W logice modernistów z Austrii nauczanie to jest jednak „przestarzałe” i wymaga korekty zgodnie z „ustaleniami” nauki, a zwłaszcza teorii gender.

 

Źródła: kath.net, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-07-11 16:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo :- w końcu ktoś mądrze mówi, a diecezja mądra.
5 dni temu / Reff
 
I bardzo dobrze. Po pierwsze ten biskup nie odnosi się do sexu a do ludzi i to że wszyscy są dziećmi bożymi. zatem nie wiem skąd wasza histeria. A jeżeli by w Polsce zakazać wchodzenia i błogosławieństwa wszystkich którzy uprawiają stosunki pozamałżeńskie to kościołyby świeciły pustkami. Jakoś nie ma zakazu dla heteroseksuslnych osób w zwiazkach pozamałżeńskich. No i skoro KK nie widzi problemu w ślubie rozwodnika z 20 letnim stażem i 3 dzieci to chyba nie widzi belki w swoim oku.
6 dni temu / Artur
 
Nie wiem, mnie się jakoś ten biskup nie podoba...Nie wiem - może jestem przeczulony??
1 miesiąc temu / gość
 
Trzeba zadać pytanie, kim jest kard.Szymborn.Czy on nie stoi za tym i nie popiera zwolenników tęczowej flagi i liberalizmu kościelnego???
1 miesiąc temu / Marek
 
No modlcie sie za nas w Linzu... bo trudno, coraz trudniej... jest jeszcze kilku dobrych kaplanow ale to kropla w obliczu zla. Nie ma gdzie isc...
1 miesiąc temu / Polka
 
Grubo daje po zaworach. Jakie oświecenie. Jaskinia zbójców to mało powiedziane.
1 miesiąc temu / Mj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.