DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Taylor Swift i Miley Cyrus na czele rewolucji. Homoideologia, aborcja i wyszydzanie dziewictwa

Taylor Swift i Miley Cyrus na czele rewolucji. Homoideologia, aborcja i wyszydzanie dziewictwa

W swoich najnowszych produkcjach, popularne amerykańskie piosenkarki wyraźnie opowiedziały się po stronie obyczajowej rewolucji. Taylor Swift w swoim „You Need To Calm Down” przyklaskuje dyktaturze LGBT oraz wzywa do podpisania petycji wprowadzającej „prawa równościowe”. Miley Cyrus w utworze „Mother’s Daughter” promuje aborcję i wyszydza dziewictwo określając je mianem  konstruktu społecznego.

 

Była gwiazda Disney’a, MIley Cyrus przyzwyczaiła nas już do wyuzdanych o ociekających seksualnością teledysków. W swoim najnowszym utworze idzie jednak o krok dalej. Oprócz znanej z wcześniejszych produkcji nachalnej seksualizacji, dodaje treści o charakterze społecznym. „Mother’s Daughter” jest feministycznym manifestem. Cyrus pod pozorem „prawa do decydowania o własnym ciele” promuje aborcję oraz uderza w wynikające z chrześcijaństwa argumenty.

 

„Dziewictwo to konstrukt społeczny”, „grzech istnieje tylko w twoich oczach” czy „bohaterstwo ciała” to tylko niektóre z haseł prezentowanych w oficjalnym teledysku. Ponadto, refren zaczyna się od słów „nie zadzieraj z moją wolnością” (ocenzurowana wersja; w oryginale don’f f*** with my freedom), będący przewodnim hasłem środowisk LGBT i feministek.

 

Cały teledysk zobrazowany w czerwonym świetle, ociekający wyuzdaniem i w pewnych momentach obrzydliwością przywołuje wręcz piekielne skojarzenia. „Don’t f*** with my freedom” to także hasło kampanii reklamowej artystki, która zbiera pieniądze na działalność aborcyjnego konglomeratu Planned Parenthood.

 

Z kolei pochodząca z Pensywlanii Taylor Swift włączyła się w promocję dyktatu LGBT. Oprócz promującego grzeszne praktyki teledysku, piosenkarka prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą „Equality Act” (ang. prawo równościowe), mającym zakończyć rzekomą dyskryminację osób LGBT.

 

W teledysku do utworu „You Need to Calm Down” (ang. musisz się uspokoić) w pozytywny sposób ukazane są osoby epatujące homoseksualnymi skłonnościami, transi czy feministki. W stereotypowy sposób ukazane są osoby wyrażające swój sprzeciw wobec takich praktyk, jako tzw. rednecks (pejoratywne określenie osób z klasy średniej pochodzących z południowych stanów USA; najbliższe polskie określenie – wieśniaki).

 

W teledysku przedsatwiono barwne, kolorowe i wesołe osiedle zamieszkane przez osoby LGBT; mamy ukazaną ceremonię pseudomałżeństwa homoseksualnego czy wybory miss osoby transpłciowej. W teledysku oprócz Taylor Swift występują także liczni przedstawiciele świata amerykańskiego świata rozrywki; Ellen DeGeneres, Katy Perry czy Ryan Reynolds.

 

W kontraście do „wesołego świata” występują amerykańscy redneck’s we flanelowych koszulach, brudni i zarośnięci. Krzycząc i protestując trzymają w rękach transparenty „Adam i Ewa nie równa się Adam i Steve”, „homoseksualizm to grzech”, „piekło” czy przekreślona tęcza. Zastanawiające, że Swift opowiadając się za rzekomo dyskryminowaną grupą, używa w swoim teledysku negatywnego stereotypu mającego wywołać niechęć odbiorców – i kto tu kogo dyskryminuje?

 

Amerykańska piosenkarka zaangażowała się także politycznie. Na samym końcu pokazana jest plansza z wezwaniem do podpisywania petycji wzywającej do wprowadzenia „Equality Act”, mającego przeciwstawić się rzekomej dyskryminacji, z jaką spotykają się osoby LGBT. W decyzji artystki dostrzegamy także presję, jaką na świat rozrywki wywiera agresywne środowisko. Sama piosenkarka przyznaje, że zdecydowała się na nagranie utworu, gdyż otrzymywała coraz wiecej zarzutów o brak zaangażowania w tych kwestiach.  

 

 

 

Źródło: lifenews.com / YouTube/Taylor Swift/Miley Cyrus

PR    


DATA: 2019-07-04 16:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dwie gwiazdeczki masonów. Szkoda tracić czas na ich wynaturzenia. Kukiełki w oparach kłamstwa.
ponad 1 rok temu / Joker
 
Kim, ja jestem magistrem filologii angielskiej i również mam możliwość wyjechania z tego kraju ale tego nie zrobię. Natomiast ty, proszę, wyjedź. Nie potrzeba nam w tym kraju ludzi, którzy chcą mieć szariat i pedofilów na czołowych stanowiskach.
ponad 1 rok temu / Zal
 
odsubskrybować wszystkie te "gwiazdy" a taylor nie umie śpiewać jej głos to darcie kotów
ponad 1 rok temu / AniA
 
Tina: miłość nie polega na tym, żeby każdemu dać buzi i czekoladę. Milosc różne ma oblicza. Jak trzeba, to przywdziewa zbroję, bierze miecz i robi porządek. Wypalanie grzechu musi boleć. Walczyć o zbawienie czyjejś duszy-to prawdziwa miłość, sens i cel. W rozumieniu katolickim. Te biedne młode komunistki nie wiedzą, czym jest miłość. I co znaczy być dobrym. Pani wie?
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Nareszcie sławne osoby mówią o tym publicznie! Jedyna szansa żeby więcej ludzi zrozumiało, że każdy powinien mieć prawo wyboru! Niestety żyjemy w takim państwie, które cofa się do zasad średniowiecza i za niedługo wrócimy o palenia na stosie osób, które nie chcą brać udziału w spotkaniach w kościołach... Jakby na to nie patrzeć to przekupywanie ludzi za pieniądze żeby posiadali dzieci i wprowadzanie podatku dla tych co ich nie mają po 23 rż też jest chore. To czysty materializm. Bardzo się cieszę że mam dwadzieścia parę lat i jestem w stanie zaplanować tak swoją przyszłość żeby wyjechać z tego kraju i uwolnić się od ludzi, którzy nie wiedzą co to jest polityka, co to jest wiara a co to są morale.
ponad 1 rok temu / Kim
 
Ja już mam tego dosyć... Przestańcie promować LGBT! To jest chore! Powinniście lepiej wszyscy promować dbanie o środowisko! To jest ważniejsze!
ponad 1 rok temu / Lilka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.