DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Tak walczył Alfie Evans. „Brutalny, eugeniczny system, przebrany za demokrację”

Tak walczył Alfie Evans. „Brutalny, eugeniczny system, przebrany za demokrację”
Fot. Alfies Army / Facebook

Na łamach portalu „La Nova Bussola Quotidiana” Benedetta Frigerio opisuje, w jaki sposób szpital dziecięcy Alder Hey w Liverpoolu traktował Alfiego Evansa.

 

„Nie wiemy, jak długo żyłby Alfie, gdyby był leczony i objęty odpowiednią opieką, nie wiemy, czy dodatkowe badania pozwoliłyby postawić diagnozę i prowadzić leczenie... Z pewnością jednak nie możemy powiedzieć, że dziecko zmarło tylko dlatego, że została odłączona aparatura podtrzymująca jego życie” – czytamy w tekście.

 

Autorka wylicza szereg błędów i zaniedbań popełnionych w szpitalu. Za największy uznaje fakt, że dziecko aż przez 15 miesięcy było poddawane intubacji, stosowanej według zasad medycyny tylko przez krótki okres. Personel Alder Hey odmówił Alfiemu przeprowadzenia zabiegu tracheotomii, „ponieważ zaledwie miesiąc od jego przyjęcia (grudzień 2016), lekarze zdecydowali, że powinien umrzeć, nawet nie próbując dojść do diagnozy”. Przewody, za pomocą których chłopiec otrzymywał powietrze, nie były wymieniane przez pięć miesięcy. Thomas Evans publikował fotografie, na których widoczna jest pleśń znajdująca się na rurkach intubacyjnych.

 

Chociaż media pisały, że Alfie cierpi na chorobę mitochondrialną, lekarze zajmujący się nim nie znaleźli medycznego dowodu na takie rozpoznanie.

 

„Po odłączeniu wentylacji Alfie został poddany straszliwemu traktowaniu. Ponieważ jego płuca były przyzwyczajone do mechanicznego rozszerzania się, lekarze powinni odzwyczajać go stopniowo, aby nie sprowokować jego bezpośredniej śmierci. Ale tak się nie stało, mimo że zaraził się infekcją płuc po wyłączeniu urządzenia podtrzymującego życie” – pisze Frigerio.

 

W związku z powyższym – według opinii włoskiego lekarza – Alfie powinien być poddany natychmiastowej antybiotykoterapii. Szpital jednak jej nie zastosował. Chłopiec pomimo to oddychał przez kilkadziesiąt godzin, a „medycy” z Alder Hey odmawiali podania mu maski tlenowej. Już wtedy wiadomo było, jak bardzo „mijał się z prawdą” przedstawiciel szpitala, który zapewniał sędziego Anthony'ego Haydena, iż dziecko umrze wkrótce po odłączeniu respiratora.

 

Alfie został odłączony od wentylacji w poniedziałek 23 kwietnia. Tego dnia późnym wieczorem za pomocą mediów społecznościowych jego ojciec apelował o dostarczenie do szpitala tlenu. Udało się to tylko dlatego, że jedna z osób towarzyszących prawnikowi rodziny przerzuciła maskę ponad głowami policjantów broniących dostępu do szpitala.

 

Medycy z Alder Hey nie rezygnowali. Dwukrotnie próbowali pozbawić Alfiego maski tlenowej, gdyż nie należała do wyposażenia placówki. Zapobiegł temu Thomas Evans powołujący się na „wyrok śmierci” wydany przez Haydena. Sędzia nie wspomniał w nim bowiem o pozbawieniu dziecka tlenu i pożywienia. Również dzięki temu udało się rodzicom doprowadzić do przywrócenia Alfiemu karmienia – na niewielkim poziomie – po 36 godzinach przerwy!

 

„Alfie nadal żył przez 4 dni, broniony przez rodziców przed groźbami lekarzy, od czasu do czasu otwierając oczy i reagując. Potem, w zamian za milczenie w prasie, szpital obiecał Thomasowi więcej tlenu i większe wsparcie dla życia. Dwie godziny przed śmiercią nasycenie tlenem wynosiło około 98, a tętno Alfiego około 160, stabilne do tego stopnia, iż ​​Thomas był przekonany, że pozwolą mu wkrótce zabrać syna do domu (jak poinformowała go administracja szpitala, miało to nastąpić w piątek po południu). Przed śmiercią [chłopca] Thomas opuścił pokój na chwilę, zostawiając Kate drzemiącą i innego członka rodziny w pokoju. Weszła pielęgniarka i wyjaśniła, że ​​zamierza podać Alfiemu cztery lekarstwa (nie wiadomo, jakie to były substancje). Nie więcej niż 30 minut później poziom nasycenia tlenem spadł do 15. Dwie godziny później Alfie nie żył” – opisuje portal.

 

Autorka przytacza szereg opinii włoskich lekarzy, kwestionujących postępowanie szpitala. Potępia też procedury stosowane w ramach brytyjskiego systemu Liverpool Care Pathaway, nakazującemu skazywanie dzieci uznanych za nieuleczalnie chore, na śmierć z głodu i pragnienia.  

 

„(…) męczeństwo Alfiego (…) oprócz nawrócenia wielu serc: zmusiło nas do zjednoczenia się przeciwko potworowi, do dostrzeżenia brutalności eugenicznego systemu przebranego za demokrację. System o nieograniczonej władzy nad osobą jest uważany przez angielską politykę i sądownictwo za religię obywatelską. Jest to siła, która niszczy tak wiele kruchych istnień i rozpowszechnia utylitarną mentalność, że musimy rozpocząć z nią walkę, jeśli nie chcemy skończyć w taki sam sposób. Ale kto wie, może historia Alfiego ujawni o wiele więcej, ponieważ wielu z nas wciąż zadaje pytanie bez odpowiedzi: co może usprawiedliwić szpitalną, wściekłą determinację i strach przed pomysłem przeniesienia tego dziecka w inne miejsce? Co tak przeraziło szpital Alder Hey?” – pyta retorycznie Benedetta Frigerio.

 

 

Źródło: lanuovabq.it

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-05-08 10:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

po śmierci tego Dziecka, Charliego Garda - moj punk tidzenia zmienił się, nie ufam lekarzom, niektórzy mogą być mordercami. i to bezkarnymi.
ponad 1 rok temu / Alfie Evans Army
 
Wielka Brytania jest tylko z nazwy. To państwo skończone. Jeśli nie przestrzega się zasad moralnych i prawa, to zaczyna się dyktatura państwa i faszyzacja państwa. Żegnaj wielki micie o potędze.
ponad 2 lata temu / tom
 
@awe: "MUSICIE DOŚWIADCZYĆ TEGO OKRRÓCIEŃSTWA NA SOBIE, WAS TRZEBA TAK MĘCZYĆ, GLODZIĆ,ZANIEDBYWAĆ I PASTWIĆ SIĘ NAD WAMI" - Tragedią jest, że ze złem na tym świecie nie możemy walczyć takim samym złem, bo się takim samym złem stajemy. Osądzenie zostawmy Stworzycielowi, który dokona jedynej słusznej decyzji, a my módlmy się za nimi.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
zabijali Go tak długo, tak długo się nad NIM pastwili, tak długo cierpiał DZIECKO KTÓREMU NIE DALI SZANSY NA ZYCIE , NA GODNE TRAKTOWANIE W SZPITALU , które powinien miec udzielone prze lekarzy i personel szpitala - ale nie oni patrzyli jak umiera, mieli gdzies ,ze cieprpi... moze im to sprawialo przyjemnosc? TO NIE JEST NORMALNE ZACHOWANIE WOBEC LEKARZY I CALEJ RESZTY , .... GDZIE PRAWO ? ZWYRODNIALCY,ZABÓJCY ŻYCZĘ WAM TAKIEGO SAMEGO TRAKTOWANIA !!!!!!!!!!!! Po pierwsze : utrata pracy i takie samo traktowanie jak miało to NIEWINNE DZIECKO I JEGO RODZINA ! KULA W TEN PUSTY WASZ ŁEB TO ZA MAŁO .... MUSICIE DOŚWIADCZYĆ TEGO OKRRÓCIEŃSTWA NA SOBIE, WAS TRZEBA TAK MĘCZYĆ, GLODZIĆ,ZANIEDBYWAĆ I PASTWIĆ SIĘ NAD WAMI !!!!!!!!!
ponad 2 lata temu / awe
 
Potworne i niewyobrażalne. Sprawa powinna trafić do sądu.
ponad 2 lata temu / Eva
 
Prowadzili na dziecku eksperymenty medyczne, testowali zabójcze leki, a w końcu go zabili, bo potrzebna do zakończenia tych eksperymentów była sekcja. Celowo wybrali dziecko tak młodych i nie bogatych rodzicow, bo nie spodziewali się, że będą oni w stanie podjąć taką heroiczną walkę z systemem o swoje dziecko.
ponad 2 lata temu / kik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.