DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Tak wagarują w Brukseli. 30 000 uczniów w proteście przeciwko zmianom klimatu

Tak wagarują w Brukseli. 30 000 uczniów w proteście przeciwko zmianom klimatu
fot. YouTube/ Global News

30 tys. uczniów zamiast czwartkowych lekcji wybrało protest na ulicach Brukseli. Jak zaznaczają, ich celem jest zmuszenie belgijskiego rządu do podjęcia walki ze zmianami klimatu. Niektórzy zapowiadają ponawianie protestów w każdy czwartek, co ich zdaniem powinno dać rządzącym do myślenia.

 

W czwartek przez centrum Brukseli przeszło ok. 30 tys. wagarowiczów, którzy zamiast lekcji wybrali udział w proteście przeciw bierności władz w walce ze skutkami globalnego ocieplenia. Jak wskazują, do wzięcia udziału w demonstracji zainspirowała ich postawa 16-letniej Szwedki Grety Thunberg, aktywistki działającej na rzecz podjęcia walki ze skutkami zmian klimatycznych. Jej przesłanie dało się słyszeć chociażby podczas ubiegłorocznego COP24 w Katowicach.

 

Uczestnicy niosąc hasła o zmianach klimatu następujących wskutek działań człowieka, zgromadzili się przed budynkiem Parlamentu Europejskiego. Jak zaznaczyła belgijska policja, całość wyglądała na „dużą manifestację”. Zebranie było też odpowiednio zorganizowane. Wyznaczona była trasa przejścia, godzina zbiórki, a część wolonatriuszy udzielała się w ramach ochrony marszu.

 

W październiku 2018 roku, ONZ zaalarmował, że światowym rządom pozostało nam tylko 12 lat na wdrożenie niezbędnych rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie skutkom globalnego ocieplenia. Jedna z aktywistek, Joppe Mathys zaznaczała, że jeżeli uczniowie będą protestować co czwartek, to „ważni ludzie” w Belgii w końcu zwrócą uwagę na ten problem.

 

Akcja wywołała mieszane uczucia w przestrzeni społecznej. „Ci uczniowie spędziliby czas bardziej owocnie, gdyby poświęcili go zdobywanie rzetelnej naukowej wiedzy, zamiast walczyć przeciwko wyimaginowanym zagrożeniom” - czytamy w jednym z komentarzy.

 

Źródło: tvp.info / euronews.com / bbc.com
PR


DATA: 2019-01-25 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szacun, że coś robią. Może metoda nie jest idealna. Należy jednak stale zaznaczać, że nie tylko o klimat chodzi. Nawet jeśli teoria o wpływie na nasz klimat była by nieprawdziwa, to przecież i tak nie powinniśmy zatruwać naszego środowiska (powietrza, wody, ziemi, itd). Drugiej planety do życia NIE mamy!!
10 miesięcy temu / Reton
 
W Krakowie straż miejska rewiduje mieszkania budynków międzywojennych, dawniej ogrzewanych piecami. Sprawdza rodzaj używanego grzania i donosi lewackim władzom.
10 miesięcy temu / terror
 
Nowa religia zatrula umysly mlodych.
10 miesięcy temu / Yxks
 
A ja protestuję przeciwko głupocie i nieuctwu tych uczniów.
10 miesięcy temu / DNA
 
Do czego doprowadza manipulacja w mediach wszelakiego rodzaju ( w tym "społecznościowych" ). Szkoła nie przekazuje wiedzy sprawdzonej rozumem i zweryfikowanej pod względem naukowym, ideologia zastąpiła naukę i ochoczym krokiem wkroczyła do szkół Zachodu (w Polsce też to dostrzegamy). Niedawno straszono człowieka "dziurą ozonową", cóż się z nią stało ? Wcześniej straszono przeludnieniem planety, jakoś armagedon nie nastąpił. Teraz ogłupia się społeczeństwo globalne, ociepleniem klimatu i zmianami klimatycznymi (jak nie trudno się domyśleć, w interesie krajów bogatych kosztem biednych "na dorobku"; vide koszty energii odnawialnej). Za pomocą inżynierii społecznej, "wyhodowano" nowego człowieka, który jest niezdolny do samodzielnego myślenia, czego przykładem jest młody człowiek protestujący przeciw czemuś, czego jeszcze nikt nie udowodnił pod względem naukowym. Coś strasznego, czego nie dokonała rewolucja komunistyczna, ani narodowo-socjalistyczna, dokonał liberalizm.
10 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
ZAKORKOWAĆ WULKANY !!! JEŹDZIC ROWERAMI
10 miesięcy temu / retro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.