DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

„Tak dla rodziny, nie dla gender”. Rusza inicjatywa obywatelska przeciw konwencji stambulskiej

„Tak dla rodziny, nie dla gender”. Rusza inicjatywa obywatelska przeciw konwencji stambulskiej

W czwartek o godzinie 12., przed pałacem prezydenckim w Warszawie, rozpoczęła się konferencja prasowa inicjatywy obywatelskiej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej zwolennicy domagają się wypowiedzenia konwencji stambulskiej jako promującej ideologię gender oraz zobowiązania rządu RP do prac nad projektem Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny i przedstawienia go na forum międzynarodowym. Inicjatywę podejmują Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Chrześcijański Kongres Społeczny z poparciem kilkudziesięciu innych organizacji.

 

W minioną niedzielę Polacy odnowili mandat prezydenta, po kampanii skupionej wokół praw rodziny. To kolejny element bardzo dobrej koniunktury społecznej i międzynarodowej – obok wyborów na Słowacji czy deklaracji rządu Węgier, która daje świetne pole do wypowiedzenia genderowej Konwencji stambulskiej – mówi pełnomocnik komitetu Marek Jurek, były marszałek Sejmu, inicjator Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

 

„Formalnie domagamy się wypowiedzenia #KonwencjaStambulska (co jest absolutnie konieczne), w istocie postulujemy jej ZAMIANĘ na Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny, zawartą przez państwa Europy nieprzyjmujące ideologii gender” - poinformował Marek Jurek na Twitterze.

 

Celem Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny jest wzmocnienie rodziny i jej członków, gdyż to właśnie dobrze funkcjonująca rodzina jest najlepszym środowiskiem chroniącym przed przemocą – powiedziała z kolei zastępca pełnomocnika komitetu Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Zwolennicy inicjatywy wskazują, że „Konwencja stambulska uderza w podstawy polskiego porządku ustrojowego, kwestionując autonomię i tożsamość rodziny oraz ograniczając prawo do wychowania dzieci przez rodziców. Ignoruje zupełnie wychowawcze prawa rodziny, stanowiące przyrodzone prawo ludzkie, szeroko potwierdzone w dokumentach praw człowieka od Konstytucji RP (w art. 48, 53 i szczególnie 72) po Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej”.

 

Zauważają także, iż „wbrew standardom konstytucyjnym nakazuje, by władze wykorzeniały tradycje i zwyczaje dotyczące ról kobiet i mężczyzn (art. 12 konwencji). Uderzając w podstawowe instytucje społeczne likwiduje bariery chroniące przed przemocą. Dokument ten oficjalnie dotyczy przeciwdziałaniu przemocy, ale w rzeczywistości ma charakter po prostu genderowy.

 

Zwolennicy inicjatywy zwracają uwagę, że nawet część członków rządu Donalda Tuska opowiedziało się przeciwko konwencji podczas jej ratyfikacji przed 8 laty. Sprzeciw deklarowało też znajdujące się wówczas w opozycji „Prawo i Sprawiedliwość”.

 

Dlatego też „[…] dziś po objęciu władzy rząd powinien wreszcie stanąć tam, gdzie wtedy, a nie tam, gdzie dziś stoi Platforma Obywatelska”, tym bardziej że dokumentowi sprzeciwia się też większość państw Europy Środkowej.

 

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-07-16 16:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Celem Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny jest wzmocnienie rodziny i jej członków, gdyż to właśnie dobrze funkcjonująca rodzina jest najlepszym środowiskiem chroniącym przed przemocą" To właśnie wśród związków heteroseksualnych jest najwięcej przemocy domowej. Bardzo proszę wypowiadać się wyłącznie w SWOIM imieniu- nie moim. Ja jako rodowita Półka wcale się nie domagam zniesienia Konwencji Stambulskiej. Wręcz przeciwnie. Żądam by pozostała w takiej formie, w jakiej jest.
13 dni temu / Barbara
 
Ale wypowiedzenie konwencji stambulskiej równa się dozwolona przemoc wobec kobiet, żaden
14 dni temu / Karo
 
Ale na czym problem dokładnie polega?
16 dni temu / Brib
 
I dlatego, że jesteśmy krajem "europejskim" to popełnimy cywilizacyjne samobójstwo? To ja chyba wolę afrykański zaścianek.
17 dni temu / wojtekk
 
dlaczego nie sa zakazane? moze dlatego ze jestesmy krajem europejskim a nie afrykanskim zasciankiem, chociaz tobie pewnie dobrze by sie zylo w zascianku
17 dni temu / @izydor oracz
 
A może ważniejsze niż równość płci jest godność każdej z dwóch płci.
17 dni temu / Leliwa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.