DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Ta nominacja przeszła bez echa. Dokument o aborcji w Chinach otarł się o Oscara

Ta nominacja przeszła bez echa. Dokument o aborcji w Chinach otarł się o Oscara
fot. TINGSHU WANG / Reuters

„One child nation” (ang. Naród jednego dziecka) został nominowany do Oscara w kategorii „film dokumentalny”. Poruszająca produkcja przedstawia dramatyczne skutki polityki jednego dziecka w Państwie Środka. W latach 1979 – 2015 zamordowano 400 milionów dzieci w łonach matek.

 

Film w reżyserii Nanfu Wang oraz Jialinga Zhanga spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Obraz ukazuje nie tylko dramatyczne konsekwencje społeczne polityki kontroli urodzin, ale także uderza w same podstawy systemu komunistycznego.

 

Zarówno Wang jak i Zhang urodzili się w epoce polityki jednego dziecka. Przez lata nie mieli świadomości z jakim kosztem wiązała się możliwość ich narodzin. Kiedy Wang przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych i w 2017 r. sama urodziła dziecko, postanawiła wrócić do kraju swoich narodzin i odpowiedzieć na nurtujące ją pytania. Film jest zapisem tej podróży.

 

Produkcja zawiera poruszające historie osób zmuszonych do dokonania aborcji, lub porzucenia nowonarodzonych dzieci. W filmie widzimy wujka Wang, który przyznał, że nie mogąc zatrzymać kolejnego dziecka, porzucił je na targu wyrażając nadzieję, że ktoś się nim zaopiekuje. Dziecko umierało z głodu przez tydzień.

 

Przed kamerą wypowiada się również urzędnik wspominający sytuacje, w których kobiety w ciąży, były zmuszane do dokonania aborcji. Wywiadu udziela także położna odpowiedzialna za zabicie 50 tys. dzieci w łonach matek – dzisiaj próbując odpokutować za swoje grzechy, pomaga niepłodnym parom zajść w ciążę. W filmie pojawia się, poruszony widokiem noworodków wyrzuconych na śmietnik, artysta postanawiający utrwalić ich fotografie dla pamięci potomnych.

 

W latach 1979 – 2015 w Chinach obowiązywała tzw. polityka jednego dziecka. Oficjalne dane wskazują na 400 milionów dzieci zabitych w tym okresie na skutek wprowadzenia kontroli urodzin. Mimo zakończenia barbarzyńskiej praktyki w 2015 r., w Państwie Środka nadal obowiązuje polityka kontroli urodzin. Liczbę dozwolonych dzieci podniesiono do dwóch.

 

Film jest też zdecydowanym głosem krytyki wobec systemu komunistycznego. Na pytanie dotyczące zasadności wprowadzenia „polityki jednego dziecka”, zaskakująco większość rozmówców przyznaje, że… tak. Zmanipulowani przez rządową propagandę bohaterowie dokumentu uważają, że było to konieczne ze względu na walkę z „bombą populacyjną”.

 

Reggie Littlejohn na łamach Life SiteNews przekonuje, że w polityce kontroli urodzin jak w soczewce skupia się cała natura systemu komunistycznego – zabijanie własnych obywateli, nie dawanie możliwości wyboru oraz przekonywanie ich, ze robią właściwie.

 

„One child nation” nie jest wypuszczony na rynek Polski. W wersji angielskiej dostępny jest na platformie Amazon.

 

Źródło: lifesitenews.com / amazon.com

PR


DATA: 2020-02-11 11:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Noszę w kieszeni koszuli dokument, on się ociera codziennie o grzebień, nigdy o Oskara. Jedyny Oskar, którego w życiu widziałem, zmarł w 1997 r. jako dwulatek. A ten dokument to moja legitymacja czytelnika biblioteki.
7 miesięcy temu / K.J.Turzyński
 
Teraz usuwanie ciąży jest na topie, to synonim postępu, nowoczesności i "wolności", takie mamy czasy, choć prawdę mówiąc na tym opierał się cały również PRL, tzw. komuna i socjalizm, 50 lat, i wcześniej, przed wojną, nie było lepiej + jeszcze alkoholizm, prostytucja, złodziejstwo, bandytyzm etc., można to sprawdzić w prasie, ogłoszenia dotyczące tzw. aborcji... niestety taka jest smutna polska prawda i realia, kiedyś i dziś.
7 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
Tom, wbrew pozorom ten film wcale nie jest antyaborcyjny. Twórcy są raczej zwolennikami tzw. "prawa wyboru" dla kobiet. Na końcu zdaje się zawarli wzmiankę o tym jaka to ironia losu, że z kraju który zmusza kobiety do aborcji przenieśli się do kraju, który chce jej całkowicie zakazać a więc niby zmuszać kobiety do rodzenia. Czyli wszystko zgodnie z lewicową ideologią panującą w Hollywood.
7 miesięcy temu / Rose
 
Dokument "One child nation" nie otrzymał nominacji do Oscara nawet nie otarł się o to wyróżnienie, więc skąd nicy miałoby odezwać się "echo"? Za to zdobył 9 innych nagród i ponad 40 nominacji, więc proponuję gdzie indziej nadstawiać uszu :-
7 miesięcy temu / Margeritta
 
Dziwi mnie to że ten film został nominowany do tej lewackiej nagrody....
7 miesięcy temu / Tom
 
@ ks. Bogusław Nie tylko w Chinach. I w słodkiej Ameryce, i kochanej Polsce, i w Rosji matuszce, nie mowiąc już o starszej córze Kościoła.
7 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.