DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Szwecja: Gangi imigrantów decydują, kto może wjechać do ich dzielnic

Szwecja: Gangi imigrantów decydują, kto może wjechać do ich dzielnic
fot. Arnesen/Wikipedia. Afgańskie kobiety; w Szwecji jest ok. 60 tys. afgańskich imigrantów

Szwedzki Göteborg nie jest już zarządzany przez Szwedów. Władzę w kilku dzielnicach miasta przejęły arabskie i afrykańskie gangi. Ich żołnierze kontrolują wjeżdżające samochody, tym samym decydując, kto ma prawo przebywać na podległym im terenie.

 

Od kilku tygodni szwedzka policja otrzymuje zgłoszenia o niemożności swobodnego wjazdu samochodów na ulice w kilku północno-wschodnich dzielnicach Göteborga. Swoją siedzibę ma tam kurdyjski klan rodziny Ali Khan. - Zdarzało się, że gangi zatrudniały młodych zwiadowców, którzy ostrzegali ich przed policją. Teraz jednak poszli o krok dalej - powiedział mediom szef goeteborskiej policji, Erik Nord.

 

Policja podaje, że kontrole na ulicach to efekt wojny gangu Ali Khan, który działa głównie w dzielnicy Angered, z innym imigranckim gangiem z dzielnicy Hisings Backa. Oprócz blokad na ulicach dochodzi w ostatnich tygodniach także do strzelanin.

 

Funkcjonariusze zostali niedawno wezwaniu do luksusowego hotelu przy dworcu centralnym w Göteborgu. Zgromadzili się tam przedstawiciele obu gangów i prowadzili ze sobą negocjacje. Po przyjeździe policji zamaskowani gangsterzy spokojnie się rozeszli. Nikogo nie zatrzymano.

Szwedom za donoszenie policji na działalność gangi grożą represje. Niedawno porwano i pobito pracownika szkoły podstawowej w Angered. Była to kara za zgłoszenie policji, że w podstawówce są dwaj uzbrojeni mężczyźni.

 

W związku z przejęciem przez gangsterów faktycznej kontroli nad dzielnicami władze Göteborga postanowiły przydzielić ochronę lekarzom i nauczycielom z miejsc objętych konfliktem imigrantów. Będą eskortowani do pracy i z pracy przez funkcjonariuszy policji.

 

Do Szwecji każdego roku przyjeżdżają dziesiątki tysięcy imigrantów. Według oficjalnych danych w Szwecji mieszka ok. 900 tys. imigrantów z krajów islamskich. To prawie 9 proc. całości szwedzkiego społeczeństwa. 

 

Dodając imigrantów z innych krajów niż islamskie, aż 25 proc. ludności Szwecji ma zagraniczne korzenie.

 

W Szwecji wskaźnik dzietności jest obecnie na poziomie 1,85, co oznacza, że społeczeństwo starzeje się i wymiera. Dotyczy to jednak tylko rodowitych Szwedów - wśród nich wskaźnik dzietności wynosi 1,61. Rodziny imigranckie rozwijają się, co oznacza, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat etnicznych Szwedów będzie szybko ubywać, a ludności arabsko-afrykańskiej będzie przybywać.

 

Jednym z głównych czynników wspierających przestępczość imigrantów w tym kraju jest prawie całkowita bezkarność młodocianych przestępców. Szwedzkie media podają przykład 19-letniego Hassana. Nastolatek dopuścił się od 2015 roku łącznie 221 przestępstw - w tym śmiertelnego potrącenia mężczyzny podczas samochodowej ucieczki przed policją.

 

Za to wszystko groziło mu... niecałe 3 lata więzienia. I nie dość na tym - z powodu wieku spędził dwa miesiące w zakładzie poprawczym, innych kar nie otrzymując.

 

Stąd szwedzcy przywódcy gangów mogą swobodnie łamać prawo, zlecając wykonywanie mafijnych zadań nastolatkom chętnym do wejścia w struktury brutalnych klanów.

 

Źródła: tvp.info, PCh24.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-09-02 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Janko, Polacy też potrafią, ale nie w Polsce. Dzietność w Europie Zachodniej jest dużo lepsza niż w kraju. O wiele więcej tam rodzin wielodzietnych.
1 miesiąc temu / Mariusz
 
@Janko Chyba mylisz dzietność rodowitych Szwedów z dzietnością "nowych" Szwedów. Podobnie i rzecz wygląda we Francji, gdzie wysoką dzietność tworzą głównie imigranckie rodziny. Że u nas jest gorzej to głównie zasługa pokolenia anty-JP2, które żyje w programowej bezdzietności unikając odpowiedzialności z jaką wiąże się rodzicielstwo, za to oddając się rozrywkom i tzw. samorealizacji
1 miesiąc temu / Kolo
 
Na uwagę zasługuje fakt że eks protestancki zlaicyzowany na maksa kraj ma o zgrozo, wyższą dzietność niż taka niby katolicka Polska przypominam że KK w przeciwieństwie do większości kościołów protestanckich ZAKAZU JE antykoncepcji Ot i całe pokolenie JP2
1 miesiąc temu / Janko
 
Dokładnie w taki sposób upadał starożytny Rzym, napływowe plemiona wyrywały dla siebie kontrolę nad kolejnymi kawałkami imperium. Wygląda na to że sytuacja rozwinęła się na tyle że tego już nie da się zatrzymać
1 miesiąc temu / Kolo
 
A w pewnym momencie władcy tego świata podadzą proste rozwiązanie, wskrzeszając pogrobowców Hitlera. Lud nabierze się i będzie myślał, że to opozycja.
1 miesiąc temu / aaa
 
Jak umiera zachodnia cywilizacja - właśnie D.Duke pisał o Szwecji
1 miesiąc temu / Dam ian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.