DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Szwajcarzy zdecydowali. Zakaz krytyki LGBT i srogie kary za mowę oraz... gesty nienawiści

Szwajcarzy zdecydowali. Zakaz krytyki LGBT i srogie kary za mowę oraz... gesty nienawiści

Szwajcarzy głosowali w niedzielę 9 lutego w referendum w sprawie ustawy zakazującej „dyskryminacji ze względu na orientację seksualną”. Chodzi o tzw. „ochronę przed homofobią”. To nie tylko wprowadzenie cenzury wobec opinii krytycznych wobec ideologii LGTB, ale też, penalizacja takiej krytyki.

 

Według pierwszych prognoz instytutu GFS Bern Szwajcarzy zatwierdzili w referendum takie przepisy. „Za” miało zagłosować około 62 proc. Kampanii przedreferendalnej towarzyszyła zmasowana propaganda lobby LGTB. Można przypomnieć, że np. wspierający ją koncern Coca-Cola wykupił do tego celu pierwsze strony kilku szwajcarskich gazet. Socjalista Mathias Reynard, odpowiedzialny za reformę szwajcarskiego kodeksu karnego, powitał wygraną lobby LGTB słowami o „historycznym dniu”. Jego zdaniem to „wspaniały sygnał dla wszystkich zainteresowanych”.

 

Nowe prawo rozszerza istniejące przepisy dotyczące dyskryminacji i nienawiści rasowej lub religijnej, o „orientację seksualną”. Te zmiany kodeksu karnego rozpoczęte w 2018 r., spotykają się nadal z krytyką środowisk konserwatywnych. To one doprowadziły do zorganizowania referendum z nadzieją zablokowania pomysłów „postępowców”. Ich hasłem była obrona wolności słowa i sumienia.

 

Lewacy zresztą przestali już ukrywać swoje rzeczywiste intencje. Wolność słowa nie jest dla nich żadną wartością. Aktywista gejowski z Genewy Jean-Pierre Sigrist wprost sprzeciwia się argumentom konserwatystów i mówi, że „wolność wypowiedzi nie oznacza swobody mówienia czegokolwiek”. Jego zdaniem nowe przepisy to strażnik przed „szalonymi aktami homofobii”.

 

Wszystkie główne partie z wyjątkiem prawicowego Centrum Demokratycznej Unii (UDC) i małej UDF (chadeckiej Unii Demokratycznej) poparły w referendum tą prawdziwą „ustawę kagańcową”… „Za” była także Rada Europy i agendy ONZ. Marc Frueh z UDF uznał, że pomimo niepowodzenia referendum „pozwoliło Szwajcarom podjąć decyzję”. Nowe prawo będzie karało nie tylko za słowa, ale także za wszelkie „postawy mające na celu wzbudzanie nienawiści”, również za „obrazy lub gesty”. Można jednak sobie jednak żartować np. z gejów „w kręgu rodzinnym lub między przyjaciółmi”. Tekst przewiduje za „mowę nienawiści”, ale też „gesty nienawiści” o wszelkie przejawy tzw. homofobii kary grzywny, a nawet do trzech lat więzienia.

 

Szwajcarzy, którzy początkowo dość masowo wspierali zmiany przepisów, pod wpływem dyskusji i kampanii na rzecz ich odrzucenia zaczęli zmieniać swoje zdanie. W sondażach różnica pomiędzy zwolennikami takich rozwiązań a przeciwnikami zaczęła się znacznie zmniejszać. Efekt „odduraczenia” przynajmniej części ludzi to już jakiś sukces.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-02-09 16:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już widzę jak nie którzy polscy księża uciekają na migracje...
9 dni temu / To i
 
Prośmy świętych męczenników i wyznawców o wstawiennictwo, abyśmy umieli wyznać wiarę, gdy trzeba. Jezus obiecał nam Ducha Świętego i wymowę, której nasi prześladowcy nie będą mogli się oprzeć.
10 dni temu / Solidarny
 
Potrafisz odróżnić konstruktywną krytykę od bezmyślnego ataku, czyli hejtu?
10 dni temu / @lotrek
 
Niczym pederastia w starożytnym Rzymie, a za niedługo tacy oscarowcy zawnioskują o dopuszczalność współżycia z dziećmi. Tak właśnie zbliża się koniec świata.
10 dni temu / odszkodowania
 
Wolność słowa nie jest dla lewaków żadną wartością? A dla katolików to niby jest? To skąd się wziął artykuł 196 w polskim Kodeksie Karnym?
10 dni temu / lotrek
 
Strzał w kolano. Jeżeli ktoś sobie zażartuje z mężczyzny będzie można go pozwać.
11 dni temu / Cyrkowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.