DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Szwajcarski hierarcha podpisał się pod oświadczeniem biskupów z Kazachstanu w obronie rodziny!

Szwajcarski hierarcha podpisał się pod oświadczeniem biskupów z Kazachstanu w obronie rodziny!
fot.REUTERS/Christian Hartmann/FORUM

Biskup pomocniczy diecezji Chur w Szwajcarii dołączył do hierarchów popierających dokument „Wyznania niezmiennych prawd o małżeństwie sakramentalnym” napisany przez biskupów z Kazachstanu jako odpowiedź na zamieszanie związane z wprowadzaniem w życie zapisów adhortacji Amoris laetitia.

 

Biskup Marian Eleganti OSB udzielił swego poparcia, o czym donosi portal LifeSiteNews, trzy dni po apelu bp. Atanazego Schneidera, w którym duchowny wezwał hierarchów do podpisywania „Wyznania niezmiennych prawd o małżeństwie sakramentalnym”.

 

Trzech hierarchów: Tomasz Peta, arcybiskup archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, Jan Paweł Lenga, arcybiskup emerytowany z Karagandy i Atanazy Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, 18 stycznia 2017 r. wezwali wiernych do modlitwy, aby papież Franciszek „potwierdził niezmienną praktykę Kościoła w odniesieniu do prawdy o nierozerwalności małżeństwa”.

 

Dokument powstał w odpowiedzi na zamieszanie, które zaistniało w Kościele w związku z próbami wdrażania w życie rozdziału VIII Amoris laetitia oraz wprowadzaniem przez niektóre episkopaty „norm dających nie wprost aprobatę rozwodom i aktywności seksualnej poza ważnym związkiem małżeńskim”.

 

Biskup Marian Eleganti OSB jest benedyktyńskim mnichem z opactwa benedyktynów w Uznach.

 

Jak przypomina amerykański portal LSN, poparcie dla deklaracji biskupów z Kazachstanu wyrazili już: emerytowany metropolita Rygi kard. Janis Pujats, abp Carlo Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, abp Luigi Negri, emerytowany arcybiskup Ferrary-Comacchio; emerytowany biskup pomocniczy Andreas Laun z Salzburga, oraz Rene Gracida emerytowany biskup Corpus Christi w Teksasie.  

 

Źródło: lifesitenews.com

luk


DATA: 2018-02-06 09:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A była przed nim kariera......
ponad 2 lata temu / ssssssss
 
W Polsce są też emerytowani biskupi, czy któryś z nich podpisał się pod oświadczeniem?
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Symptomatyczne, że wśród sygnatariuszy przeważają emeryci. Czyżby ordynariusze czegoś, a może bardziej Kogoś się obawiali?!
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Nasi siedzą cicho. Znamienne.
ponad 2 lata temu / Kris
 
Niestety większość to biskupi emerytowani - im bliżej końca życia tym bardziej widać co est ważne.
ponad 2 lata temu / MK
 
To są biskupi, na których może liczyć Kościół, gotowi na wszystko. Jest ich kilku i są wśród nich Polacy. To już wystarczająco dobra wiadomość. Myślę, że spokojnie można dodać kilku innych, którzy wcześniej podpisali się pod innymi wyraźnymi dokumentami no i biskupów wiernych Tradycji katolickiej. To już jest wystarczająco solidny filar odnowionego Kościoła. A trzeba się spodziewać, w najbliższym czasie myślę, sporej grupy filozofów i teologów, którzy wypowiedzą głośne non possumus po wejściu w życie nowego dokumentu o uczelniach i wydziałach kościelnych. Chyba potrzebny był ten tygiel, żeby okazało się i oczyściło prawdziwe złoto.
ponad 2 lata temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.