DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Biskup Schneider zachęca hierarchów do podpisywania „Wyznania niezmiennych prawd”

Biskup Schneider zachęca hierarchów do podpisywania „Wyznania niezmiennych prawd”
PChTV

„Bóg decyduje o czasie i nadejdzie czas, kiedy papież i biskupi ponownie z całą jasnością będą głosić jednoznaczność i piękno oraz świętość małżeństwa, rodziny i Eucharystii” – podkreślił bp Atanazy Schneider i wezwał hierarchów do podpisywania „Wyznania niezmiennych prawd o małżeństwie sakramentalnym”.

 

Portal LifeSiteNews przeprowadził wywiad z biskupem Atanazym Schneiderem. W rozmowie z 15 stycznia, o której informuje Diane Montagna, biskup Astany w Kazachstanie zaprasza hierarchów do podpisywania „Wyznania niezmiennych prawd o małżeństwie sakramentalnym”. Duchowny stwierdza: „Bóg decyduje o czasie i nadejdzie czas, kiedy papież i biskupi ponownie z całą jasnością będą głosić jednoznaczność i piękno oraz świętość małżeństwa, rodziny i Eucharystii”.

 

Diane Montagna przypomina, że słowa komentarza biskup wygłosił ledwo kilka tygodni po ogłoszeniu „Wyznania...”, które w całości zostało również opublikowane na portalu PCh24.pl.

 

Dokument powstał w odpowiedzi na zamieszanie, które powstało w Kościele w związku z próbami wdrażania w życie rozdziału VIII Amoris laetitia oraz wprowadzaniem przez niektóre episkopaty norm dających „nie wprost aprobatę rozwodom i aktywności seksualnej poza ważnym związkiem małżeńskim”.

 

Bp Schneider zwraca uwagę na sprzeczność takich działań z Bożym Objawieniem, stwierdzając, że wszelkie piękne określenia, jakie przy tej okazji padają („rozeznanie”, „towarzyszenie duszpasterskie”, „zmiana paradygmatu” itp.), „przetłumaczone na język zdrowego rozsądku są równoznaczne z przyzwoleniem na grzech”. Owe duszpasterskie normy naruszają „sakrament małżeństwa oraz nierozerwalność i świętość Eucharystii”, a swoim „zmyślnym i zawoalowanym językiem” ostatecznie „dopuszczają do Komunii Świętej tych ludzi, którzy (...) celowo i notorycznie” pozostają w związkach seksualnych bez zawarcia ważnego związku małżeńskiego.

 

Zdaniem biskupa ta cała frazeologia ma „dać przyzwolenie na grzech, tak jak udzielił go Mojżesz z powodu zatwardziałości ludu – a Jezus Chrystus to potępił. Jak to możliwe, by apostołowie i następcy apostołów dzisiaj wprowadzali normy duszpasterskie, których istotą jest to, co Mojżesz zrobił?”.

 

Biskup Schneider podkreśla, że nie należy wystąpienia biskupów Kazachstanu interpretować jako wymierzonego w papieża Franciszka, gdyż biskupi mają prawo zabierać głos „w ważnych chwilach Kościoła”. I jest przekonany, że sam papież „przynajmniej, kiedy stanie przed sądem Boga (...) będzie wdzięczny” za zabranie przez hierarchów głosu w tej kwestii.

 

„Wyznanie...” nie jest wymierzone w samą adhortację Amoris laetitia, ale w „jedną konkretną normę”, która nie wprost aprobuje fakt istnienia ponownych małżeństw katolików po rozwodzie poprzez dopuszczenie ich do Komunii Świętej. I nie ma znaczenia, kto to opublikuje, jeśli jest to „sprzeczne z całą Tradycją Kościoła”. Albowiem „papież jest tylko sługą. Nie jest Bogiem. I nie jest Chrystusem, jest tylko Namiestnikiem Chrystusa, a zatem musi być wierny swojemu podstawowemu zadaniu przekazywania wiernie i bez niejasności całej prawdy Kościoła”.

 

Biskup Astany zauważa, że prawdziwej pomocy udziela się tylko wówczas, gdy kapłani podają „pełnię prawdy Chrystusa”, nie potępiając, ale cierpliwie i z miłością mówiąc grzesznikom o ich rzeczywistej sytuacji. Porównuje to do praktyki lekarskiej, kiedy lekarz mówi pacjentowi prawdę o jego sytuacji, jednocześnie podając mu lek, który go uzdrowi, a nie z okrucieństwem taki, który „utwierdzi” go w jego chorobie.

 

Takim „okrutnym” i „fałszywym” lekiem byłoby udzielenie Komunii Świętej tym, którzy żyją w cudzołóstwie, gdyż to „utwierdzałoby ich w ich chorobie, by wciąż żyli wbrew woli Boga, przeciwko Objawieniu. (...) To zniekształcenie prawdy. To nie jest miłość duszpasterska”.

 

Trudniejsze jest towarzyszenie takim parom przez kilka lat, by uświadomić im prawdę i wyznaczyć cel, pomagając go osiągnąć. A tym celem jest, by „żyć we wstrzemięźliwości, przestać obrażać Boga”, gdyż tylko dopiero wówczas mogą przyjąć Eucharystię.

 

Biskup Schneider uważa, że rzecznicy udzielania Komunii św. rozwiedzionym w powtórnych związkach chcą tak naprawdę „wykorzystać to nie wprost jako narzędzie, by wprowadzić rozwody do Kościoła”.

 

Spytany o to, co sądzi o małym wsparciu dla „Wyznania niezmiennych prawd...”, biskup stwierdził, że rzecz nie zależy od liczb, gdyż „często w historii zbawienia, w historii Kościoła Bóg wykorzystywał niewielu, by szerzyć swoje królestwo w bardzo trudnych czasach”. Choć z ludzkiego punktu widzenia słaby odzew może być smutnym zjawiskiem.

 

Skoro zaś papież Franciszek podkreśla rolę sumienia, to „nie mógł być niezadowolony” z „Wyznania...”, bowiem taką reakcję podyktowało im sumienie, a jak pisze św. Paweł: „Nie możemy niczego dokonać przeciwko prawdzie” (2 Kor 13,8).

 

Biskup Schneider zaprasza więc biskupów świata do udzielenia wsparcia dla dokumentu, gdyż „byłby to silniejszy głos na rzecz wyznania stałych prawd Kościoła (...) i piękny wspólny głos broniący świętość i nierozerwalność małżeństwa pośród rzeczywistego neopogańskiego społeczeństwa, w którym rozwód stał się plagą i gdzie deprawacja seksualna nieustannie się szerzy”. A przecież biskupi Kazachstanu nie zrobili nic innego, jak tylko powtórzyli stałe nauczanie Kościoła. Jest to wyznanie, a wyznanie prawdy nie jest wymierzone w nikogo. Jest ono działaniem na rzecz Prawdy”.

 

Biskup Schneider stwierdził, że „Wyznanie... zostawia teraz biskupom świata trzy opcje: nie powiedzieć nic, wydać podobne Wyznanie lub przyłączyć się do już napisanego, albo publicznie Wyznanie... odrzucić”

 

LifeSiteNews potwierdza, że „wszyscy biskupi świata, którzy posiadają adres e-mail w Annuaro Pontificio” otrzymali tekst wyznania drogą e-mailową.

 

Źródło: LifeSiteNews

Jan J. Franczak

 


DATA: 2018-02-03 20:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To już mamy nie tylko ZAMIESZANIE ale jakąś PARANOJĘ potwierdzająca przekonanie o utracie WIARY przez wielu hierarchów K.K> Czytając słowa Bp. Schnajdera można się zdziwić dlaczego odpowiedzialnością za >BŁĘDNE DECYZJE< a właściwie grzech (niewierności - DOKTRYNIE) obciąża Pana Boga.[Bóg decyduje o czasie i nadejdzie czas, kiedy papież i biskupi ponownie z całą jasnością będą głosić jednoznaczność i piękno oraz świętość małżeństwa, rodziny i Eucharystii?]. Można zapytać , a co z tymi ludźmi , którzy >MIĘDZYCZASIE zmarli< przyjmując błędne nauki , popadając w ciężkie grzechy i nie doczekali się SPROSTOWANIA HEREZJI. Należy tez zauważyć, że UŚMIECH na twarzy Bp. Schnajdera (na zdjęciu , w czasie wywiadów) jest zastanawiający a wręcz niepokoi.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
Nowe (i wieczne) przymierze znacznie zradykalizowało prawo Boże, szczególnie widać to podczas Kazania na górze. Powiedziane zostało również dlaczego w prawie mojżeszowym listy rozwodowe były dopuszczalne i bynajmniej Chrystus nie obwiniał za tę sytuację samego Mojżesza. Jego perypetie z narodem żydowskim są przecież nam znane, zrobił on wszystko co w jego ludzkiej mocy. Tu jednak mówi sam Bóg. Kiedy prawo ustanawia sam Jezus Chrystus, jako prawdziwy człowiek, ale i prawdziwy Bóg, to jest ono bezsprzecznie nieodwołane (co On sam na kartach Ewangelii podkreśla). Jako katolicy nie możemy się wymawiać przed zachowaniem prawa Bożego. Napisane przecież zostało, że na sądzie Sodoma zostanie potraktowanie łagodniej niż ci, którzy widząc prawdę ją odrzucili, a przecież skoro wtedy mówił On o Narodzie Wybranym, to przecież tym surowiej potraktowani zostaniemy my, spadkobiercy wielowiekowego dziedzictwa i dzieci Świętej Matki Kościoła, którzy mamy to podane na tacy.
ponad 2 lata temu / incuss
 
@kwiatek77 jedynymi ludzmi bez grzechu byli Jezus Christus i Maryja. Wszystcy inni ludzie, swieci czy nie, to grzesznicy.
ponad 2 lata temu / Any
 
Niech ksiedza biskupa Pan Bog blogoslawi!
ponad 2 lata temu / joleczka
 
kwiatek77. Argument że świętości Mojżesza jest śmieszny. Po Mojżesza był Jezus Chrystus, który zmienił prawo mojżeszowe. I wyjaśnił dlaczego. Kościół omijający Chrystusa i cofający się do Mojżesza to jaka karkołomna konstrukcja.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Waldi bezduszność wobec rozwodników to Al i jej APROBARA i USPRAWIEDLIWIANIE cudzołóstwa...nauka papieża o ROZEZNANIU i czułym towarzyszeniu antysakramentalnym nic NIE POMOŻE, w spotkaniu Bogiem obrzydliwość grzechu potępionego przez Jezusa NIEZMIENNIE JEST POTĘPIONA....więc uporczywe trwanie w nim jest niczym innym jak wyborem wiecznego życia w antysakramentalności, która jest profanum sacrum...
ponad 2 lata temu / Megi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.