DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Szwajcaria w awangardzie LGBT. Legalizuje „homomałżeństwa” i procedurę „zmiany płci”

Szwajcaria w awangardzie LGBT. Legalizuje „homomałżeństwa” i procedurę „zmiany płci”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Teddy Österblom)

Szwajcarski parlament zdecydował się przyjąć ustawę legalizującą tzw. „małżeństwa homoseksualne”. Przy okazji zezwolono na „zmianę płci” przez osoby transpłciowe, które będą mogły tego dokonać jedynie poprzez złożenie stosownej deklaracji w urzędzie stanu cywilnego.

 

Agencja Reuters informuje, że parlament Szwajcarii zdecydował się zaakceptować postulaty środowisk LGBT i zalegalizować tzw. „małżeństwa” osób tej samej płci. Jak wskazują aktywiści, decyzja parlamentarzystów ma stanowić „ważny krok naprzód w zakresie ochrony praw osób LGBT w tym kraju”. Prawo uchwalone przez parlament prawdopodobnie zostanie jeszcze zweryfikowane w ogólnokrajowym referendum, zaplanowanym na przyszły rok. Wejdzie w życie dopiero wtedy, jeśli w referendum zaakceptuje je więcej niż połowa głosujących.

 

Środowiska LGBT zapewniają, że zrobią wszystko, aby przekonać opinię publiczną do słuszności swych postulatów i legalizacji tzw. „małżeństw jednopłciowych”. „To nie tylko kamień milowy w walce o prawa szwajcarskiej społeczności LGBT, ale także ważne zwycięstwo w walce o ich godność, akceptację i integrację społeczną” – napisali aktywiści LGBT z grupy „Małżeństwa dla wszystkich”.

 

Warto podkreślić, że Szwajcaria nie tylko umożliwia zawieranie małżeństw homoseksualistom, ale także ułatwia procedurę „zmiany płci”. Teraz osoby transpłciowe tj. mężczyźni uznający się za kobietę oraz kobiety uznające się za mężczyznę, będą mogły urzędowo zmienić płeć jedynie składając stosowną deklarację w urzędzie.

 

Jeśli propozycja zmian w prawie wejdzie w życie, Szwajcaria będzie ósmym europejskim krajem, który zezwala na tzw. „zmianę płci” bez udziału lekarza czy rozprawy sądowej. Jedynym warunkiem do spełnienia będzie „samoidentyfikacja” oraz złożenie deklaracji w urzędzie stanu cywilnego. „Zmiana płci” będzie legalna dla wszystkich osób powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie nie będą musiały posiadać zgody rodziców na złożenie deklaracji.

 

 

Źródło: Reuters.com

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-12-19 10:17
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Są dwa zakończenia dla tej hołoty sześciobarwnej; albo zatoczą koło i wrócą do sytuacji z lat 60, kiedy byli zamykani w więzieniach, albo tak rozpędzeni trafią na mur, z którym zderzenie będzie bardzo bolesne. Wiecznie im mało, wiecznie są nienażarci, mimo iż zachód zrobił dla nich wszystko. Tajemnicą Poliszynela jest to, że ponad 50% wszystkich "homomałżeństw" kończy się rozwodem po kilku miesiącach. To jest środowisko z silną obsesją na punkcie seksu i nie w głowie im trwałe związki, a co do tego "ślubu", to na serio skorzystają na tym tylko nieliczni, reszta zrobi to dla szpanu i medialnego rozgłosu. Po co zmieniać prawo całego kraju, by tylko jedna czy dwie osoby były szczęśliwe? To jest nierealne.
1 miesiąc temu / Kasia
 
@Rex, wypraszam sobie, nie jestem na niczyich usługach. Jestem wierzącym katolikiem.
1 miesiąc temu / Dawid
 
Ludzie XXI wieku jakich nikt nie widział wcześniej nacieraja.
1 miesiąc temu / ww
 
Myślę, że teraz pojawi się całkiem sporo mężczyzn uważających się za kobiety. Po co co rok być powoływanym na ćwiczenia wojskowe? Jeden papierek i spokój. A po osiągnięciu odpowiedniego wieku złoży się drugi papierek - i powrót do normalności. Jakie to proste!
1 miesiąc temu / Stan
 
A poczatek tego szalenstwa to invitro produkcji czlowieka z probowki nikt nie powstrzymal a obiecywali to wyborcom Pisu nawet pan prezydent RP wiec to moze byc cdn.
1 miesiąc temu / ztula
 
Mam prośbę.Ignorujcie troli takich jak Dawid czy Aha.To typowi prowokatorzy na usługach Szatana I ich ziemskich pomocników .Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Rex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.