DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Szokujące słowa generała jezuitów. Według niego diabeł nie istnieje

Szokujące słowa generała jezuitów. Według niego diabeł nie istnieje
REUTERS / FORUM

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczął się ostateczny etap procesu upadku wiary. Jedna z najbardziej wpływowych osób w Kościele, generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal, stwierdził, że diabeł nie istnieje. Według jezuity szatan „jest tylko konstruktem myślowym mającym symbolizować zło”. Wcześniej ten duchowny podważał słowa Pana Jezusa o małżeństwie. 

 

Wstrząsające słowa przełożonego jezuitów padły w wywiadzie udzielonym przezeń hiszpańskiemu dziennikowi „El Mundo”. Ojciec Arturo Sosa Abascal powiedział w nim następujące słowa: „Chrześcijanie wierzą, że zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga, a Bóg jest wolny, ale On zawsze wybiera czynienie dobra, bo cały jest dobrocią (…). Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło. Również kondycja społeczna może reprezentować tę postać, ponieważ są ludzie działający na rzecz zła, ponieważ znajdują się w środowisku, w którym trudno jest postępować inaczej”.


Słowa te stanowią kolejną sprzeczną z katolickimi prawdami wypowiedź generała jezuitów. W jednym z poprzednich wywiadów stwierdził, że słowa Jezusa przeciwko rozwodom są „względne i „każdy może je ocenić zgodnie z własnym sumieniem”. Jezuita wskazał wówczas, że w czasach Chrystusa nie było urządzeń, które by zarejestrowały jego słowa.


Oto kolejny etap rewolucji w Kościele. Po herezji „pustego piekła” przychodzi nowe, skrajnie fałszywe z punktu widzenia katolickiej teologii stwierdzenie, według którego nie tylko nie ma kary za grzechy (piekła właśnie), ale również sam gospodarz czeluści piekielnych to tylko „konstrukt myślowy” stworzony przez ludzi.


 

Źródło: Catholic Herald

kra
DATA: 2017-06-02 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kochany Boże! Dobrze, że stworzyłeś mnie kobietą. Gdy faceci kombinują i kombinują, jak tu Ciebie zważyć, zmierzyć i opisać w kolejnych tomach teologiczno-filozoficznych, ja mam czas, aby Cię po prostu kochać! Święty Michale Archaniele ... przeciw niegodziwościom złych duchów ... chroń nas wszystkich, a zwłaszcza teologów i filozofów! Miej na oku jezuitów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8 miesięcy temu / Sybilla
 
Popieram ma racje tak jest do tego jeszcze szatanizm jest grubo zdeformowany służy jako pułapka. Diabły to generalnie aioły które widzi nieprzyjaciel w walce np.
ponad 2 lata temu / kartiuszka
 
W takim razie nie wiem co ksiądz General robi wśród jezuitów?
ponad 2 lata temu / Marta
 
niedługo dojdą do wniosku,że Bóg też jest tylko taką konstrukcją myślową.
ponad 2 lata temu / wiess
 
Moim zdaniem, to co powiedział jezuicki generał o. Arturo Abascal, bardziej przybliża nas do prawdy, niż hołdowanie niezmienności dogmatów religijnych, mimo coraz bardziej poznawalnych, naturalnych praw wszechświata. O tym wszechświecie wiemy jeszcze tak mało, ale wciąż coraz więcej, aby zdecywować się ustanawianie i tworzenie dogmatów otwartymi. Tymczasem, są wśród nas rzesze myślących ortodoksyjnie ludzi, którzy zdolni byliby raczej "spalić na stosie" każdego kto ośmiela się podważać te dogmaty, w podobny sposób, jak to mieło miejsce w średniowieczu, m.in. w przypadku twierdzenia, że to Ziemia krąży wokół Słońca, a nie Słońce wokół Ziemi, gdyż każdy mógł tylko tyle dostrzec gołym okiem. Ta "krótkowzroczność rozumowania" i w dużej mierze lenistwo umysłowe, chciażby dla własnej wygody, woli nieczego nie zmianiać w swoich poglądach, a raczej likwidować twórców takich zmian. Takie postawy w XXI wieku są przykre dla światłych ludzi i nie do zaakceptowania przez nich.
ponad 2 lata temu / R. P.
 
W moim przekonaniu, to co powiedział jezuicki generał o. Arturo Sosa Abascal, coraz bardziej przybliża nas do prawdy, i jak to bywało w średniowieczu, znalazłyby się rzesze "wiernych" historycznym, fundamentalnym dogmatom religijnym, które zmiast zrozumienia, w akcie "miłości" nie zawachałyby się spalić o. Artura na stosie, jak przed wiekami za stwierdzenie, że nie ziemia krąży wokół słońca lecz słońce wokół ziemi, gdyż wówczas każdemu tyle tylko dało się dostrzec gołym okiem. Uważam, że ustalone dogmaty muszą się zmieniać w miar
ponad 2 lata temu / Ryszard P.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.