DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Szokująca profanacja na cmentarzu w Ełku! Ponad 100 nagrobków zniszczonych

Szokująca profanacja na cmentarzu w Ełku! Ponad 100 nagrobków zniszczonych
fot. olsztyn.policja.gov.pl

Poprzewracane krzyże, rozbite płyty nagrobne, zerwane pamiątkowe tablice to efekt barbarzyństwa sprawców aktu dewastacji, do której doszło ubiegłej nocy, w Dzień Zaduszny, na cmentarzu katolickim w Ełku. Wskutek nieludzkiego zachowania zniszczono około 100 nagrobków.


Zgłoszenie o dewastacji cmentarza, na bardzo dużą skalę, Straż Miejska w Ełku przyjęła o 6 rano. Sprawcy musieli dokonać tego barbarzyństwa późno w nocy, gdyż do godzin wieczornych groby bliskich, w Dzień Zaduszny, odwiedzało jeszcze wiele osób. Obecnie na ełckim cmentarzu ślady przestępstwa, związanego z profancją miejsca świętego, zabezpiecza policja, która wszczeła już śledztwo w tej sprawie. Użyty został pies tropiący, który ma doprowadzić do miejsca, gdzie przebywają obecnie sprawcy. Być może w ustaleniu ich tożsamości dopomogą nagrania z dwóch kamer monitorujących cmentarz.


Za znieważenie miejsca spoczynku grozi, w zależności od decyzji sądu, kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do 2 lata, a za zniszczenie mienia, które jest właśnie szacowane, nawet 5 lat więzienia.


Sprofanowany cmentarz nawiedził już biskup diecezji ełckiej Jerzy Mazur. Zapowiedział odprawienie modlitw ekspiacyjnych, a również podjęcie modlitwy za rodziny dotknięte tym barbarzyństwem oraz za nawrócenie jego sprawców. – Jedynie ludzie, którzy słuchają ojca kłamstwa – Szatana, mogli dopuścić się tak podłego czynu, dlatego modlę się o ich nawrócenie, bo grozi im śmierć wieczna -  powiedział ksiądz biskup.


Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody osobie, która pomoże ustalić sprawców tego odrażającego czynu. Jest to pierwsza taka profanacja ełckiego cmentarza. Nigdy wcześniej nic podobnego nie miało tu miejsca. Mieszkańcy Ełku są zszokowani podłością tego czynu, oraz rozmiarem zniszczeń jakie spowodowali sprawcy tego barbarzyństwa. – Obecnie w całym świecie nasila się walka z Chrystusem i jego Kościołem, a to co się stało na naszym cmentarzu jest tego przykładem – powiedziała przedstawicielka jednej z rodzin, których grobowiec został zniszczony. Adam Białous


DATA: 2016-11-04 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Panu za szybką i błyskawiczną decyzje Biskupa. Oczekiwałabym równie szybkich i zdecydowanych postaw całego Episkopatu wobec kampanii "tęczowy piątek" bo jej skutki będą dużooooooo gorsze
ponad 2 lata temu / zdecydowana
 
Tak się zastanawiam... Dlaczego dopiero gdy dochodzi do tak ohydnych aktów nasi duchowni zaczynają mówić o realności szatana, piekła i wiecznego potępienia? Bo na codzień dominuje retoryka Kościoła milusiego i słodkiego. Może tą drogą Pan pragnie nas obudzić z letargu samozadowolenia?
ponad 2 lata temu / yano
 
Szkody na jakieś 200 tys. zł + profanacja + pozwy cywilne. Debile będą spłacali przez 20 lat. Dodatkowo zasłużona pogarda i ostracyzm ze strony otoczenia.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Ohydny czyn. Ale i jasne konkretne słowa biskupa, ze tacy szaleńcy idą w kierunku piekła. Bez owijania w bawełnę i ugrzeczniona.
ponad 2 lata temu / Esso
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "47134"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.