DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Szok! Ojciec Martin: skończmy z polowaniem na czarownice. Homolobby w Kościele to mit

Szok! Ojciec Martin: skończmy z polowaniem na czarownice. Homolobby w Kościele to mit
fot. YouTube

Znany promotor subkultury LGBT w Kościele, ks. James Martin SJ odniósł się do atmosfery jaka powstała po opublikowaniu listu abp. Vigano ukazującego skalę tuszowania skandali obyczajowych na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii. Jego zdaniem, w odniesieniu do homoseksualnych księży rozpoczęło się niczym nieuzasadnione „polowanie na czarownice”.

 

„Katolicy mają prawo być wściekli na księży i biskupów, którzy ukrywali fakty molestowania seksualnego przez całe lata” – oznajmia ks. Martin SJ na łamach portalu „America Magazine”. Jednocześnie za ich źródło uznaje „sklerotyczny klerykalizm i system”, który to umożliwił.

Zdaniem amerykańskiego duchownego, sprzeciw, jaki wzrósł w ostatnich dniach wobec homoseksualnych księży, osiągnął „bezprecedensowe rozmiary”. Amerykański jezuita zdecydowanie nie zgadza się także z twierdzeniem, że to homoseksualizm jest przyczyną obecnych skandali.

 

„Należy wyraźnie stwierdzić, że zdecydowana większość (ale nie wszyscy) molestujących księży było homoseksualistami. To jest niepodważalne. Nieuzasadnione jednak jest stwierdzenie, że wszyscy lub nawet część homoseksualnych księży jest potencjalnymi zwyrodnialcami” – zaznaczył i wskazał, że należy unikać zbyt daleko idących uproszczeń.

 

Zdaniem o. Martina, zdecydowana większość księży przejawiających skłonności homoseksualne żyje w czystości, ciężko pracuje i nie ujawnia światu swoich skłonności. Żyją w cichości i nie zawierają żadnych „paktów”, nie należą do żadnego lobby ani mafii.

 

Amerykański jezuita podejmuje także próbę wyjaśnienia przyczyn tego nagłego „ataku” na homoseksualizm w Kościele. Mianowicie, wszystkiemu winny ma być „strach przed innością”, „stereotypizacja” oraz – a jakże – „homofobia”.

 

Ojciec James Martin pokusił się również o próbę wyjaśnienia przyczyn obecnego skandalu. W jego opini wśród nich znajdują się m.in. wyświęcanie osób nienadających się na kapłanów, kultura „klerykalizmu” stawiająca księdza wyżej od swoich wiernych czy uboga formacja seminaryjna – zwłaszcza w odniesieniu do sfery seksualnej.

 

Źródło: americamagazine.org

PR

 

Czytaj także:
Ks. dr Marek Dziewiecki: osoba ze skłonnościami homoseksualnymi nie może przyjąć święceń kapłańskich


DATA: 2018-09-01 10:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Należy wyraźnie stwierdzić, że zdecydowana większość [..] molestujących księży było homoseksualistami. [..] Nieuzasadnione jednak jest stwierdzenie, że [..] część homoseksualnych księży jest potencjalnymi zwyrodnialcami". Uzasadnione jest za to stwierdzenie, że ogromną szkodę przyniosło Kościołowi wyświęcanie osób homoseksualnych. Chyba nawet o. Martin temu nie zaprzeczy?
ponad 1 rok temu / sp
 
Dlaczego nie ma dzisiaj w Polsce przywódców duchowych na miarę Wyszyńskiego lub Wojtyły? Dlaczego nasi kapłani nie stają się MOCNYM głosem w tym co teraz się dzieje? Pasterzu mój gdzie jesteś? czemu w takiej chwili Ciebie nie ma? Czemu nie przeganiasz wilków, które wdarły sie do owczarni?
ponad 1 rok temu / roldi
 
Przemienienie ma miejsce także podczas NOM. Dowód: cudy w Sokółce i Legnicy.
ponad 1 rok temu / do Stefania
 
@Filip, Żeby uratować katolików w Polsce, to powinna być choć jedna Msza Trydencka (na jedną godzinę w niedzielę w każdym kościele) w każdej parafii. Co będzie z ludźmi niedołężnymi, którzy nie mogą dotrzeć na jedyną Mszę Trydencką w danym mieście? Czy była już pisana petycja do KEPu o Msze Tryd.? Zostaje nam nadzieja, że Bóg zbawi nas z samego korzystania ze spowiedzi świętej? Rozgrzeszenie jest ważne, bez względu na ryt w jakim Kapłan go udziela? Czy jeśli katolik nigdy nie przyjmie Ciała Pańskiego przemienionego podczas Mszy Trydenckiej ale całe życie ważnie się spowiadał u księdza z obrządku nowus ordo - to będzie zbawiony? Całe pokolenie bez swej winy/bez swej woli ale nie uczestniczyło we Mszach Trydenckich - czy oni wszyscy są potępieni? Nie sądzę aby Bóg uzależnił zbawienie całego pokolenia ludzi od rytu Mszy świętej, a Wy tak sądzicie? Kto nie przyjmuje Ciała Syna Bożego, nie ma w sobie życia wiecznego ale może ma łaskę uświęcającą ze spowiedzi?
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Do Stefania - Kościół podziemny istnieje w naszych czasach. Prawdziwy Kościół(podziemny) jest u Bractwa Św. Piusa X i wszędzie tam gdzie Księża trzymają się Tradycji, odprawiają Tradycyjne Msze Rzymskie czyli inaczej Trydenckie: Parafia Ks. Grzegorza Śniadocha, Ks. Tomasza Jochemczyka i inni oddani Bogu i wierni Tradycji niezmiennej Kapłani: Ks. Woźnicki, Ks. Bałemba itd. Każdemu polecam zakupić i przeczytać książkę "Pomiędzy modernizmem i Tradycją" Michała Krajskiego. Jest to książka o Ks. Tomaszu Jochemczyku. Kosztuje tylko 10 zł, a jaka lektura i wiedza !!! Ks. Tomasz mówi w niej o tym jak prawdziwi Kapłani po nocach tak, żeby nikt nie widział, ukradkiem odprawiają Msze Św. Trydenckie (widział to na własne oczy). Bo to jest właśnie Jedyna Prawdziwa Msza, Prawdziwego Kościoła. Kościoła wiernego Chrystusowi.
ponad 1 rok temu / Filip
 
Kto zajmuje w Watykanie pozycję dominującą już nie mamy wątpliwości. Natomiast głuche milczenie polskich pasterzy jest przerażające. Polskie media (nieliczne) informują ułamek z tego, co wydarza się tylko w krajach anglojęzycznych. Pan Bóg dopuszcza takie straszne wydarzenia, ponieważ to dzięki temu "wychodzą zamysły serc wielu" i należy przestać się łudzić - nas te straszne rzeczy też dotyczą.
ponad 1 rok temu / eMGa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.