DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Szlachetny gest nastolatka. Pracował przez cały rok, aby sfinansować budowę „okna życia”

Szlachetny gest nastolatka. Pracował przez cały rok, aby sfinansować budowę „okna życia”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Rainer Maiores)

Hunter Wart to 19-latek z Seymour w Stanach Zjednoczonych, który zapragnął, aby w jego mieście wybudowano „okno życia”. Chłopak postanowił, że zdobędzie pieniądze konieczne do stworzenia miejsca, które pomoże ratować życie nowonarodzonych dzieci. Hunter dzięki swojej ciężkiej pracy, w ciągu roku uzbierał 10 tys. dolarów, co pozwoliło na zrealizowanie marzenia.

 

„Baby Heaven” to amerykański projekt „okien życia” będących miejscami, w których można bezpiecznie pozostawić nowonarodzone dzieci. W skrajnych sytuacjach, gdy przyszłe matki wahają się i dopuszczają możliwość aborcji, „okna życia” przychodzą z pomocą, ponieważ kobiety, które chcą zrezygnować ze swojego macierzyństwa, nie są zmuszone do zabicia swojego nienarodzonego dziecka. Wręcz przeciwnie, „Baby Heaven” to miejsce dające szansę na przeżycie.

 

Jednym z marzeń 19-letniego Huntera Warta było stworzenie „okna życia” w jego rodzinnym mieście. Nastolatek postanowił, że sam uzbiera odpowiednie środki, które pozwolą na realizację planu. 19-letni Hunter pracował w każdej wolnej chwili, rezygnując ze swojego czasu wolnego i wielu rozrywek. W ciągu roku uzbierał 10 tys. dolarów, które w całości przeznaczył na budowę „okna życia”. Zostało ono zamontowane w ścianie budynku straży pożarnej w Seymour. Instalacja „Best Heaven” ratuje życie dzieci matek, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Kobiety rezygnujące z aborcji, mogą anonimowo pozostawić swoje dziecko w „oknie życia”, skąd najmłodsi trafiają w ręce lekarzy i specjalistów.

 

Pomysł i jego realizacja przez Huntera Warta szybko przyniósł pierwsze owoce. W jego „oknie życia” pozostawiono bowiem nowonarodzoną dziewczynkę. Lekarze stwierdzili, że przyszła na świat około godzinę przed momentem pozostawienia jej w nowym, specjalnym punkcie, wybudowanym za pieniądze Hunera Warta. „Jestem bardzo wdzięczna, że ta kobieta umieściła dziecko w bezpiecznym miejscu, ponieważ wszyscy wiemy, co może się stać z dzieckiem, gdy inni tego nie zrobią” – powiedziała Monica Kelsey, założycielka organizacji „Safe Heaven”.

 

Działalność i inicjatywa nastolatka spotkały się ze społecznym uznaniem ze strony władz miasta i jego mieszkańców. Burmistrz miasta Seymour – Matt Nicholson, pogratulował Hunterowi pomysłu i decyzji. Nastolatek otrzymał od burmistrza specjalne odznaczenie. Teraz planuje zebranie środków na budowę kolejnych „okien życia”.

 

 

Źródło: aleteia.org, thewashingtonexaminer.com

WMa

 


DATA: 2020-02-07 19:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki takim ludziom świat jeszcze istnieje...
8 miesięcy temu / Polka
 
A w Opolu radni mieli parę lat temu pieniądze na pierwsze okno w województwie, ale nie ma zgody biskupa i nic nie można zrobić. Nawet debata nie pomogła zmienić sytuacji...
8 miesięcy temu / Anaja
 
Krakusik wszyscy gratulują tzn kto? Bo raczej wszyscy podziwiają dojrzała postawę młodego człowieka.
8 miesięcy temu / Korsarz
 
Wszyscy gratulują, ale nikt nie mówi, że ten młody człowiek wstąpił na drogę świętości. Krzyż, którym się obarczył przyniósł pierwsze owoce, wbrew nachalnej demonicznej propagandzie, aby zabić... Wybrał wąską drogę życia... Na niej otrzyma zbawienie od Chrystusa i wyprosi je dla innych... Niech Bóg błogosławi jemu i jego rodzinie...
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Piękny gest!
8 miesięcy temu / alo
 
Tym powinna zajmować się Greta Thunberg!
8 miesięcy temu / kud
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.