DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Szef Światowego Forum Ekonomicznego: czas na „Wielki Reset”

Szef Światowego Forum Ekonomicznego: czas na „Wielki Reset”
Klaus Schwab. Fot. Reuters/Forum

Czas na „Wielki Reset” – uważa przewodniczący WEF, czyli Światowego Forum Ekonomicznego. Profesor Klaus Schwab pisze na stronie swej organizacji, że odpowiedź na COVID-19 pokazała, iż możliwy jest reset naszych fundamentów gospodarczych i społecznych po to, by przejść do tak zwanego kapitalizmu interesariuszy.

 

 

„Blokady COVID-19 mogą stopniowo zmniejszać się, ale niepokoje społeczne w związku z perspektywami gospodarczymi świata tylko nasilą się. Istnieje dobry powód do zmartwień: gwałtowne pogorszenie koniunktury gospodarczej już się rozpoczęło, a my możemy być narażeni na najgorszą depresję od lat 30. XX wieku. Ale chociaż ten scenariusz jest prawdopodobny, nie jest nieunikniony” – stwierdził założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, lansującego zmiany zgodne z Agendą 2030.

 

Schwab przekonuje, że świat musi działać wspólnie i szybko, by odnowić wszystkie aspekty naszej wspólnoty, od edukacji po umowę społeczną i warunki pracy. W wielkiej transformacji na rzecz zrównoważonego rozwoju musi zaś uczestniczyć każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny. Zmiany winny dotknąć każdej branży, od ropy i gazu po technologię. „Krótko mówiąc, potrzebujemy wielkiego resetu kapitalizmu” – ocenił.

 

Jest wiele powodów, dla których warto przeprowadzić „Wielki Reset”, ale najpilniejszy to COVID-19 – czytamy. Pandemia, zdaniem Schwaba, spowodowała jeden z najgorszych kryzysów zdrowia publicznego w najnowszej historii, a z uwagi na fakt, że w wielu częściach świata wciąż rośnie liczba ofiar, to jeszcze nie koniec. Koronawirus będzie miał poważne długoterminowe konsekwencje dla wzrostu gospodarczego, długu publicznego, zatrudnienia i dobrobytu ludzi.

 

Schwab przywołuje dane „Financial Times”, dotyczące globalnego długu publicznego, który już osiągnął najwyższy poziom w czasie pokoju. Co więcej, bezrobocie gwałtownie rośnie w wielu krajach: na przykład w Stanach Zjednoczonych co czwarty pracownik złożył wniosek o bezrobocie od połowy marca, a nowe cotygodniowe roszczenia znacznie przekraczają historyczne maksima. Międzynarodowy Fundusz Walutowy spodziewa się, że światowa gospodarka skurczy się w tym roku o 3 procent.

 

„Wszystko to – czytamy – zaostrzy już trwające kryzysy: klimatyczny i społeczny. Niektóre kraje wykorzystały kryzys COVID-19 jako pretekst do osłabienia działań na rzecz ochrony środowiska. Frustracje związane z chorobami społecznymi, takimi jak rosnąca nierówność – połączone bogactwo amerykańskich miliarderów wzrosło w czasie kryzysu – nasilają się. Kryzysy te (…) pogłębią się i sprawią, że świat stanie się jeszcze mniej zrównoważony, mniej równy i bardziej kruchy”.

 

Doraźne środki naprawcze nie wystarczą, aby zapobiec temu scenariuszowi i dlatego, według szefa WEF, musimy zbudować zupełnie nowe fundamenty pod nowy system ekonomiczny i nowe społeczeństwo.

 

Schwab dodał, że wystarczyła pandemia COVID-19, by pokazać, że bardzo szybko można wprowadzić radykalne zmiany. Kryzys niemal natychmiast zmusił firmy i osoby prywatne do porzucenia praktyk, które od dawna uważano za niezbędne, to jest do rezygnacji z częstych podróży lotniczych, czy z pracy w biurze. Ponadto ludzie pokazali, że są gotowi na poświęcenie i wyrzeczenia.

 

„Oczywiście, istnieje wola budowy lepszego społeczeństwa. Musimy ją wykorzystać, aby zabezpieczyć Wielki Reset, którego tak bardzo potrzebujemy. Będzie to wymagało silniejszych i bardziej skutecznych rządów, choć nie oznacza to ideologicznego nacisku na większe gremia. I będzie wymagać zaangażowania sektora prywatnego” – stwierdził Schwab.

 

Program „Wielkiego Resetu” składa się z trzech głównych elementów. Pierwszy obejmuje globalną koordynację polityki podatkowej, regulacyjnej, fiskalnej, by stworzyć warunki dla „gospodarki zainteresowanych stron”. W czasach malejących podstaw podatkowych i rosnącego zadłużenia rządy mają silną motywację do kontynuowania takich działań – uważa profesor.

 

Ponadto rządy powinny wdrożyć od dawna opóźnione reformy podatkowe dotyczące podatku katastralnego, wycofać dopłaty do paliw kopalnych oraz wprowadzić nowe zasady dotyczące własności intelektualnej, handlu i konkurencji.

 

Drugi element programu „Wielkiego Resetu” wymaga przekierowania wszystkich środków na inwestycje wyłącznie posuwające naprzód równość i założenia Agendy dla zrównoważonego rozwoju. W tym przypadku programy wydatków na dużą skalę wdrażane przez wiele rządów stanowią główną szansę na postęp. Na przykład Komisja Europejska przedstawiła plany dotyczące funduszu naprawczego w wysokości 750 miliardów euro. USA, Chiny i Japonia mają również ambitne plany stymulujące gospodarkę.

 

Zamiast wykorzystywać te fundusze, a także inwestycje podmiotów prywatnych i funduszy emerytalnych do wypełniania pęknięć w starym systemie, powinny one – zdaniem Schwaba – być przekierowane na budowę nowego, bardziej odpornego i sprawiedliwego oraz zrównoważonego systemu w dłuższej perspektywie. Oznacza to na przykład inwestowanie w „zieloną” infrastrukturę miejską i tworzenie bodźców dla branż, by poprawiły swoje osiągnięcia w zakresie wskaźników środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG).

 

Trzecim i ostatnim priorytetem programu „Wielkiego Resetu” jest wykorzystanie innowacji czwartej rewolucji przemysłowej, zwłaszcza poprzez podejmowanie wyzwań zdrowotnych i społecznych. Podczas kryzysu COVID-19 firmy, uniwersytety i inne połączyły siły, aby opracować diagnostykę, leki i możliwe szczepionki; ustanowić centra testowe; stworzyć mechanizmy śledzenia infekcji; i dostarczyć usługi telemedycyny. Osiągnięcia sztucznej inteligencji i biometryki winny być powszechnie stosowane w każdej branży.

 

„Kryzys COVID-19 wpływa na każdy aspekt życia ludzi w każdym zakątku świata. Ale tragedia nie musi być jego jedynym dziedzictwem. Przeciwnie, pandemia stanowi rzadkie, ale wąskie okno okazji do refleksji, ponownego wyobrażenia sobie i zresetowania naszego świata, by stworzyć zdrowszą, bardziej sprawiedliwą i dostatnią przyszłość” – podsumował szef Światowego Forum Ekonomicznego, który propaguje stworzenie globalnego zarządu energią, globalnego rządu, upowszechnienie inwigilacji obywateli za pomocą systemów sztucznej inteligencji, rozpropagowanie tak zwanej aborcji jako podstawowej usługi medycznej czy stworzenie panteistycznej religii planetarnej.

 

 

Źródło: weforum.org

AS

 

 

 

 

 


DATA: 2020-06-03 17:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podatek katastralny,panteizm,oraz rząd światowy to cele masonerii; chcą zbudować ustrój scentralizowany zarządzany przez biurokrację uzależnioną od finansjery i mediów; będą zmierzali do komercjalizacji życia przez depopulację oraz do skrajnego indywidualizmu i tyrani karteli finansowych.Propagowany panteizm wyraża się w kulcie Bafometa bożka wyobrażającego absolut, dlatego głoszą synkretyzm różnorakich sekt i ideologii; pełne kadry rewolucji masońskiej są zakryte - lucyferyczne, inne są jawne i półjawne.
4 miesiące temu / t
 
Nowy kościół, nowe nawrócenie, nowa normalność.
4 miesiące temu / rb
 
Wymienił wszystkie cele masonerii. Covid19 pokazał że możliwy jest wielki reset czyli zatrzymanie dotychczasowego kierunku i obranie całkiem innego dla wielu zupełnie nieznanego kierunku. Czy można wogole podejmować takie ryzyko? Czarna magia!. Może jest nawiazywanie do spraw związanych z tym że ludzie rzeczywiście idą zła drogą i powinni tą drogę zmienić ale chyba nie na taką.
4 miesiące temu / rb
 
Morawiecki już się podporządkował. Uświadamia gojów z mównicy sejmowej o wykuwaniu się NWO.
4 miesiące temu / tup
 
Och, och no w końcu ten upragniony podatek katastralny. Ludzkość osiągnie pełnię szczęścia. Oczywiście w ramach równości zostaną z niego zwolnione pewne osobistości np. Od radnego wzwyż. Ale będzie fajno!
4 miesiące temu / Piotr
 
i w planie reset ludzi na emeryturach i to jestdobrodziejstwo nam fundowane zgodnie z planem dlatego przewidzieli reset Boga i wlsne uwielbienie to tacy ludzie maja teraz wladze u nas tez
4 miesiące temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.