DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2020 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Szef Facebooka przyznaje: blokowaliśmy reklamy pro-life przed irlandzkim referendum

Szef Facebooka przyznaje: blokowaliśmy reklamy pro-life przed irlandzkim referendum
Mark Zuckerberg fot. Alex Brandon/Pool/CNP via ZUMA Wire/FORUM

Szef i założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg przyznał, że jego firma celowo blokowała reklamy o charakterze pro-life w okresie poprzedzającym irlandzkie referendum. Swoją decyzję usprawiedliwiał kwestiami międzynarodowymi; reklamy pochodziły głównie od amerykańskich organizacji, a Irlandia nie miała odpowiedniego prawa regulującego takie działania.

 

Mark Zuckerberg przyznał się do celowego uciszania środowisk pro-life podczas wykładu wygłoszonego podczas festiwalu Aspen Ideas. „Podczas wyborów prowadzących do tego referendum, kilka amerykańskich organizacji pro-life próbowało reklamować w Irlandii aby wpłynąć na tamtejszą opinię publiczną. Zapytaliśmy więc tamtejszych ludzi: hej, jak chcecie byśmy to rozwiązali? Nie macie żadnych praw regulujących czy taki rodzaj agitacji jest dozwolony w waszych wyborach i nie wygląda o jakby prywatna firma miała decydować w tym względzie” – szef Facebooka przywoływał wydarzenia z przed roku.

 

Na co irlandzcy oficjele przyznali, że rzeczywiście nie posiadają jeszcze odpowiednich regulacji, więc decyzja należy do Facebooka. I nawet gdy oświadczyli, że nie uważają facebookowych reklam jako niedozwoloną ingerencję w wybory, gigant IT podjął decyzję o ich zablokowaniu.

 

Na słowa Zuckerberga zwróciła uwagę założycielka Live Action, Lila Rose. Podkreśliła, że wyznanie szefa Facebooka diametralnie różni się od jego zeznań przed amerykańskim Kongresem w zeszłym roku, podczas którego mówił: „nie ma absolutnie żadnej dyrektywy we wszystkich wprowadzanych przez nas zmianach, która zakłada stronniczość”.

 

Dodatkowo, Rose pokazuje dowody na stosowanie przez Facebooka podwójnych standardów. „Dyrektor naczelny Facebooka Mark Zuckerberg blokuje reklamy pro-life tuż przed irlandzkim referendum. Dyrektor operacyjny Facebooka, Sheryl Sandberg przeznacza na PLanned Parenthood 2 miliony USD” – pisze na swoim Twitterze.

 

 

 

Dzisiaj w związku ze skandalem afery Cambridge Analityca, na Facebook została nałożona bezprecedensowa kara w wysokości 5 miliardów dolarów. Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) ukarała Facebook za niezgodne z prawem udostępnianie informacji należących do 87 milionów użytkowników.

 

Źródło: lifesitenews.com / Twitter.com / tvp.info

PR


DATA: 2019-07-13 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zgłaszałem obrazy na które się natknąłem w profilach ludzi mieszkających na terenie RP, które są ścigane przez polskie prawo odnośnie obrazy uczuć religijnych, to tylko kiedyś usunęli raz a potem zero reakcji.... Świadczy to samo za siebie o standardach w danych krajach.. swoich standardach nawet wbrew zgłaszanym przestępstwom
4 miesiące temu / DB
 
Ingerencja w wybór Irlandczyków przez inne firmy, niż Facebook jest nieetyczna? Co za hipokryzja i bezwstyd!
6 miesięcy temu / sp
 
Do komentujących twierdzących, że jego portal to jego zasady: nie. Działaność FB, Twitter i Google np. w Stanach Zjednoczonych opiera się na umowie z rzędem, w myśl której rzeczone podmioty nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników, ale pod warunkiem że nie będzie na nich występować cenzura w żadnej formie lub faworyzowanie którejś ze stron. Ostatnio na ten fakt zwrócono uwagę panu Trumpowi, której powiedział że obecna sytuacja w której cenzuruje się prawą stronę jest niedopuszczalna. Dodając do tego, że fb działał na rzecz niedopuszczenia DT do wygranej, może się niedługo okazać, że rzeczone podmioty spadną z rowerka. Trump już to zapowiedział, a biorąc pod uwagę co zrobił z Huawei, konkretne kroki prawne są niemal pewne.
6 miesięcy temu / Bożydar
 
Jego Facebook, jego prawo, ale robiąc tak, okazał się gnojem. Przepraszam za dosadne słowo, ale tak to widzę.
6 miesięcy temu / Atanazy
 
Kabaret. To tak jakby kupować granaty od wroga i mieć pretensje że wybuchają w ręku. Zakładajcie tam więcej kont :
6 miesięcy temu / Robert
 
Położyć im jeszcze 5 miliardów odsetek?...
6 miesięcy temu / Tom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.