DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Szef chińskiego MSZ o relacjach z USA: pewne siły pchają nas na skraj nowej zimnej wojny

Szef chińskiego MSZ o relacjach z USA: pewne siły pchają nas na skraj nowej zimnej wojny
Wang Yi fot. Chen Yehua / Zuma Press

Wang Yi, minister spraw zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej oskarżył „pewne siły polityczne” w USA o wykorzystywanie obecnych stosunków amerykańsko-chińskich do pchania obu krajów w coraz ostrzejszy konflikt.

 

Chiński urzędnik określił zaostrzone ze względu na sytuację z koronawirusem relacje między oboma krajami jako „zakładnika”, którego wykorzystuje część sił politycznych USA. Nie sprecyzował jednak o jakie stronnictwo chodzi. USA oskarżają Chiny o tuszowanie prawdy o koronawirusie, fałszowanie danych oraz przejęcie kontroli nad Światową Organizacją Zdrowia, co skutkowało spóźnioną reakcją wobec szybko rozprzestrzeniającego się patogenu. Efektem takiej polityki ma być – zdaniem m.in. Donalda Trumpa - obecna skala koronakryzysu w Stanach Zjednoczonych.

 

Yi określił koronawirusa SARS-CoV-2 jako „wspólny problem” obu krajów, który może rozwiązać jedynie współpraca. Część sił politycznych w USA oskarża jednak o rozsiewanie „politycznego wirusa” uderzającego w ChRL i świat na skraj "kolejnej zimnej wojny".

 

Trump odpowiedział komunistycznemu dyplomacie na Twitterze: „Jakiś świr w Chinach właśnie wydał oświadczenie obwiniające wszystkich poza Chinami za wirusa, który do dzisiaj zabił setki tysięcy ludzi. Proszę wytłumaczyć (…) że to „niekompetencja Chin” i nic innego spowodowało te masowe morderstwa na całym świecie!”.

 

Do dzisiaj w Stanach Zjednoczonych odnotowano 1,68 mln przypadków zakażeń. Z „powodu koronawirusa” zmarło 98 024 osób, odnotowano 342 tys. ozdrowień.

 

Źródło: polskieradio24.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-25 08:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lepszy świat pod panowaniem USA czyli tak jak teraz niż pod panowaniem Chin
8 miesięcy temu / Adam
 
Módlmy się o Prezydenta Trumpa. Przy wszystkich niedoskonałościach i trudnych decyzjach to jedyny człowiek na górze, który konsekwentnie broni wolności i otwarcie przyznaje się do chrześcijańskiego Boga. Jeżeli nie Trump to Xi z obozami koncentracyjnymi, przerabianiem więźniów na części zamienne i prześladowaniem chrześcijan.
8 miesięcy temu / Mariusz
 
A ile w tym samym okresie wymordowano nienarodzonych dzieci w USA, Chinach i w pozostałych krajach świata.?? Największe masowe ludobójstwo jest przemilczane przez świat. Najohydniejsze zbrodnie na dzieciach bezbronnych są jak najbardziej akceptowane, dopuszczane i promowane. Ciągle na świecie umierają ludzie z głodu i braku lekarstw, są mordowani chrześcijanie i ludność na wielu terytoriach świata gdzie są wojny i wszelkie konflikty zbrojne. I nikt o tym nie mówi!! Kiedyś Janusz Laskowski nagrał piosenkę "Świat nie wierzy łzom". Jakże ona jest teraz aktualna. Módlmy się o nawrócenie grzeszników i wszystkich narodów świata!! Wcale modlitwa o ustanie tzw. "pandemii" nie jest taka ważna bo to jest jedno wielkie oszustwo światowe a o prawdziwych tragediach świat milczy. Jeżeli się nie nawrócicie do BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO to wszyscy zginiecie. PIEKŁO ISTNIEJE NAPRAWDĘ !!! A najwięcej idzie tam dusz tych, którzy w to nie wierzą. BOŻE, BĄDŹ WOLA TWOJA.
8 miesięcy temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.