DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Szczyt NATO w Brukseli: Donald Trump spotkał się z Andrzejem Dudą i skrytykował politykę Niemiec

Szczyt NATO w Brukseli: Donald Trump spotkał się z Andrzejem Dudą i skrytykował politykę Niemiec
Ludovic Marin/Pool via REUTERS

Podczas środowego szczytu NATO w Brukseli prezydent USA Donald Trump dwukrotnie spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Przywódcy dyskutowali m.in. o współpracy wojskowej pomiędzy krajami.

 

Pierwsze, krótkie spotkanie pomiędzy przywódcami krajów odbyło się jeszcze przed rozpoczęciem brukselskiego szczytu. Oprócz Trumpa i Dudy wzięli w nimi udział również minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski oraz doradca ds. bezpieczeństwa prezydenta USA John Bolton.

 

Jak relacjonował po spotkaniu minister Szczerski, prezydenci Polski i USA odbyli rozmowy „głównie o współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”. – Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu – dodał szef gabinetu prezydenta.

 

Do drugiej rozmowy Trump-Duda doszło podczas roboczej kolacji przywódców państw NATO. – Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej – poinformował minister Krzysztof Szczerski. – Prezydenci rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę tej obecności, jak i o liczebność; kwestia ta leży w polu zainteresowań obu prezydentów i rozmowy polsko-amerykańskie na ten temat będą kontynuowane w najbliższej przyszłości – dodał.

 

Środowe spotkanie przywódców 29 krajów NATO nie ograniczało się jednak do tego typu spotkań i rozmów. Jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji o przyszłości NATO Trump w mocnych słowach skrytykował państwa, które nie przeznaczają 2 proc. PKB na obronność. Największa krytyka amerykańskiego prezydenta spadła na Niemcy, które na ten cel wydają około 1,2 proc. PKB.  

 

 

Źródło: tvp.info / prezydent.pl

TK

 

  


DATA: 2018-07-12 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@jank: W sojuszu obronnym kogo przed kim? Polska właśnie jest przejmowania przez Izrael - serdecznego przyjaciela Rosji, a za moment dojdzie do ostatecznego rozbioru Polski pod auspicjami NATO. Polski już nie ma i takie są efekty decyzji Kaczyńskiego i PiS. Niemcy mają być uzbrojone przeciw Polsce a nie przeciw Rosji. Trump potrzebuje Rosji do koalicji przeciw Chinom a Izrael jest zgrabnym łącznikiem między Trumpem i Putinem. Pozory wojny stwarzanie są dla takich głupich jak my ale tylko do czasu gdy podzielą się nami. Czy wy naprawdę tego nie widzicie?
ponad 1 rok temu / inny
 
@inny: Niemcom potrzebne uzbrojenie bo jest w sojuszu obronnym NATO. Obecnie na cele obronne Niemcy przekazują zaledwie 1,2% co wynika z artykułu
ponad 1 rok temu / jank
 
A po co Niemcom uzbrojenie? Rosja na Niemcy nie napadnie ponieważ ich potrzebuje. Trump przez uzbrojenie Niemiec odnawia niemiecki nazizm! Pieniądze żydom nigdy nie śmierdzą.
ponad 1 rok temu / inny
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.