DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Szczerski: prezydenci USA i Niemiec wystąpią 1 września w Warszawie

Szczerski: prezydenci USA i Niemiec wystąpią 1 września w Warszawie
fot. Kancelaria Prezydenta RP Minister Krzysztof Szczerski/FORUM

- Podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Placu Piłsudskiego w Warszawie wystąpienia wygłoszą prezydenci: Polski, Niemiec oraz USA – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Oznacza to, że obok Andrzeja Dudy wystąpią Donald Trump oraz Frank Walter Steinmeier. Szczerski podkreślił, że właśnie w Warszawie odbędą się główne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

- Spodziewamy się obecności 40 delegacji zagranicznych, tj. około 250 gości z całego świata w tym prezydenci, premierzy, przewodniczący parlamentów, ministrowie spraw zagranicznych, ministrowie obrony narodowej, a także specjalni wysłannicy rodzin królewskich z Europy. Wszyscy oni będą gośćmi pana prezydenta podczas tych uroczystości tutaj, w Warszawie – mówił Szczerski.

 

Szef gabinetu prezydenta zaznaczył, iż głównym motywem obchodów będą „pamięć i przestroga”. Słowa te znajdą się na dzwonie, który zostanie podarowany miastu Wieluń, a w który każdy z przywódców państwa uderzy podczas uroczystości.

 

Prezydenci Polski, USA i Niemiec odwiedzą też Wieluń. – Wieluń był, jak państwo wiecie, tym miastem, które zostało zbombardowane jako jedno z pierwszych, całkowicie bezbronne i całkowicie niewinne miasto, niemające żadnego znaczenia wojskowego, żadnego znaczenia tak naprawdę strategicznego (...). Żeby także pokazać totalny wymiar tej wojny został zbombardowany szpital, kościół, synagoga po to tylko po prostu, żeby zasiać terror, rozpocząć wojnę totalną – mówił Szczerski.

 

Znane są już też szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Prezydent USA przyjedzie do Polski 31 sierpnia a opuści Warszawę wczesnym popołudniem, 2 września. To właśnie wtedy Trump będzie gościem w Pałacu Prezydenckim, gdzie odbędzie rozmowę w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. Odbędą się też wówczas rozmowy plenarne delegacji. Prezydenci zjedzą również wspólnie lunch. Następnie spotkają się z dziennikarzami. Program domknie spotkanie Trumpa z premierem i przedstawicielami rządu.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-08-25 16:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po 1 września więzienia będą puste. Jak to na wojnie bywa, wypuszcza się najgorszych kryminalistów do pomocy najeźdźcom.
10 miesięcy temu / 1066
 
Trzeba koniecznie inwestować w zakłady karne. Po 1 września Ziobro będzie "zmuszony" wyznaczyć dodatkowych 200 prokuratorów od mowy nienawiści. Jak Putin wejdzie do g7 to ani na arcypokojowe Niemcy, ani na Rosję, ani na GW, TVN a co dopiero na PiS nie będzie można psioczyć. Najlepiej będzie w ogóle zamknąć twarz albowiem każde słowo niezadowolenia będzie po stalinowsku mową nienawiści. Nadchodzi złoty wiek dla popisowego "wymiaru" "sprawiedliwości". Polak pod most, albo do ciupy, oczywiscie za kiepskie zarobki tych "prawych i sprawiedliwych" prokuratorów.
10 miesięcy temu / obóz koncentra
 
a ile krzeseł nasz "prezydent" bedzie siedział od ich prezydent geniuszu dyplomacji?!
10 miesięcy temu / protokół
 
z workami na kasę?
10 miesięcy temu / tak pytam
 
Zgadza się: brakuje jeszcze Putina. Czy Duda przeprosi za wywołanie wojny?
10 miesięcy temu / Wojtek
 
@ Ryś - ależ Putin będzie, został zaproszony przez Netanjahu do Oświęcimia - pardon do Auschwitz - z pominięciem Polskich "władz". Nasz Premier i Prezydent najpierw milczeli przez długi czas, a ostatnio kancelaria Prezydenta robi dobrą minę że wszystko jest ok. Najpierw posiedzenie Knesetu na Wawelu, o którym Polskie władze dowiedziały się z amerykańskich mediów. Oto w amerykańskim programie "Hucabee" wystąpił niejaki Johnny Daniels, inicjator posiedzenia Knessetu w Polsce. Z jego ust nie padło ani razu słowo "Polska". Potem konferencja w sprawie Iranu, o której nasze "władze" dowiedziały się z mediów. Potem wystąpiły na niej nie w charakterze gospodarzy, ale raczej kelnerów - bo nie zostali dopuszczeni do głownych rozmów. Teraz Netanjahu w zastępstwie naszych władz zaprosił Putina do Auschwitz, nie pytając nas o zgodę!!!
10 miesięcy temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.