DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Szczepionka przeciw wirusowi HPV wyniszcza tysiące Dunek

Szczepionka przeciw wirusowi HPV wyniszcza tysiące Dunek

Podawana młodym kobietom w Danii szczepionka Gardasil wywołuje poważne powikłania. Coraz więcej nastolatek zgłasza się do pięciu specjalnie powołanych zakładów opieki zdrowotnej, które badają skutki uboczne szczepień. U kobiet widoczne są objawy typowe dla zespołu posturalnej tachykardii ortostatycznej (POTS).

 

W marcu 2015 r duńska stacja telewizyjna TV2 wyemitowała dokument o nastolatkach, które zostały poddane szczepieniu przeciw wirusowi HPV. Po podaniu preparatu Garadsil wystąpiły u nich niepokojące objawy. Teraz coraz więcej młodych kobiet ujawnia się z podobnymi powikłaniami poszczepiennymi.

 

U dziewcząt stwierdzono objawy charakterystyczne dla zespołu POTS. Osoby u których zdiagnozowano zespół, nie tolerują pionowej postawy ciała. Występują u nich częste omdlenia albo stany przedomdleniowe, lęk, kołatanie serca, nadmierna potliwość, zmęczenie i zwroty głowy. Dziewczęta zgłaszające się z tymi objawami najczęściej były odsyłane przez lekarzy do psychologów. Medycy zaprzeczali, jakoby szczepionki przeciw HPV powodowały skutki uboczne w postaci POTS. Twierdzili wręcz, że dziewczyny powinny udać się do psychiatrów, ponieważ symptomy które u nich wystąpiły, mogą sugerować chorobę psychiczną.

 

Peter la Cour, kierownik Centrum Zaburzeń Czynnościowych w Kopenhadze, oburzył się odmową poddania zaszczepionych dziewcząt specjalnym badaniom lekarskim, potwierdzającym lub wykluczającym zespół POTS. - Garstka dziewczyn, które widziałem, nie były chore psychicznie, lecz fizycznie. One bardzo cierpiały. Nie można po prostu odmówić komuś leczenia sugerując chorobę psychiczną. Nikt z nas nie wie, dlaczego one tak bardzo cierpią - tłumaczył. W związku z szybko rosnąca liczbą młodych kobiet zgłaszających się z niepożądanymi objawami, duńskie władze 1 czerwca br. w całym kraju ustanowiły pięć specjalnych ośrodków, w których kobiety poddawane będą badaniom.

 

Już w pierwszych tygodniach funkcjonowaniu tych punktów lekarze byli zdumieni liczbą poszkodowanych. Napływ dziewcząt szukających opieki był o 60 proc. wyższy niż się spodziewano. Duńskie władze nie oszacowały prawidłowo skali problemu. Jesper Mehlsen z Synkopecenteret w Frederiksberg Hospital jest jednym ze specjalistów, który dba o chore. 9 czerwca, po pierwszym tygodniu działania specjalnych ośrodków, stwierdził: -Myśleliśmy, że częstość poważnych skutków niepożądanych wynosi jeden na dziesięć tysięcy osób. Teraz okazuje się, że co najmniej dwie kobiety na dziesięć tysięcy doświadcza poważnych skutków ubocznych. Dwa dni później, 11 czerwca, dr Mehlsen musiał już zrewidować swoje szacunki. - Realistycznie patrząc, jedna na pięćset dziewczynek albo tysiąc na pięćdziesiąt tysięcy cierpi na poważne skutku uboczne po zastosowaniu szczepionki przeciw HPV – mówił. Medyk osobiście zaszczepił trzy tysiące dziewcząt. Teraz pracuje w jednym z punktów, badających skutki uboczne i jest odpowiedzialny za koordynację prac w całym kraju.

 

- Nie zdziwi mnie, jeśli okaże się, że chorych jest kilka tysięcy dziewcząt – twierdzi doktor Stig Gerdes. Już kilka lat temu zrezygnował z „Gardasilu”. Po zaszczepieniu około 100 pacjentek u wielu z nich zaobserwował poważne skutki uboczne. Ich organizmy – jak stwierdził – „były po prostu całkowicie wyniszczone”.

 

Duński minister zdrowia, Nick Haekkerup i Narodowa Rada Zdrowia nadal bronią preparatu choć z problemami zdrowotnymi boryka się już 600 młodych kobiet. Zdaniem ministerstwa „szczepionka jest bezpieczna, a korzyści przewyższają ryzyko”. Koordynator duńskiego Towarzystwa Położnictwa i Ginekologii, który daje wytyczne dotyczące szczepień przeciwko wirusowi HPV w całym kraju, ginekolog Jeppe Schroll stwierdził, że na razie jest wiele wątpliwości w sprawie stosowania szczepionki. - Może się okazać, że ministerstwo ma rację, ale może równie dobrze być odwrotnie – przekonuje.

 

­ Nie ma danych uzasadniających, że korzyści przeważają nad ryzykiem. Prawda jest taka, że niewiele wiemy o skutkach ubocznych szczepionki HPV ­ stwierdziła Diane Harper, która pomagała w opracowaniu tej szczepionki koncernowi Merck. Dr Schroll sugeruje, że opracowanie dotyczące skutków niepożądanych dostarczane wraz ze szczepionką przez koncern opiera się jedynie na kwestionariuszu, który został dany do wypełnienia uczestnikom badań klinicznych dwa tygodnie po podaniu preparatu. Jak się jednak okazuje, wiele znacznie poważniejszych powikłań pojawia się później.

 

Szwedzkie badania sugerują, że szczepionka HPV może wywoływać m.in. wyniszczający paraliż rąk i nóg oraz uciążliwe migreny. Liselott Blixt z Partii Ludowej, która podjęła starania, aby szczepionka Gardasil została zarejestrowana w Danii w 2008 roku, teraz chce jej wycofania. - Fakt, że mamy tak wiele - być może około pięciu tysięcy młodych kobiet, które nagle zachorowały - musi mieć ten skutek, że po prostu wycofujemy szczepionkę z rynku. Byłam pierwszą osobą, która powiedziała duże „tak”, ale teraz będę również pierwszą, która domaga się jej wycofania – stwierdziła posłanka.

 

 

Źródło: naturalblaze.com, AS.

 


DATA: 2015-06-28 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Większej ściemy dawno nie czytałam. Wolałabym żeby moja córka miała te objawy po szczepionce niż zachorowała na taką szyjki macicy i zmarla. Gratuluję autorowi
5 miesięcy temu / Wer
 
Moja corka na nieszczescie zostala zaszczepiona Myslalam wtedy,ze to rutynowa szczepionka I nie mialam zadnych obaw Po jakims czasie zobaczylam w tv ten domument o zachorowaniach wielu dziewczat Bylam przerazona I moglam tylko sie modlic,zeby to mojej corki nie spotkalo...Niestety od jakiegos miesiaca corka zaczela miec bardzo dziwne,niczym nie wytlumaczalne objawy,pod kazdym wzgledem pasujace do opisu efektow ubocznych po szczepionce Jest bardzo slaba Nie moze stac Jest jej ciagle niedobrze Ma bole glowy ...Jestem w ogromnym leku Poniewaz badania nic nie wykazuja I wyglada mi to ewidentnie na efekty szczepionki...Dalabym wszystko by cofnac czas I uwolnic ja od tego! Przestrzegam was rodzicow,bo jak wiem w Polsce jeszcze malo kto wie o szkodliwosci tego preparatu
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 
Zdrowie jest priorytem każdego z nas. Bez zdrowia nie da się praktycznie żyć. Oddamy ostatni grosz na jego ratowanie. I o to właśnie chodzi. Na naszym zdrowiu można świetnie zarabiać. Im więcej chorób tym większe zarobki dla producentów leków. Jak potężny to jest biznes? - podam dochód USA(pamiętam z 2014 r): I miejsce - energia (en.elektr + ropa + gaz razem). II miejsce - farmacja. Gdyby więc energię rozdzielić farmacja wysunęła by się na czoło. Ogromny dochód farmacji przyniosła propaganda i reklama. Strategicznym jest też tworzenie i utrzymanie chorób na wysokim poziomie. I np. chor przenoszone drogą płciową są tymi wysoko punktowanymi dla producentów leków. Tzw wyzwolenie seksualne bardzo w tym pomogło. Seksualizacja dzieci będzie jeszcze korzystniejsza. No i w dobie przeludnienia i potężnych kosztów zdrowotnych nie dziwiłby pomysł światowych rządow o depopulacji. Przecież nie będą strzelać W czoło? Więc....?
ponad 1 rok temu / Stop przemocy
 
Aniu S.- ta firma to IG Farben, obecnie Bayer; Pani Małgosiu - oczywiście NI WOLNO szczepić tym paskudztwem dziewcząt. Płacić, sądzić się o zwrot i NIE SZCZEPIC. Rak szyjki macicy powoduje chemia wszędobylska w żarciu, atakuje miejsce najsłabsze u kobiety - szczepionka gucio tu pomaga. A i owszem ogólnie bardzo szkodzi, a Wielka Farma zarabia. Rak jest zjawiskiem fizycznym, nie chemicznym,lekarze dokonując operacji nie leczą raka, tylko pozbawiają pacjenta uszkodzonych organów. Wielka farma zaciera rączki i garnie kasę. IG Farben mocno udziela się nadal.
ponad 3 lata temu / Joanna K.
 
Wirusa HPV roznoszą faceci błogosławionymi ch., lepiej szczepić kobiety, ponieważ wirusy powodują kłykciny kończyste/ takie kalafiory na narządach płciowych/. Chemia i radioterapia wyniszcza i zabija kobiety chore na raka szyjki macicy. Więc się zastanów, zanim zaczniesz sączyć jad.
ponad 4 lata temu / Napalm
 
Zgłaszają się do nas coraz częściej rodzice, którzy w Polsce skorzystali z programu szczepienia HPV. Od 2017 roku ta groźna szczepionka będzie u nas obowiązkowa. Jeśli się na to nie zgadzasz poprzyj apel do Prezydenta: http://petycje.iozn.pl/hpv/index.php?kod=IO071ECNN01
ponad 4 lata temu / Małgorzata P.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.