DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Szczecin: stanowcze „nie” dla homopropagandy w przestrzeni publicznej

Szczecin: stanowcze „nie” dla homopropagandy w przestrzeni publicznej
fot. Dariusz Gorajski / FORUM
#HOMOPROPAGANDA    #SZCZECIN    #NIE    #LGBT    #PROMOCJA    #PARADA RÓWNOŚCI    #FILHARMONIA    #MPK    #FLAGI    #OFENSYWA

Zarówno szczecińskie MPK, jak i zarząd Filharmonii nie zgodziły się na promocję homoseksualizmu w przestrzeni publicznej. Stowarzyszenie Lambda, które zwróciło się do instytucji publicznych o możliwość wywieszenia tęczowych flag na tramwajach oraz oświetlenia w tęczowych barwach budynku Filharmonii spotkało się ze stanowczą odmową.

 

Organizowana cyklicznie „Parada równości” nie cieszy się w Szczecinie szczególną popularnością. Jej organizatorzy zwrócili się więc z propozycją do instytucji publicznych, by te pomogły w promocji całego wydarzenia. Spotkali się jednak ze stanowczą odmową.

 

„Spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z.o.o. nie posiada w swojej ofercie reklamowej takiej usługi. Ponadto jako spółka miejska staramy się zachować neutralność na gruncie światopoglądowym i nie bierzemy udziału w kampaniach reklamowych, które budzą wśród mieszkańców naszego miasta kontrowersje” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu spółki, będącym odpowiedzią na propozycje wywieszenia tęczowych flag na szczecińskich tramwajach.

 

W podobnym tonie wypowiedział się zarząd spółki Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe. Podkreślono, że wywieszanie jakichkolwiek flag jest możliwe jedynie w przypadku flag z barwami narodowymi w święta państwowe.

 

Stowarzyszenie Lambda spotkało się także z odmową władz Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Stanowczo sprzeciwiono się wyświetleniu iluminacji w tęczowych barwach na publicznym budynku. Zaznaczono, że taka możliwość jest dostępna jedynie w przypadku iluminacji o charakterze artystycznym, związanym z inicjatywami Filharmonii.

 

Do propozycji homoaktywistów odniósł się także dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie, Lech Karwowski. – Tolerancja już dawno została osiągnięta i nikt nikomu nie przeszkadza tarzać się w łóżku z kim chce – oznajmił. Dodał także, że homozwiązek nigdy nie będzie małżeństwem. – Para gejów nie jest bowiem w stanie spłodzić dziecka. I paradoks polega na tym, że każdy homoseksualista musi powstać ze związku heteroseksualistów. Najwyraźniej ci ostatni mają być kolonizowani przez homoseksualistów, by produkowali dla nich dzieci…To dopiero byłaby dyskryminacja – konkludował.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

PR

 

 

 

 


DATA: 2018-09-04 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cytat pana Karwowskiego - strzał w dziesiątkę:)
ponad 1 rok temu / Tak trzymać
 
Moje miasto, a dyrektor MN - odważnie, ale prawdziwie. Zaraz mu będą dokuczać.
ponad 1 rok temu / ja
 
Władze Poznania na naukę do Szczecina. Szybciutko, szybciutko, szybciutko.
ponad 1 rok temu / Gienek
 
Hehe. Pięknie. Brawo Szczecin! A ostatni cytat to perełka :)
ponad 1 rok temu / Jurgen
 
Zastanawiałam się gdzie się wybrać na weekend z dziećmi - myślę że pojedziemy do Szczecina !
ponad 1 rok temu / anka
 
BRAWO!!!!, na stojąco brawo. Żeby Gdańsk miał takich oficjeli, radni zgodzili się na de'facto homopropagandę w przedszkolach.
ponad 1 rok temu / DW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.