DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Szczecin: sprawcy ataku na kapłana staną przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia

Szczecin: sprawcy ataku na kapłana staną przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia
fot. tvp.info

Trzej mężczyźni, którzy dokonali napadu na kapłana i dwie inne osoby odpowiedzą za swe czyny przed sądem. Postawiony im w akcie oskarżenia zarzut dotyczy kradzieży rozbójniczej. Czyn ten jest zagrożony karą 10 lat więzienia.

 

Do napadu doszło 28 lipca 2019 roku w zakrystii kościoła parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Mężczyźni zaatakowali księdza i dwie inne osoby. Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, sprawcy „użyli przemocy wobec znajdujących się tam trzech osób pokrzywdzonych” – mowa o uderzeniu w ręce i odepchnięciu kobiety oraz uderzeniu dwóch mężczyzn, w tym proboszcza parafii, w twarz pięścią, w której był metalowy, ośmiocentymetrowy krzyż od różańca. Obaj zaatakowani mieli obrażenia twarzy. Zdaniem prokuratury sprawcy działali „z powodu przynależności wyznaniowej” poszkodowanych. Grozili im „natychmiastowym pozbawieniem życia”.

 

Śledczy ustalili, że dwaj mężczyźni weszli do zakrystii kościoła, trzeci zaś stał na czatach. Na pytanie przebywającej w zakrystii kobiety o powód ich wizyty odpowiedzieli, że przyszli po szaty liturgiczne, na co mają zgodę proboszcza, a jeden z nich próbował zabrać ornat. Protestująca kobieta została odepchnięta. W tym czasie drugi ze sprawców znalazł w szufladzie różaniec, którym zaatakował wchodzącego do zakrystii kapłana i pracownika kościelnego. Obaj zostali pobici.

 

W akcie oskarżenia mężczyznom prokuratura zarzuca kradzież rozbójniczą, usiłowanie oszustwa i naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonych. Dwóch z nich dodatkowo oskarżono o naruszenie miru domowego. Sprawcy mają 53, 28 i 27-lat. Wszyscy przebywają w areszcie. Wszyscy byli wcześniej karani sądownie.

 

Źródło: gosc.pl

MA


DATA: 2019-09-25 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

WSZYSCY WIEDZA ZE PROWODRAMI SA TWORCY MOWY NIENAWISCI CZYLI CALA OPZYCJA ALE WSPIERA ICH WYDAJNIE AGENTURA NIEMIECKA
10 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
Dlaczego tak mało?
10 miesięcy temu / ###
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.