DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Szczątki, kontrowersje wokół pozwolenia. Prokuratura przyjrzy się inwestycji w sercu Krakowa

Szczątki, kontrowersje wokół pozwolenia. Prokuratura przyjrzy się inwestycji w sercu Krakowa
By Rj1979 [Public domain], via Wikimedia Commons
#KRAKÓW    #KOŚCIÓŁ    #INWESTYCJA    #HOTEL    #RESTAURACJA    #STRADOMSKA    #WAWEL    #CMENTARZ    #SZCZĄTKI    #PROKURATURA    #KURIA    #POZWOLENIE

Budząca wiele emocji inwestycja przy ul. Stradomskiej w Krakowie trafi pod lupę śledczych. Prokuratura zamierza bowiem zbadać czy przy wydawaniu pozwolenia na budowę dochowano obowiązujących standardów. Przypomnijmy – inwestor najpierw chwalił się, ze wybuduje restaurację w byłym kościele, a w czasie prac natrafiono na stare cmentarzysko z ok. 1600 ludzkimi szczątkami.

 

O sprawie pisaliśmy szerzej TUTAJ.

 

Teraz, jak podało RMF FM, krakowska prokuratura zamierza bliżej przyjrzeć się inwestycji. Prokurator chce zbadać, czy podczas wydawania zgody na budowę nie popełniono błędów. Sprawę chcę wyjaśnić też urząd wojewódzki oraz ministerstwo kultury.

 

- Chcemy sprawdzić, czy wydając pozwolenie na budowę, nie popełniono błędów. Prokurator rozważy, czy włączyć się do postępowania administracyjnego. Będziemy sprawdzali, czy, już wydając pozwolenie na budowę, było wiadomo, w jakim miejscu jest wykonywana inwestycja – powiedział RMF FM Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

W całej sprawie pojawiają się wątpliwości dotyczące tego jak wydano inwestorowi pozwolenie na budowę w obszarze znajdującym się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pojawiają się głosy o zaniedbaniach ze strony urzędników (jak choćby brak oceny oddziaływania na środowisko czy wydanie dokumentu bez obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego).

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2018-06-01 11:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy urzędnicy państwowych stanowisk m i l c z e l i a my - Krakowianie od wielu miesięcy widzieliśmy ten dramat, profanację chrześcijańskich szczątków wywożonych c i c h c e m wywrotkami budowlanymi razem z gruzem i ziemią. Pytaliśmy robotników, co się dzieje- milczeli ze strachu, ale dwie osoby powiedziały, że zabytek został s p r z e d a n y jakimś Semitom( wiemy,już że 2 narodowości żydowskiej z Londynu). I ni nie dziwi że kupili, bo każdy ma prawo kupować ...ale szokujące jest TO, że zakon MISJONARZY - TAK BEZBOŻNIE sprzedał żydowskim biznesmenom, którzy chrześcijańskich - katolickich cmentarzy - z racji swej religii nie uznają za wartość duchową. Na swoich narody żydowskiego cmentarzach nie budowaliby restauracji i hotelu. Winą obarczam samą sprzedaż przez zakon, chyba bezbożny i oczywiście tych, którzy dali zezwolenie, łącznie z Majchrowskim - też przecież narodowościowo żydem. To wielki ból dla Polaków, dla Krakowian.
ponad 1 rok temu / Wołynianka
 
Mnie interesuje, czy zatrzymano tę budowę i jakie są dalsze losy szczątków Polaków wykopanych z GROBÓW i wrzuconych do zbiorowej mogiły? Kto jest za to odpowiedzialny osobiście i czy wszczęto już w tej sprawie postępowanie dochodzeniowe? Proszę o informację na email: stolak(małpka)yahoo.com
ponad 1 rok temu / Szymon
 
Państewko Parobków, kumpli z pod jednego żłobu.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Kto na to pozwolił? może ma być tam "restauracja" i inne rozrywki ???
ponad 1 rok temu / one
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.