DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@trooper Naprawdę nie mam już czasu na rozmowy w tym stylu. Piszesz, że pieniądze z podatków nie są moje tylko państwowe, później sam sobie przeczysz pisząc, że może chodzi o to że katolicy chcą mieć wpływ na co idą ich pieniądze z ich podatków. Wyraziłam się jasno o co mi chodzi, nie ma potrzeby żebyś nadal objaśniał autorowi co miał na myśli. Jeśli masz problem ze zrozumieniem tego, co piszę, to chyba nie mogę już nic więcej dla Ciebie zrobić. Pozdrawiam
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@Elżbieta 1.Pieniądze zabrane Tobie z podatków nie są Twoje tylko państwowe. To tak jakby mieć pretensje do złodzieja, że zabrane pieniądze wydał na wódkę zamiast na chleb. 2. Z pieniędzy chrześcijan w starożytnym Rzymie finansowano budowę pogańskich świątyń i walki gladiatorów-rzeczy przeciwne Prawu Bożemu. 3. Czy MOŻE chodzi o to, że katolicy są częścią społeczeństwa obywatelskiego i chcą mieć wpływ na co idą ich pieniądze z ich podatków i się angażują w te sprawy, bo są częścią kraju. Dobrze zrozumiałem? 4. "Początkowo będzie wściekły na takie prawo, a później będzie za nie wdzięczny." Czy w takim razie to samo powinno być z przymusowym chodzeniem do kościoła?
2 miesiące temu / trooper
 
@trooper, jako autor, może jednak wyjaśnię, ponieważ sugerujesz swoją interpretację. Podatki, z których ma być finansowane in vitro płacą również katolicy. I nie możemy się zgodzić na finansowanie z naszych pieniędzy, rzeczy przeciwnych Bożemu Prawu. Kropka. Nie ma to związku z rzeczonym ateistą, którego Ty przywołałeś. Jedną z możliwości postawy ateisty w przyszłości, nawrócenie, określiłam przy okazji. Jeśli ateista chce finansować in vitro, to już sam zamiar jest grzechem. Ale wyobrażam sobie, że w przypadku nawrócenia łatwiej mu będzie wybaczyć sobie zamiar niż czyn, którego nie popełni bo prawo mu na to nie pozwoli. Początkowo będzie wściekły na takie prawo, a później będzie za nie wdzięczny.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@trooper, wydawało mi się, że pytasz poważnie, ale widzę, że wiesz lepiej co autor miał na myśli,od samego autora. Mt 7, 6 Dlatego powtórzę: Nie nam to oceniać. My robimy to co należy, to co jest właściwe, a rozrachunki z ateistą ma Pan Bóg.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@Elżbieta Idąc Twoim sposobem rozumowania. Ateista powinien być przymuszany do chodzenia na Msze św., bo może kiedyś uwierzy i nie będzie miał na sumieniu grzechu braku uczestnictwa we Mszy św.
2 miesiące temu / trooper
 
@tak tylko uśmiałem się czytając ta wątpliwa analizę mojej osoby. Co do standardów przede wszystkim to niczym nieskrepowana wolność jednostki, nie ogranicza brzez żadne abstrakcyj
2 miesiące temu / Europejczyk
 
@trooper, Oczywiście, że nie ma takiego prostego wynikania. Może ateista kiedyś uwierzy i przynajmniej nie będzie miał na sumieniu czy to uśmiercenia własnych dzieci, czy też współfinansowania uśmiercania swoich dzieci przez innych ludzi? Nie nam to oceniać. My robimy to co należy, to co jest właściwe, a rozrachunki z ateistą ma Pan Bóg.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@Elżbieta Co da ateiście w sprawie zbawienia nieskorzystanie z in- vitro skoro ten popełnia grzech niewiary? To, że ktoś nie skorzysta z in vitro, to nie znaczy, że do nieba pójdzie.
2 miesiące temu / trooper
 
@ Europejczyk - bo mi umknęło, piszesz "nikt wam nie dał prawa decydować w imieniu innych co dobre a co złe dla nich" - zastanów się i pomyśl, przecież właśnie dokładnie to co ty mówisz, robi to twój europejski system, narzuca nam całą masę nakazów i zakazów, i "jedynie słusznych" procedur oraz "jedynie słuszną" ideologię - akurat neomarksistowską. z Unii gospodarczej stał się reżimem ideologicznym, pożyjemy jak Pan Bóg da, to zobaczysz jeszcze nie takie "kwiatki"
2 miesiące temu / tak tylko
 
@Europejczyk - a wymień proszę te europejskie standardy, te rzekome zalety systemu, na które tak niby czekasz. Wiesz co, tak sobie myślę, że jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem, nasłuchałeś się z "postępowych" mediów między innymi, że Bóg to abstrakcja ? - w gruncie rzeczy jesteś zmanipulowany przez ten twój system, jesteś ich pacynką, wyprali ci umysł, ale widać jeszcze coś tam zostało, bo świadczy o tym twój pobyt tu na portalu PCH24, i twoje poszukiwanie dowodu, nieprawdaż ? tak naprawdę cieszę się, że tutaj jesteś, bo nam wierzącym zaszkodzić nie możesz, ale za to możesz pomóc sobie.
2 miesiące temu / tak tylko
 
@Elzbieta nikt wam nie dał prawa decydować w imieniu innych co dobre a co zle dla nich. W Boga nie wierzę i argumenty o niebie, piekle, zbawieniu są dla mnie co najmniej abstrakcyjne i wywołują tylko śmiech. Mamy XXI wiek a nie średniowiecze. Na szczęście UE jest zlaicyzowana i prędzej czy później w Polsce też zapanują Europejskiej standardy.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
@Europejczyk, to Ty mówisz o pieniądzach. Ja tylko weryfikuję informacje, które podajesz. Nam katolikom nigdy nie chodzi o pieniądze. Nam chodzi o zbawienie nasze własne i naszych bliźnich. Nasze własne - i dlatego nie chcemy ingerować w Wolę Bożą. Jeśli Pan Bóg zdecydował,że jakaś para, chodzi wyłącznie o parę małżeńską, nie może mieć dzieci, to znaczy, że ma dla niej inne zadania. A troszcząc się o zbawienie naszych bliźnich staramy się powstrzymać ich przed wyborami sprowadzającymi na nich kłopoty i cierpienie już tu na ziemi i wieczne potępienie po śmierci. Wybór in vitro, bawienie się z Pana Boga, to zły wybór. My to wiemy i staramy się nie dopuści to uchwalania takiego prawa również w imieniu takich jak Ty, który nie zdajesz sobie z tego sprawy. Mam nadzieję, że pomyślisz chociaż nad tym co napisałam. Sądzę, że dalsza dyskusja niczego już nie wniesie, dlatego z mojej strony to wszystko. Pozdrawiam
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@Elżbieta, chyba czegoś nie doczytałas bo FK wg.szczegółowych rozliczeń FK przeznacza się głównie na: dotowanie lub całkowite finansowanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne duchownych oraz szkoły i uczelnie katolickie. Mnie jako niewierzącego boli że co najmniej 159 mln rocznie zł idzie na kościół a wy macie czelność wypominać kilka milionów na in vitro.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
200 mln na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży... Czy to wszystko z pieniędzy państwowych, skąd ta informacja? A wiesz może ile kosztowało do tej pory zabezpieczenie wszystkich marszów LGBT, czarnych parasolek, KOD itd? Ciekawe byłoby przeliczenie tych kosztów na osobę uczestniczącą w wydarzeniu na marsz LGBT w Zabrzu przyszła 1 osoba A jeszcze, jeśli mogę skorzystać z Twojej umiejętności wyszukiwania danych, podaj proszę koszty wynagrodzeń nauczycieli etyki religia nie jest obowiązkowa oraz wartość majątków zabranych Kościołowi.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
Po wpisaniu"fundusz kościelny" dowiaduję się, że służy on dotowaniu remontów zabytkowych obiektów sakralnych oraz wspomaganiu kościelnej działalności charytatywno-opiekuńczej, która obejmuje prowadzenie zakładów dla sierot, starców, osób upośledzonych fizycznie lub umysłowo oraz innych kategorii osób potrzebujących opieki, prowadzenie szpitali i innych zakładów leczniczych oraz aptek,organizowanie pomocy w zakresie ochrony macierzyństwa,organizowanie pomocy sierotom, osobom dotkniętym klęskami żywiołowymi i epidemiami, ofiarom wojennym, znajdującym się w trudnym położeniu materialnym lub zdrowotnym rodzinom i osobom, w tym pozbawionym wolności, prowadzenie żłobków, ochronek, burs i schronisk,udzielanie pomocy w zapewnianiu wypoczynku dzieciom i młodzieży znajdującym się w potrzebie, krzewienie idei pomocy bliźnim i postaw społecznych temu sprzyjających, przekazywanie za granicę pomocy ofiarom klęsk żywioł. i osobom znajduj. się w szczeg. potrzebie.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@Elzbieta, dane są ogólnodostępne i wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło fundusz kościelny. Według opublikowanych danych w 2018r sam fundusz kościelny wyniósł 159 mln złopublikowane przez NIK i MSWiA do tego dodatkowo wynagrodzenie katechetów w 2018 zatrudnionych katechetów było 22 tysiącew kwocie blisko 1,5 mld zł. Do tego doliczmy pieniądz wpłacane na organizacje katolickie nie ujęte w wyliczeniach i na uczelnie katolicki. Ciekawosta, organizacja światowych dni młodzieży kosztowała blisko 200 mln zł.zabezpieczenie medyczne, policja itd Skoro sumienie katolickie nie pozwala płacić na in vitro i każe protestować to ciekawe co zrobicie jak niewierzącym i niepraktykującym rozsądek nie pozwoli utrzymywać kościoła i zacznie się debata publiczna.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
@Europejczyk, widzę, że dobrze orientujesz się w statystykach. Czy możesz podać liczy wraz ze źródłami, ile państwo polskie płaci kościołowi katolickiemu i innym kościołom?
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@Rozdzelnosc maj wg.katolickiej agencji informacyjnejwasza agencja praktykujących katolików jest tylko 37% reszta to osobny które nie praktykują i nie chodzą do kościoła.za katolików kościół uznaje nawet ochrzczonych apostatów No i kto jest w mniejszości ty czy ja? Kościół podobnie jak w Niemczech powinni utrzymywać tylko wierni. @AndrzejBR Einstein którym się podpierasz był ateistą. Poczytaj co pisał o bogu i bibli.. Jak sam stwierdziłeś nauka to potęgą, to dzięki niej mamy in vitro, uczymy się hodować organy ludzkie, pewnie za jakiś czas odkryta zostanie nieśmiertelność. Więc po co ludzia religia która jest hamulcem postępu. Strasznie piekłem było dobre w średniowieczu ale nie w XXI wieku.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
@Rozdzelnosc maj według katolickiej agencji informacyjnej do kościoła uczęszcza tylko 37% ochrzczonych reszta nie praktykuje. Więc to ty wierzący jescie mniejszością. @AndrzejBR niby na jakiej podstawie sądzisz że jest świadomość piekła? To tak samo abstrakcyjne jak bóg, niebo itd. Nauka nie potrzebuje boga który ją ogranicza.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
@Europejczyk - tak ? - to cóż to za zew ciągnie cię w te strony ?
2 miesiące temu / tak tylko
 
Europejczyk,wierzacych90%, niewierzących ok8-10% Weźcie sobie stosownie do tych 10% środki finansowe i utrzymujcie się z nich.Powodzenia i pełni szczęścia zycze
2 miesiące temu / Rozdzelnosc maj
 
EURO-już Einstein ci odpowiedział: czy widziałeś swój mózg?-więc czy go na pewno masz? Mądrość można poznać po tym, jak reaguje na coś czego nie rozumie. Tylko głupiec nie ma szacunku dla niepoznanego, bo wie czym grozi fałszywe rozpoznanie. Dokładnie tak jest ze Stwórcą. Bo czy Niebo jest czy nie, to sprawa niewiadoma, ale już świadomość, że piekło istnieje, zmusza człowieka roztropnego do szacunku dla "nieznanego" czyli do Stwórcy. To kwestia roztropności, a nie światopoglądu. Nawet komputery stwierdziły, że jedyny system który może zafunkcjonować, to ten oparty o Ewangelięzwany kredytem społecznym, wszystkie inne przebadane, nie mają naukowo żadnej szansy na funkcjonowanie. Tak kijem w mrowisko ateistyczne. Nauka to potęga, tylko nie w rękach sprzedajnych pseudonaukowców.
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Czy Istoty z in vitro są w pełni ludźmi i mają duszę nieśmiertelną?
2 miesiące temu / ??
 
Do Europejczyk a co Pan Bóg!?
2 miesiące temu / Gosc
 
@AndrzejBR jak można uznać i przestrzegać prawa bożego skoro bog jest pojęciem abstrakcyjnym i naukowo nie potwierdzonym. Prawo powinno być stworzone przez ludzi o dla ludzi. Prawo które ty forsujesz ogranicza wolności nie dając nic w zamian w zbawienie i inne kwestie religijne nie wierzę Polska jest członkiem UE i czy ci się to podoba czy nie, nie uda się wam zrobienie z tego kraju państwa wyznaniowego opartego na prawie religijnym. Wiele osób jest niewierząca , wierząca niepraktykująca, innego wyznania i chce in vitro, prawa do związków partnerskich,aborcji. Polak nie równa się katolik.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
Europejczyk-więc mogę do ciebie mówić gorylu, bo standardy europejskie zrównały zwierzęta z ludźmi. Innych konsekwencji zidiocenia posmakuj sobie sam. Bo głupota zaczyna coś rozumieć dopiero jak BOLI! Prawo Boże to prawo obowiązujące wszędzie i każdego, tak jak ciążenie ziemskie, kto je łamie, musi odczuć tego skutki. Jedne skutki sa natychmiast odczuwalne, jak np skok do basenu bez wody, a inne pojawiają sie w odpowiednim czasie, jak np, brak higieny w końcu urodzi chorobę, a łamanie Praw Bożych dopiero w wieczności będzie boleć na zawsze!!! Grzech to nic innego jak zamknięcie sobie bramy do Nieba, a poza tym to jak najbardziej, róbta co chceta, byle mnie nie tykało! - bo oddam!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Jesli jestes takim europejczykiem to czemu uczepiles sie wlasnie Polski i Polakow? Jak zalezy Ci tak bardzo na tych standartach ue to przeprowadz sie tam, gdzie one sa. Przeciez europejczyk nie ma granic w ue.
2 miesiące temu / do euro
 
@Darius Zarodki to jeszcze nie dzieci.Dzieci, które urodziły się dzięki in vitro bez tej metody by nie bylo, więc chyba lepiej, że jest nas więcej o te własnie dzieci.
2 miesiące temu / Zbigniew
 
@Darius Ludzie z in vitro też mają prawo do życia w takim razie.
2 miesiące temu / trooper
 
Agnieszko- " prawo Boze" to prawo uniwersalne ,co widać po tym "świeckim"- czym różni sie holokaust dzieci nienarodzonych od działalności Josefa Mengele? Dlaczego się mądrzysz ,skoro miałaś szczęście sie urodzić??? A to nie twoja zasłu?a tylko ludzi ktorzy nie kwestionują Prawa Bozego czyli prawa KAŻDEGO do życia
2 miesiące temu / Darius
 
@Aneta w takim razie wy katolicy finansujcie sami: świątynie, uroczystości, katechezy, emerytury dla księży.Ja moi znajomi tam nie uczęszczamy a jednak z naszych podatków jest na to placone. W UE in vitro to standard do którego się dopalaca a u nas kościół znów stoi okoniem. Na szczęście w UE rządzą świeccy a nie kościół więc warto zaznajamiać instytucje europejskie z tutejsza sytuacją i pokazywać jak blokowane są standardy Europejskie. P.S Już papież nominacjami kardynalskim pokazał co sądzi o biskupie Jedraszewskim.
2 miesiące temu / Europejczyk
 
Do Aneta brawo! Prawda!
2 miesiące temu / GOŚĆ
 
@ks z poza krak: A na początek nałożenie i ogłoszenie ekskomuniki na radnych głosujących za "in vitro"...publiczna chłosta byłaby też wskazana, resztę dokończy Pan Bóg
2 miesiące temu / gość katolik
 
@Aneta Na tej samej zasadzie możnaby zapytać dleczego niewierzący, lub wyznawcy innych religii mają finansować fundusz kościelny, lekcje religii, emerytury księży itd. Dlaczego chce pani zmuszać niewierzących lub wyznawców innych religii do przestrzegania ,,prawa Bożego", w które Pani wierzy ?
2 miesiące temu / Agnieszka
 
Dlaczego przymusza Pani zdrowych moralnie ludzi do finansowania czegoś, co jest sprzeczne z ich sumieniem, a nade wszystko sprzeczne z prawem Bożym? Naprawdę brak logiki w Pani rozumowaniu. Widać, że nie zna też Pani zasady ?Prawo jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo innego człowieka?.
2 miesiące temu / Aneta
 
Szanowna Pani Agnieszko! Nikt nikomu niczego nie zabiera. Co najwyżej wspomniani radni postanowili zabrać podatnikom ich ciężko zarobione pieniądze. Chce Pani zrobić sobie dziecko metodą in vitro? Proszę bardzo, ale niech to Pani robi na swój koszt, a nie za publiczne pieniądze. Pani teściowe zapłacili za in vitro, z którego urodził się Pani mąż? Cena za in vitro jest dużo wyższa niż te przykładowe 500 tysięcy złotych ukradzione obywatelom Krakowa. Zastanowiła się Pani nad ceną życia dzieci, które zostaną zamrożone? A nad ceną życia tych, które umrą, bo in vitro się nie powiedzie? A nad kosztami, jakie poniesie urodzony z in vitro człowiek, którego zdrowie kiedyś zacznie szwankować? A nad kosztem psychicznym kobiety, który poniesie ona i jej partner, gdy nie uda się urodzić dziecka? A cenę pozbawienia się zbawienia wiecznego Pani doliczyła? To, że Pani zagłuszyła głos sumienia, nie znaczy, że in vitro nie jest niegodziwością.
2 miesiące temu / Aneta
 
"Prawo do szczęścia", wielu pragnie szczęścia i różne są szczęśliwości np. sukces finansowy, sukces sportowy, podróże w dalekie kraje, szczęśliwa rodzina, zdrowie, osiągnięcia naukowe, itp. ale nie kazdy moze to szczęście osiągnąć. Nie mozna szczęścia osiągać kosztem krzywdy innych lub w nieuczciwy sposób np. łamiąc zasady moralne wynikajace z wyznawanej religii
2 miesiące temu / Czesław
 
Mój mąż urodził się dzięki zabiegowi in vitro, dlaczego chcecie zabrać możliwość posiadania dzieci wielu malżeństwom ? Przecież nikt nikogo nie zmusza do in vitro, jezeli to sprzeczne z twoim sumieniem, to nie poddajes się zabiegowi.
2 miesiące temu / Agnieszka
 
Brawo radni, in vitro nie tylko dla bogatych.
2 miesiące temu / Andrzej
 
Andrzej BR bardzo dobry komentarz. Popieram.
2 miesiące temu / Alan
 
No to biskupi krakowscy i duszpasterze Krakowa mają przed sobą wiele pracy: uformować sumienia Krakowian wg zasad Ewangelii - przykazania "Nie zabijaj"!
2 miesiące temu / ks z poza Krako
 
Doczekaliśmy się, teraz inseminatorzy mają ogromnie powiększony rynek, dotychczas nudne krowy i świnie, dla urozmaicenia dostaną nową sąsiadkę - KOBIETĘ, czyli samicę do inseminacji. Ciekawe jak się taka kobieta-samica będzie w tym towarzystwie czuła? Proszę tylko mnie nie pouczać, że kogoś obrażam, to uczynili ci, co przegłosowali akt równania ludzi ze zwierzętami, a nie ja!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.