DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Szantaż emocjonalny zwyciężył. Radni Krakowa ZA finansowaniem in vitro z budżetu samorządu

Szantaż emocjonalny zwyciężył. Radni Krakowa ZA finansowaniem in vitro z budżetu samorządu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Krakowscy radni poparli projekt uchwały dotyczący finansowania metody in vitro z budżetu miasta na lata 2019-2020.

 

Za zagłosowało 22 radnych. Przeciwko 15. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Rada miasta Krakowa liczy 43 osoby.

 

  

Projekt w Radzie Miasta Krakowa złożyły radne Alicja Szczepańska (Kraków dla Mieszkańców), Nina Gabryś i Małgorzata Jantos (Koalicja Obywatelska). Zakłada on przeznaczenie przez miasto kwoty 500 tys. zł na „dofinansowanie zabiegu zapłodnienia metodą in vitro dla 100 par”.

 

Warto zwrócić uwagę, że ten projekt został przyjęty z naruszeniem prawa. Prawnik rady miasta stwierdziła wprost, że bez np. pozytywnej opinii do programu prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji nie będzie on obowiązywał. A przynajmniej taka opinia nie została dołączona do projektu uchwały – mówi Michał Drewnicki, radny miejski z PiS.

 

W odpowiedzi projektodawcy i radni, którzy zabrali głos w dyskusji rozpoczęli „grę na emocjach”. Bardzo często powtarzano, że „każdy ma prawo do szczęścia”, „każdy ma prawo do posiadania dzieci” etc. i rolą samorządu jest pomoc takim osobom.

 

Głos w dyskusji zabrał również dr Bawer Aondo-Akaa, który podkreślił, że metoda in vitro jest mordercza i ma niski wskaźnik skuteczności. – Pytanie, czy państwo chcą, żeby ta nieskuteczna metoda była dofinansowana z budżetu miasta Krakowa? – pytał.

 

Niestety jego wystąpienie nie przekonało większości radnych do zagłosowania przeciwko uchwale.

 

Zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania radni PiS złożyli Votum separatum. Oznacza to, że nie zgadzają się z decyzją rady miasta.

 

O dalszym losie uchwały zdecyduje teraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 

Źródło: krakow.pl

TK

 

ZOBACZ TEŻ:

10 powodów, dla których musisz powiedzieć „NIE” dla in vitro!


DATA: 2019-09-11 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper Naprawdę nie mam już czasu na rozmowy w tym stylu. Piszesz, że pieniądze z podatków nie są moje tylko państwowe, później sam sobie przeczysz pisząc, że może chodzi o to że katolicy chcą mieć wpływ na co idą ich pieniądze z ich podatków. Wyraziłam się jasno o co mi chodzi, nie ma potrzeby żebyś nadal objaśniał autorowi co miał na myśli. Jeśli masz problem ze zrozumieniem tego, co piszę, to chyba nie mogę już nic więcej dla Ciebie zrobić. Pozdrawiam
6 dni temu / Elżbieta
 
@Elżbieta 1.Pieniądze zabrane Tobie z podatków nie są Twoje tylko państwowe. To tak jakby mieć pretensje do złodzieja, że zabrane pieniądze wydał na wódkę zamiast na chleb. 2. Z pieniędzy chrześcijan w starożytnym Rzymie finansowano budowę pogańskich świątyń i walki gladiatorów-rzeczy przeciwne Prawu Bożemu. 3. Czy MOŻE chodzi o to, że katolicy są częścią społeczeństwa obywatelskiego i chcą mieć wpływ na co idą ich pieniądze z ich podatków i się angażują w te sprawy, bo są częścią kraju. Dobrze zrozumiałem? 4. "Początkowo będzie wściekły na takie prawo, a później będzie za nie wdzięczny." Czy w takim razie to samo powinno być z przymusowym chodzeniem do kościoła?
7 dni temu / trooper
 
@trooper, jako autor, może jednak wyjaśnię, ponieważ sugerujesz swoją interpretację. Podatki, z których ma być finansowane in vitro płacą również katolicy. I nie możemy się zgodzić na finansowanie z naszych pieniędzy, rzeczy przeciwnych Bożemu Prawu. Kropka. Nie ma to związku z rzeczonym ateistą, którego Ty przywołałeś. Jedną z możliwości postawy ateisty w przyszłości, nawrócenie, określiłam przy okazji. Jeśli ateista chce finansować in vitro, to już sam zamiar jest grzechem. Ale wyobrażam sobie, że w przypadku nawrócenia łatwiej mu będzie wybaczyć sobie zamiar niż czyn, którego nie popełni bo prawo mu na to nie pozwoli. Początkowo będzie wściekły na takie prawo, a później będzie za nie wdzięczny.
7 dni temu / Elżbieta
 
@trooper, wydawało mi się, że pytasz poważnie, ale widzę, że wiesz lepiej co autor miał na myśli,od samego autora. Mt 7, 6 Dlatego powtórzę: Nie nam to oceniać. My robimy to co należy, to co jest właściwe, a rozrachunki z ateistą ma Pan Bóg.
7 dni temu / Elżbieta
 
@Elżbieta Idąc Twoim sposobem rozumowania. Ateista powinien być przymuszany do chodzenia na Msze św., bo może kiedyś uwierzy i nie będzie miał na sumieniu grzechu braku uczestnictwa we Mszy św.
8 dni temu / trooper
 
@tak tylko uśmiałem się czytając ta wątpliwa analizę mojej osoby. Co do standardów przede wszystkim to niczym nieskrepowana wolność jednostki, nie ogranicza brzez żadne abstrakcyj
8 dni temu / Europejczyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.