DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Synod Młodych: grupa kierowana przez kard. Cupicha chce uznania „innych form rodziny”

Synod Młodych: grupa kierowana przez kard. Cupicha chce uznania „innych form rodziny”
fot. REUTERS/Max Rossi

Według portalu LifeSiteNews, grupa, której przewodniczył w obradach kard. Cupich zakwestionowała dotychczasowe nauczanie Kościoła dotyczące rodziny. Miała to uczynić używając w podsumowaniu sformułowania „inne formy rodziny”, które Kościół powinien zaakceptować.

 

Na Synodzie poświęconym młodzieży i kryzysowi powołań zakończono prace w małych grupach, w których debatowano nad najpilniejszymi kwestiami stanowiącymi wyzwania dla współczesnego Kościoła. W podsumowaniu grupy B kierowanej przez kardynała Cupicha pojawiły się wątpliwości co do tradycyjnego rozumienia rodziny.

 

W tekście zawarto określenie „inne formy rodziny”, jednak nie sprecyzowano dokładnie o jaki model chodzi. Dodatkowo, zaznaczono potrzebę Kościoła dla uznania takich form: „Czy kościelna władza wymaga od biskupów i księży aby głosząc Ewangelię jednocześnie kwestionowali, że to też są rodziny? Czy może Kościół wymaga od nas byśmy byli przy każdym młodym człowieku bez względu na to w jakiej sytuacji życiowej się znaleźli? Czy nie jest możliwe abyśmy zaakceptowali i poszanowali model rodziny w jakim młoda osoba się odnalazła przy jednoczesnym głoszeniu dla niej Ewangelii?”.

 

W grupie A, hierarchowie przedstawili swoje wątpliwości co do tekstu Instrumentum laboris, synodalnego dokumentu roboczego. Ich zdaniem zawarto w nim za mało odniesień do Chrystusa jako naszego jedynego źródła szczęścia i zbawienia oraz uwypuklono, że w dokumencie nie ma słowa o czystości.

 

W grupach gdzie dominowali hierarchowie z Niemiec, Francji czy Hiszpanii przedstawiono postulaty dotyczące „uaktualnienia” nauki Kościoła o seksualności. Zaznaczono, że młodzi ludzie mają prawo popełniać błędy i duchowni powinni im towarzyszyć bez okazywania nagany. „Wrażliwy Kościół to taki, który towarzyszy pomimo błędów, bez narzucania, zabraniania czy wymagania...” - napisano w podsumowaniu.

 

Zdaniem reporterów LifeSiteNews, wygląda na to, że postulaty młodzieży zwracającej się ku tradycyjnej formie pobożności i nauczaniu Kościoła przeszły na Synodzie bez echa. Żadna z dziewięciu grup nie wspomniała o zwrocie młodych ku tradycyjnej liturgii, Matce Bożej czy nawet o świętych będących wzorcami do naśladowania na drodze ku świętości.

 

Źródło: lifesitenews.com
PR


DATA: 2018-10-12 12:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak tak dalej pójdzie to Kościołowi zostaną wierni tylko nieliczni Księża i świeccy a reszta będzie służyć Antychrystowi - daj nam tylko Boże mądrość i zrozumienie i wiarę byśmy nie odeszli od Ciebie i nie słuchali fałszywych proroków
ponad 1 rok temu / Katoliczka
 
Relatywizm szaleje.
ponad 1 rok temu / Pela
 
" Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" Dopiero dziś zaczynam rozumieć dlaczego Pan Jezus zadał to pytanie.
ponad 1 rok temu / marco
 
A obejrzenie się za powabnym ciałem na plaży to ciężki grzech...trudno to ogarnąć...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Kpt. Żbik - tam chyba dawno już latae sententiae gros purpuratów bujają się w rzeczywistości dość odległej od eklezjalnej, no ale utraciwszy resztki wiary i przyzwoitości - zacytuję słowa św. Benedykta - "tonzurą swoją jawnie kłamią Bogu".
ponad 1 rok temu / Nestoriusz
 
Ciapciuh powinien zostać ekskomunikowany. Ale kto to ma uczynić. Coraz częściej zastanawiam się czy to już nie ten czas o którym było napisane że szatan zasiadł na Stolicy Piotrowej. Pozostałe wiara, że bramy piekielne go nie przemocą.
ponad 1 rok temu / Kpt. Żbik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.