DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Synod Amazoński a „droga synodalna”. Niemcy szukają sojuszników w Austrii i Szwajcarii

Synod Amazoński a „droga synodalna”. Niemcy szukają sojuszników w Austrii i Szwajcarii
PCh24TV

Synod Amazoński powinien mieć wpływ na niemiecką Drogę Synodalną – uważa o. Jeremias Schröder OSB. W jego ocenie do procesu warto włączyć jeszcze dwa inne kraje.

 

„Podkreśla się często, że gdy idzie o Sobór Watykański II, to Ren wpadł do Tybru, to znaczy że niemiecka teologia wywarła wielki wpływ na przebieg Soboru. Zakończony [właśnie] Synod Amazoński oferuje być może – w drugą stronę – szereg sugestii dla nadchodzącego procesu synodalnego, któremu chce się poddać Kościół w Niemczech” - pisze o. Jeremias Schröder OSB na łamach portalu Katholisch.de podległego Konferencji Episkopatu Niemiec.

 

Według benedyktyna Niemcy powinni wziąć pod uwagę, że szereg tematów i problemów, które chcą poruszyć, wykracza poza granice ich kraju. Zdaniem zakonnika warto na Drodze Synodalnej uwzględnić jeszcze Austrię i Szwajcarię, bo w tych krajach sytuacja katolicyzmu jest bardzo podobna do niemieckiej. „Czy regionalne rozszerzenie ponad niemieckie granice nie byłoby sensowne, pomagając też przezwyciężyć kilka intelektualnych ograniczeń właściwych dla Republiki Federalnej?” - pyta. Według dominikanina być może warto byłoby też włączyć do procesu synodalnego Kurię Rzymską, bo przecież – pisze - „siedzą w niej nie tylko przeszkadzacze, ale także ludzie, którzy dzięki swojej pracy mają globalną, szeroką perspektywę”.

 

Zakonnik przestrzegł też Kościół w Niemczech przed „emerytowanymi kardynałami i prałatami”, którzy po Synodzie Amazońskim na pewno „skierują swoją uwagę” na niemiecką Drogę Synodalną i będą ją „zaciekle atakować”.

 

Pach

Źródło: Katholisch.de


DATA: 2019-10-29 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co tracić czas? Najlepiej od razu szukać sojuszników w piekle.
8 miesięcy temu / DNA
 
Czy kard. Marx ma cos wspilnego z filozofen niemieckim, tworca marksizmu ? Bo jezeli tak to wiele by tlumaczylo. Kierunek zmian jaki obrali Niemcy jest iscie marksistowski i ma na celu nie odnowe KK ale wprost przeciwnie.
8 miesięcy temu / Stan
 
Niema zadnej synodalnej drogi kosciola... To wbrew CREDO! Jest "JEDEN SWIETY APOSTOLSKI KOSCOL"... Z ojcem Swietym i kongregacja wiary.... Synodalna moze byc ewangelicka schizma!!!
8 miesięcy temu / okirex
 
Nie w Austrii i Szwajcarii, a raczej w piekle.
8 miesięcy temu / Sal
 
"Na barykady ludu roboczy"!
8 miesięcy temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.