DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

„Świątynia Szatana” pozywa Netflixa. Sataniści przeciwni ukazaniu ich w stereotypowy sposób

„Świątynia Szatana” pozywa Netflixa. Sataniści przeciwni ukazaniu ich w stereotypowy sposób
fot. Florian Monheim / FORUM

Związek wyznaniowy „Świątynia Szatana” w USA pozwał Netflix i Warner Bros Entertainment. W jednym z odcinków serialu „Chilling adventures of Sabrina”, symbole satanistów ukazano – ich zdaniem – w sposób negatywny i stereotypowy.

 

Sataniści domagają się od wytwórni filmowych łącznie 150 milionów dolarów odszkodowania. W jednej ze scen ukazano rzeźbę bóstwa z głową kozła (potocznie znaną jako Bafomet) w jednoznacznie negatywnym kontekście. Zdaniem członków „Świątyni”, jest to nieprawdziwy obraz utrwalający negatywne stereotypy dotyczące satanistów, a bezprawne użycie rzeźby „Bafomet z dziećmi”, ma psuć reputację związku wyznaniowego.

 

„Oskarżeni sprzeniewierzyli pomnik Dzieci Baphometa w sposób, który implikuje, że jest on symbolem zła. Wśród innych moralnie wątpliwych działań twórców Sabriny jest fakt, iż antagoniści są kanibalami i zmuszają do wyznawania patriarchalnego bóstwa” – czytamy w jednym z fragmentów pozwu.

Autorzy pozwu tłumaczą, że negatywne implikacje uderzające w dobre imię organizacji nie są jedynym powodem złożenia skargi. Zarzucają wytwórni także naruszenie praw autorskich do wizerunku posągu.  

 „Świątynia Szatana” znana także jako „Kościół Szatana” działa w Ameryce całkowicie legalnie. Organizacja została założona w 1966 r. przez Antony’ego LaVeya i liczy w sumie ok. 10 000 członków w samych Stanach Zjednoczonych. Określają siebie jako promotorów życzliwości i empatii dla wszystkich odrzucających tyranię.

 

Sprawa ostatecznie zakończyła się ugodą. Nie ujawniono szczegółów porozumienia, jednak władze organizacji nie ukrywają zadowolenia ze sposobu rozwiązana sprawy, 

 

Źródło: tvp.info / antyradio.pl

PR     


DATA: 2018-11-22 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale "obraza majestatu" na pewno. Tyle,że sami zapracowaliście na taki obraz, pozwalając by działali tacy księża jak Gil, Wesołowski czy McGarrick. (inni mają podaną pierwszą literę nazwiska, dlatego ich nie jestem w stanie podać.)
ponad 1 rok temu / ollek
 
A gdzie tu dobro skoro wierni zamiast Duchem Świętym muszą być natchnieni złym duchem a to oznacza opetanie.
ponad 1 rok temu / ruah
 
Cechą szatana że poprzez piękna mowę potrafi ująć, uwieść swoich wyznawców, udawanie anioła światłości. Inna cecha to zabieganie o pieniadz i fanatyczna walka o swoje cele wszystkimi środkami. Kościół szatana powinien być organizacja terrorystyczna między innymi.
ponad 1 rok temu / Aj
 
:,,apage, Satanas,, ,,odejdż precz, przeciwniku,,. Może jednym z malutkich sposobów, by młodzi ludzie w Polsce odrzucali satanistów jest posłuchanie piosenek ,,metalowych,, w języku czeskim, po takim ,,przeżyciu,, nikt nie potraktuje satanistów poważnie. Śmiech i kpina może być potężną bronią w walce ze Złem:)
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Brawo, kolejny raz potwierdzasz że nie rozumiesz pojęć których używasz. Ksiądz nie jest obiektem uczuć religijnych.
ponad 1 rok temu / do satanisty
 
Pokłosie żydomasońskiej "wolności religijnej" stawiającej znak równości międzi Kościołem Katolickim a fałszywymi religiami. Obiektywne zło na równi z dobrem, a często ponad... Szatam i jego dzieci coraz zuchwalsi.
ponad 1 rok temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.