DZIŚ JEST:   02   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Świętych Aniołów Stróżów
Św. Tomasza z Herefordu, biskupa
 
 
 
 

Świat Roberta Biedronia: sytuacja osób nieheteronormatywnych przypomina mu los Żydów

Świat Roberta Biedronia: sytuacja osób nieheteronormatywnych przypomina mu los Żydów
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Robert Biedroń w rozmowie z Thomson Reuters Foundation ocenił, że sytuacja osób LGBT w Polsce pogarsza się. Polityk użył przy tym porównania do czasów przed II wojną światową i sytuacji Żydów.

 

- Prezydent Andrzej Duda odczłowiecza osoby LGBT. Pamiętam z podręczników, że przed II wojną światową odczłowieczani byli Żydzi. Przypomina mi to tamte czasy – powiedział Robert Biedroń. Europoseł Wiosny w rozmowie z Thomson Reuters Foundation mówił też sytuacja LGBT w Polsce nieustannie się pogarsza, zaś podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda chciał konstytucyjnego zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe oraz zakazu edukacji LGBT+ w szkołach. Padły też zarzuty o nazywanie osób LGBT „nie-ludźmi”.

 

W rozmowie nie zabrakło też krytyki Polski za nieprzestrzeganie zasad praworządności i nawoływania do ukarania rządzących. Bierdoń uznał polityków PiS za homofobów, a środowisko LGBT postawił w roli „kozła ofiarnego”.

 

Postawę Roberta Biedronia skrytykował prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który uznał, że słowa europosła, to podstawa do natychmiastowego działania. - Zaatakował wprost najwyższy konstytucyjny organ państwa. Złożyłem już zawiadomienie do prokuratury - powiedział poseł w Polskim Radiu 24.

 

Na zagragnicznym froncie walki o przywileje dla środowisk LGBT+ Robert Biedroń nie pozostaje sam. Także europoseł Janina Ochojska chętnie propaguje narrację o gorszym traktowaniu osób nieheteronormatywnych w Polsce. Dowodem na to są np. zdjęcia tabliczek Strefa wolna od LGBT przytwierdzanych przez aktywistów LGBT+ na znakach drogowych z nazwami miejscowości, które podjęły uchwały deklarujące szczególne wsparcie dla rodzin i dzieci oraz niezgadzające się na przenikanie ideologii gender do życia mieszkańców.

 

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

MA


DATA: 2020-09-15 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już po Biedronce. Wlazł w cudze buty...
15 dni temu / Teodor
 
To by sie zgadzało - jedni i drudzy są zdegenerowani. Jak można mówić "polskie obozy koncentracyjne"?
15 dni temu / Jot
 
@Ironia Dlaczego insynuujesz,że ofiara będzie pod wpływem? Ja mówię o normalnej sytuacji. Pójście na policję i złożenie zawiadomienia nazywasz doborem? Ale takie sytuacje mogą być nie tylko na policji. Lekarz może odmówić udzielenia pomocy osobie o innej orientacji,po prostu powie,że dana pomoc jest sprzeczna z jego sumieniem i tyle. Choć według prawa nie może odmówić ze względu na cechy pacjenta. Tyle,że nikt nie będzie tego sprawdzał. Odmówi i tyle. Więc osoby homoseksualne nie mogą liczyć na żadne organy państwowe,ani na Policję,ani na służbę zdrowia. Więc kolejny raz pytam,czy to,że osoby o innej orientacji nie mogą liczyć na pomoc ze strony państwa,czy nie jest to prześladowanie?
15 dni temu / ollek
 
40-50 mln aborcji rocznie świadczy o innej grupie odczłowieczanych istot ludzkich. W latach 40-tych XX w. normalizowana była eksterminacja Żydów, dzisiaj normalizuje się eksterminację dzieci nienarodzonych.
15 dni temu / M.
 
Pan B. jest w błędzie. Takie osoby same siebie ODCZŁOWIECZAJĄ i stąd problem. Tak to jest jak WOLNOŚĆ pacyfikuje rozum człowieka a natura i popęd seks. każe mu wchodzić na drzewo jak w teorii Darwina. Pogratulować małpich przodków.
15 dni temu / iskierka
 
A może On jest Żydem?
15 dni temu / q
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.