DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Surogacja na Ukrainie: noworodek o mały włos nie trafił w ręce seryjnego pedofila

Surogacja na Ukrainie: noworodek o mały włos nie trafił w ręce seryjnego pedofila

Ukraiński Rzecznik Praw Dziecka Mykoła Kuleba poinformował we wtorek, że jedno z niemowląt przeznaczonych do surogacji zostało zamówione przez „seryjnego pedofila”. Incydent na łamach portalu wPolityce.pl opisuje Grzegorz Górny.

 

Chodzi o sprawę 30-letniego pediatry Cristiana Carretero, który w roku 2017 „zamówił” sobie dziecko w tzw. agencji macierzyństwa zastępczego BioTexCom w Kijowie. Mężczyzna nie zdążył jednak odebrać noworodka, ponieważ w grudniu 2018 roku aresztowała go szwedzka policja.

 

„W maju 2019 roku Cristian Carretero został skazany na 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 3,5 miliona koron (327 tysięcy euro) za popełnienie różnych przestępstw seksualnych (w tym także gwałtów) na około 50 dzieciach w wieku od 2 do 12 lat. Do wspomnianych czynów doszło między październikiem 2015 a listopadem 2017 roku w ramach jego praktyki lekarskiej w kilku placówkach medycznych: w Skelleftea, Skövde, Jönköping i Sztokholmie. W trakcie śledztwa policja znalazła w komputerze i telefonie komórkowym pediatry setki filmów z pornografią dziecięcą”, pisze Grzegorz Górny.

 

Według obowiązującego na Ukrainie prawa z tzw. surogacji komercyjnej mogą korzystać tylko „normalne małżeństwa”. Nie mają takiego prawa ani osoby samotne, ani homoseksualiści.

 

Grzegorz Górny zaznacza, że „Carretero spełniał podstawowy warunek, ponieważ ożenił się w 2017 roku z lekarką z Malagi i zaraz po ślubie zamówili oni sobie dziecko na Ukrainie”. Istnieje podejrzenie, że ich małżeństwo było przykrywką tylko po to, aby „zakupić dziecko”.

 

„Kto wie, dokąd trafią zamówione, urodzone i nieodebrane dzieci, gdy w końcu zgłoszą się ich właściciele. Gdyby nie szwedzka policja, to dwa lata temu jedno z nich trafiłoby w ręce seryjnego pedofila”, podsumowuje Grzegorz Górny.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-03 16:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czemu nie? Są samotne matki, ojcowie, radzą sobie dobrze. Więc dlaczego samotna osoba, która ma ułożone życie i dochody nie może adoptować dziecka?
3 miesiące temu / Do @ewa
 
Gdzie nie ma KARY, tam nie ma miary!
3 miesiące temu / teofil
 
Wczoraj na yt oglądałem film polskiej jutuberki przypadek Davida Reimera. Polecam obejrzeć co ci tak zwani autorytety robią. Doktor Money ukol termin gender id itd. Wykorzystał tego biednego chłopca. tovdziecko
3 miesiące temu / Horror
 
Samotni nie powinni adoptowac dzieci.
3 miesiące temu / @ewa
 
Tarasie Szewczenko, nie wstajesz z grobu i nie grzmisz?
3 miesiące temu / Ryś
 
Przecież niektóre kobiety nie mogą mieć dzieci, a przez procedury adopcyjne nie mają szans na adopcje, bo np są samotne, albo mieszkanie za małe, okolica nie jest spokojna itp dużo tu wymieniać
3 miesiące temu / @ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.