DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Surogacja: brzuchy do wynajęcia, dzieci na sprzedaż

Surogacja: brzuchy do wynajęcia, dzieci na sprzedaż
Fot. You Tube / BioTexCom

„Zamknięcie świata” wyciągnęło na światło dzienne proceder handlu brzuchami do wynajęcia. Stało się to za przyczyną ukraińskiej agencji pośrednictwa, która umieściła w sieci film pokazujący kołyski z 46 niemowlakami, czekającymi na odbiór przez zamawiające je pary.

 

Według włoskiej prasy, która nagłośniła całą sprawę, na Ukrainie przebywa co najmniej 500 urodzonych przez surogatki dzieci, z którymi w obecnej sytuacji kliniki nie wiedzą co zrobić.

 

Z usług ukraińskiej placówki BioTexCom korzystają klienci z całej Europy, w tym z Włoch, gdzie surogacja jest prawnie zakazana. Korzystanie z „brzucha do wynajęcia” jest przestępstwem, za które grozi w tym kraju do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna. Tym dziwniejszy wydaje się apel zawarty w opublikowanym w sieci filmie, w którym Deniz Herman, prawnik kliniki, apeluje do jej klientów, by zwrócili się do rządów swych krajów o wydanie specjalnego pozwolenia umożliwiającego im na wyjazd na Ukrainę i odebranie „zamówionego towaru”, za który zapłacili.

Włoska sieć ds. walki z surogacją przypomina, że mamy do czynienia z handlem kobiecym ciałem. Handlem niegodziwym, w którym towarem staje się również dziecko. Jest to jednak na tyle dochodowy interes, iż – szczególnie w krajach ubogich – mnożą się ośrodki zajmujące się tym procederem.

 

Szacuje się, że tylko w Indiach roczny przychód z wynajmowania łon kobiet wynosi 400 mln dolarów. W Stanach Zjednoczonych takie dziecko kosztuje od 130 do 160 tysięcy dolarów.

 

Włoska organizacja zauważa zarazem, że proceder ten zaczyna być na Półwyspie Apenińskim tolerowany, co ma doprowadzić do zalegalizowania surogacji. Dążą do tego bardzo mocno środowiska homoseksualne, które obecnie korzystają głównie z pomocy amerykańskich klinik.

 

Zgoda włoskich władz na odebranie dzieci z Ukrainy mogłaby przyczynić się do zmiany świata na lepszy – twierdzi jednopłciowa para, która właśnie zza oceanu przywiozła sobie córkę urodzoną przez surogatkę. Dobro dziecka w całym tym dyskursie się nie pojawia. Nie ma też słowa odniesienia do handlu kobiecym ciałem i traktowania dzieci, jako towaru, do którego ma się prawo.

 

 

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

 

 

 

Czytaj także:




DATA: 2020-05-12 17:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co się stanie z tymi dziećmi jak ... klienci się rozmyślą? Do bycia rodzicem dojrzewa się przez całe życie. Oprócz szczęście i radości to pasmo codziennych wyborów i wyrzeczeń, które przeplatają się nawzajem. Uważam, że ktoś kto kupuje dziecko NIE JEST na to gotowy. Wśród adoptowanych dzieci wiele jest porzucanych lub wykorzystywanych seksualnie i niestety większość z nich trafia na ulicę.
4 miesiące temu / Pytanie
 
Z jednej strony rozumiem pary które chcą mieć biologiczne dzieci też wiele bezpłodnych par heteroseksualnych decyduje się na to a z drugiej to trochę robienie z dziecka towaru, lepszym wyjściem byłyby adopcje dzieci z domów dziecka które czekają na kochających rodziców
4 miesiące temu / Agata
 
Komunizm, hitleryzm, zbydlęcenie zboczonych mniejszości ogólnie zwane liberalizmem dokonały uprzedmiotowienia istoty ludzkiej, którą handluje się jak kartoflami.
4 miesiące temu / odszkodowania
 
Jaka narodowość za tym stoi?
4 miesiące temu / DEum
 
Pytanie powinno brzmieć : Nie co wyście z nim zrobili ale CO MY z nim zrobiliśmy.
4 miesiące temu / marek111
 
Jak czytam takie artykuły to zastanawiam się jak długo Bóg będzie miał jeszcze cierpliwość dla tego świata.
4 miesiące temu / Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.