DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Sumliński: Gmina Żydowska zablokowała spotkanie promujące książkę o Jedwabnem

Sumliński: Gmina Żydowska zablokowała spotkanie promujące książkę o Jedwabnem
Wojciech Sumliński, Fotograf: Grazyna Myslinska/FORUM

Wojciech Sumliński poinformował, że spotkanie promujące jego najnowszą książkę pt. „Powrót do Jedwabnego” zostało odwołane w ostatniej chwili. Dziennikarz śledczy informuje, że powodem wypowiedzenia umowy najmu sali jest interwencja i protest Gminy Żydowskiej.

 

„Protest Gminy Żydowskiej – po trzech godzinach od zawarcia umowy kierownictwo Domu Pielgrzyma Amicus zostało zmuszone do odwołania premiery naszej książki pt. „Powrót do Jedwabnego”. Gdzie my żyjemy: czy to jeszcze Polska, czy już Izrael?! Nie poddajemy się – szukamy dalej” – napisał w mediach społecznościowych Wojciech Sumliński. Spotkanie miało się odbyć w Domu Pielgrzyma „Amicus” na warszawskim Żoliborzu.

 

Autor tłumacząc zawirowanie wokół spotkania promującego książkę zdecydowanie podkreśla, że wydarzenie zostało odwołane ze względu na interwencję Żydów. – Gmina Żydowska zainterweniowała w Kurii – podaje.

 

– W dniu wczorajszym informacja lakoniczna bez żadnego uzasadnienia. Nie podając żadnych przyczyn ani żadnych powodów, że premiera książki „Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek, Tomka Budzyńskiego nie odbędzie się bez podania przyczyny – mówił Wojciech Sumliński na nagraniu opublikowanym w sieci.

 

„Historia, którą pokazujemy, odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty dotyczące relacji polsko - żydowskich, sięgające do mrocznego świata wielkiej polityki i międzynarodowej finansjery. To historia niezwykła i niepokojąca, demaskująca kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń - i nie tylko. Niewielu wierzy, że ta historia może skończyć się dobrze. Starannie zweryfikowany, a zarazem wyglądający, jak thriller polityczny, zapis wielkiej gry, mechanizmów manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem, a paliwem Justice Uncompensated Survivors Today - ustawa 447” – czytamy w opisie książki na autorskiej stronie dziennikarza.

 

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie promujące książkę autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek oraz Tomasza Budzyńskiego miało się odbyć w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach. Kilka dni temu poinformowano jednak, że gospodarze miejsca zerwali umowę z najemcą i odmówili organizacji spotkania, nie podając przyczyny. Zatem Dom Pielgrzyma „Amicus” to już drugie miejsce, które rezygnuje z wynajęcia sali na potrzeby promocji książki.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, dorzeczy.pl, sumlinski.com.pl

WMa

 


DATA: 2019-11-23 22:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Protestowac czy interweniowac wszyscy maja prawo, ale to Kuria odmowila/czy spowodowala odmowe sali i to dwukrotnie. Po prostu obrzydliwosc ze strony kosciola, ktory powinien wspomagac Polakow w odkrywaniu prawdy historycznej a nie utrudniac.
11 miesięcy temu / alka
 
Prawdziwy Zyd to Palestynczyk i niektory Arab. A 'Zyd' z Europy i 'zydowscy' emigranci z Europy w USA, to sa SYJONISCI, a z pochodzenia Chasarzy, ludzie kultu syjonistycznego. Nie sa oni semitami i logiczne,ze nie istnieje cos takiego jak antysemityzm wobez Syjonistow.
11 miesięcy temu / alka
 
Czy my zyjemy w wolnej Polsce ?, czy pod protektoratem Israela.
11 miesięcy temu / Maverick
 
No cóż, na pochyłe drzewo byle koza/żyd/ wlezie.
11 miesięcy temu / [email protected]
 
Protestuję w związku z niedotrzymaniem umowy zawartej z Panem Wojciechem Sumlinskim dotyczącej wynajęcia sali na premierę książki ?Powrót do Jedwabnego''. W związku z tym przestaję udzielać wszelkich ofiar pieniężnych i będę do tego namawiać wszystkich wierzących. Jeśli hierarchia kościoła postępuje w sposób antypolski to niech nie liczy na wsparcie Polaków.
11 miesięcy temu / JFK
 
Ja kupiłem dwa egzemplarze książki. Po pierwsze, żeby wesprzeć autora. Po drugie, żeby jeden egzemplarz puścić w obieg. Jeżeli każdy zrobi coś więcej niż tylko naciśnie kilka klawiszy i wyrazi swój zasadny gniew, coś może się wydarzyć.
11 miesięcy temu / Maciej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.