DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

„Strzelnica w każdym powiecie” - już niedługo wystartuje sztandarowy program MON

„Strzelnica w każdym powiecie” - już niedługo wystartuje sztandarowy program MON
Fot. Tomasz Jodlowski/FORUM

Ministerstwo Obrony Narodowej do 20 lutego czeka na zgłoszenia samorządów zainteresowanych budową u siebie strzelnic sportowych, do których pieniądze dołoży MON. Hasło „strzelnica w każdym powiecie” może okazać się realne, ale rodzi się pytanie o to, czy mimo nowej infrastruktury nie pozostaniemy nadal jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy.

 

Jak większość programów rządowych także ten opiera się na przejęciu konkretnych zobowiązań przez samorządy lokalne. To one mają bowiem przygotować inwestycje lub remonty strzelnic, zgłosić akces do programu Ministerstwa Obrony Narodowej i zrealizować zadanie. Ze strony MON zadeklarowane są dotacje w dość korzystnej proporcji – do 80 proc. wartości nowego obiektu lub kosztów remontu już istniejącego. MON zakłada, że dzięki nowemu programowi powstaną strzelnice o długości 100 lub 200 metrów. Na nowe 100-metrowe strzelnice dotacja może sięgnąć nawet 800 tys. zł, na 200-metrowe 1,2 mln zł.

 

Rozsądna inicjatywa upowszechnienia umiejętności posługiwania się bronią wyprzedza jednak stan prawny, jaki trwa w Polsce od czasów komunizmu.

 

Obecnie mamy bowiem często sytuację, że bandyta dokonujący napaści na uczciwego człowieka może niemal z pewnością zakładać, że jego ofiara jest bezbronna, a pozycja złoczyńcy jest uprzywilejowana. W Polsce wskaźnik uzbrojenia jest jeden z najniższych w Europie i wynosi 1,3 pistoletu na 100 obywateli państwa. Tymczasem w sąsiednich Czechach prawdopodobnie prawo do posiadania broni będzie już niebawem prawem obywatelskim gwarantowanym konstytucyjnie.

 

Źródło: mon.gov.pl

PK


DATA: 2019-01-15 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wprowadzić zakaz sprzedaży samochodów bo ile rocznie ginie obywateli? a ile z legalnie zakupionej broni
10 miesięcy temu / Marek
 
Dlaczego są dotacje tylko dla samorządów. Co z prywatnymi strzelnicami które chcą sie rozwijać??
ponad 1 rok temu / Strzelec
 
@Vallenrod To nie wychodź na ulicę, bo jakiś furiat wjedzie na chodnik i będzie rozjeżdżał ludzi samochodem. Tylko czy każdy z tej strzelnicy będzie mógł korzystać?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Prawda jest taka, gdyby broń była ogólnie dostępna, to od razu mówię, buduję schron, przecież tutaj co drugi to chodząca złość. Byłoby gorzej niż w stanach XIX wieku.Trzeba by było zrobić święto świrów.
ponad 1 rok temu / Vallenrod
 
Polacy mają pełno broni: mogą strzelać śmiechem, strzelać z palców, strzelać oczami, strzelać odpowiedzi na teście, strzelać głupa (oj, pardon, to było rżnąć głupa - to znaczy, że stolarzy i cieśli też mamy świetnych). Wspaniałe, teraz każdy będzie mógł postrzelać sobie oczami w specjalistycznej strzelnicy.
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
Uwierzę, jak zobaczę. Ten rząd już różne gruszki na wierzbie obiecywał i to najczęściej z wielką pompą i zadęciem. Same strzelnice nic nie dadzą, jeżeli u władzy będą tacy zawzięci wrogowie prawa do broni, jak Zieliński z MSWiA.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.