DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Strajki uczniów w 92 krajach. Jak wykorzystuje się dzieci w ideologicznej walce o klimat

Strajki uczniów w 92 krajach. Jak wykorzystuje się dzieci w ideologicznej walce o klimat
fot. Fibonacci Blue from Minnesota, USA [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Oenzetowskie agendy wraz ze skrajnie lewicowymi organizacjami i „autorytatami naukowymi” od zmian klimatycznych wykorzystują dzieci i młodzież w ideologicznej walce przeciwko domniemanym zmianom klimatycznym. Na 15 marca zaplanowano strajki w 92 krajach.

 

Pod pozorem walki z domniemanymi zmianami klimatycznymi, na które – człowiek praktycznie nie ma wpływu – zachęca się młodych ludzi do wagarowania. Dzieci, kobiety i mniejszości seksualne uznane zostały za głównych „agentów zmian,” mających przyspieszyć wprowadzanie zniewalającego zrównoważonego rozwoju w interesie oligarchii finansowej.  

 

Dzieci i młodzież mają opuścić lekcje, by żądać od władz w swoich krajach szybkich działań w celu walki z rzekomym „ociepleniem klimatu”. W szczególności mają postulować natychmiastowe odejście od tradycyjnych paliw na rzecz odnawialnych źródeł energii i wprowadzenie nowych technologii szkodliwych dla zdrowia.

 

Strajki zaplanowano od Australii po Afrykę, od zachodniego krańca Anchorage na Alasce po Tokio w Japonii. Protesty w piątek mają być największą od tygodni próbą wywarcia nacisku na rządy.

Niemiecki ruch Fridays for Future zarejestrował 1209 wydarzeń zaplanowanych na 15  marca w 92 krajach. - Sytuacja, z którą mamy dziś do czynienia, jest wyjątkowa – mówi propagator strajków Linus Steinmetz, rzecznik niemieckiej organizacji Fridays for Future. - Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma realną szansę na uniknięcie katastrofy klimatycznej. Według Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC), mamy mniej niż 12 lat na wprowadzenie wymaganych zmian, aby tego uniknąć – dodaje.

 

Szkolne strajki na rzecz klimatu zostały początkowo zainicjowane pojedynczymi protestami Szwedki, 16-letniej Grety Thunberg. Od września 2018 roku dziewczyna co piątek protestuje przed parlamentem w Sztokholmie, wzywając do szybszych działań w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Od tego czasu nastolatka stała się twarzą globalnego ruchu klimatycznego, zbierając pochwały za swój aktywizm. Ostatnio nominowano ją nawet do Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Strajkujący domagają się, aby kraje w pełni przestrzegały klimatycznego porozumienia paryskiego, które ma na celu ograniczenie „globalnego ocieplenia” do poziomu „znacznie poniżej 2 stopni” sprzed epoki przemysłowej. Sugeruje się więc całkowite odejście od paliw kopalnych na rzecz OZE, radykalne ograniczenie hodowli zwierząt, propagowanie diety wegańskiej, zaakceptowanie wysokich i stale rosnących opłat klimatycznych za wodę, powietrze, akceptację spekulacji tymi dobrami na giełdzie i pogodzenie się ze stale rosnącą ceną energii, zadowolenie się produktami gorszej jakości, donoszenie na sąsiadów palących w kominkach, rezygnację z samochodów na rzecz komunikacji miejskiej i wielu innych radykalnych działań, w tym prowadzenie niezwykle groźnych eksperymentów geoinżynieryjnych.

 

George Bond, 15-latek z Dorset w Wielkiej Brytanii mówił redaktorom Climate Home News, że chce, aby rząd ogłosił stan wyjątkowy i zaangażował młodych ludzi w podejmowanie decyzji o ogromnym znaczeniu politycznym i ekonomicznym. - Żyjemy w czasach bezpośredniego kryzysu klimatycznego - powiedział. - Musimy podjąć natychmiastowe, drastyczne działania, aby odwrócić zmiany ekologiczne, które wywołujemy – dodał.

 

Aktywiści klimatyczni przekonują, że „zdecydowali się zaangażować do walki uczniów, ponieważ stracili wiarę w dorosłych polityków”. Steinmetz stwierdził: - Gdy dorośli nie postępują odpowiedzialnie, my jako międzynarodowy ruch młodzieżowy postrzegamy to jako nasz obowiązek bycia głosem rozsądku.

 

Ruch, który rozpoczął się od angażowania dzieci w wieku szkolnym w walkę z rzekomym „ociepleniem klimatu,” namawia do włączenia się do strajków obywateli w każdym wieku. Francuska filia młodych aktywistów nagrała film, wzywający „uczniów szkół średnich, rodziców, nauczycieli, obywateli” do wzięcia udziału w piątkowych protestach.

 

W lutym około dwustu naukowców wezwało szkoły w Wielkiej Brytanii do umożliwienia uczniom wagarowania dla ratowania klimatu. Do tej pory strajki miały miejsce w Australii, Belgii i Holandii, między innymi z udziałem około 70 tys. dzieci każdego tygodnia.

 

W Wielkiej Brytanii wagary młodych ludzi poparł związek nauczycieli NAHT. Rzecznik związku mówił, że „kiedy starsi uczniowie podejmują świadomą decyzję, tego typu rzeczy muszą być oklaskiwane.” -  Społeczeństwo robi krok naprzód, gdy ludzie są gotowi do działania. Dzień takiej aktywności może być ważnym i cennym doświadczeniem życiowym – przekonywał.

 

Tyle, że to nie jest tylko jeden „dzień aktywności”, ale pierwszy z wielu zaplanowanych przez organizatorów. Dlaczego dzieciaki nie strajkują w dniu wolnym? I co jeśli inna grupa uczniów, widząc możliwość opuszczenia zajęć, postanowi zorganizować „strajk” w jakiejś innej sprawie, na przykład obniżenia wieku wyborczego do 16 lat? A są takie propozycje.

 

Greta Thunberg, która występowała w Davos na konferencji klimatycznej ONZ w Katowicach, przekonuje młodych ludzi stale twierdząc, że zachodnie rządy nie robią nic w walce ze „zmianami klimatu”, uznanymi za „największe zagrożenie egzystencjalne” dla ludzkości.

 

Dzieci są karmione „fake newsami” przez nastoletnią działaczkę, a niektórzy  „uczeni” utwierdzają je w przekonaniu, że postępują właściwie. Prawie 100 profesorów w Wielkiej Brytanii w specjalnym liście, wspierającym działania dzieci i młodzieży stwierdziło, że „tragiczne i rozpaczliwe fakty” dotyczące pogarszającego się stanu klimatu - i brak znaczących działań ze strony polityków - pozostawiają młodym ludziom niewiele opcji, więc biorą oni sprawy w swoje ręce”.

 

W liście, który opublikował „the Guardian” przy okazji podobnego strajku czytamy, że „[Biorący udział w strajku] mają wszelkie prawo do gniewu wobec przyszłości, jaką im zgotujemy, jeśli nie zostaną podjęte proporcjonalne i pilne działania”.

 

Niedawno belgijska minister środowiska z Flandrii została zmuszona do rezygnacji ze stanowiska po tym, jak stwierdziła, że krajowe służby wywiadowcze mają dowody na to, iż dziesiątki tysięcy dzieci opuszczających szkołę, by protestować przeciwko opieszałości polityków w sprawie walki ze „zmianami klimatycznymi,”  były aranżowane przez pewne mocarstwa. Wywiad zaprzeczył, by miał takie informacje.

 

Źródło: climatechangenews.com / guardian.co.uk / spectator.co.uk

AS


DATA: 2019-03-15 06:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wiadomo, że klimat na tej planecie zmieniał się wielokrotnie nawet bez istnienia człowieka. Ludzie są chorzy psychicznie i mają kompleks bogów przekonanych, że na wszystko mają wpływ. Magazyn TIME wspierał w latach 70-tych eko histerię na rzecz? globalnego ochłodzenia. Wg. prognoz powinniśmy żyć już w arktycznych warunkach. To oczywiście były bzdury oparte na krótkotrwałych i selekcjonowanych szczątkowych danych, i podobnie jest z globalnym ociepleniem.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Uważam, że trzeba zacząć dbać o środowisko, ale bez takich nagłych i radykalnych zmian. Ograniczenie hodowli, rezygnacja z paliw kopalnych i samochodów ? Przecież trzebaby wtedy przebudować cały przemysł i zajęło by to kilkadziesiąt lat. Ale zapewne i tak wielu uczniów protestuje, żeby nie mieć lekcji.
ponad 1 rok temu / User
 
Zaczęło się od przymusowej, państwowej edukacji.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Zaczęło się to kiedyś od likwidacji kar cielesnych w szkołach i kodeksu praw ucznia...
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Mobilizacja niedojrzałk?w otumanionych lewackim dymem.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Dziadkowie tarzali się w błocie na Woodstock, rodzice bawili w yapiszonów a dzieci z komsomolskim zapałem sobie protestują bo to takie modne mieś selfie z pobazgranym kartonem. Mięso armatnie światowej masonerii. 40% Amerykanów nie potrafi wskazać swego państwa na globusie. Państwo rozległe na pół kontynentu + Alaska.Amerykanie to duże dzieci.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.