DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Starsi i schorowani „oddadzą” respiratory zdrowszym. Brytyjskie wytyczne w walce z COVID-19

Starsi i schorowani „oddadzą” respiratory zdrowszym. Brytyjskie wytyczne w walce z COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Gerd Altmann)

W sytuacji niedoboru sprzętu medycznego zakażeni koronawirusem starsi pacjenci z chorobami współistniejącymi mogą zostać pozbawieni dostępu do respiratora, kiedy pojawi się osoba z większymi szansami na wyzdrowienie – brzmią wytyczne Brytyjskiego Stowarzyszenia Lekarskiego (BMA).

 

BMA wydało w czwartek nowe wskazówki dotyczące walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii. Tamtejsza służba zdrowia – podobnie jak włoska – już wkrótce stanie przed dramatycznymi decyzjami: komu ratować życie, a kogo pozbawić szansy. Ilość zakażonych rośnie w zastraszającym tempie. Tylko wczoraj liczba zgonów z powodu koronawirusa wyniosła na Wyspach 569.

 

Nowe wytyczne BMA zawierają kryteria dotyczące selekcji pacjentów w sytuacji niedostatecznej ilości sprzętu medycznego. Jeżeli lekarz będzie miał do wyboru przydzielenie respiratora osobie w podeszłym wieku i z chorobami współistniejącymi albo osobie młodszej to – zdaniem BMA – ma obowiązek ratować pacjenta „z większymi szansami na wyzdrowienie”.

 

Oznacza to możliwość pozbawienia pacjenta dostępu do specjalistycznego sprzętu, nawet jeżeli jego stan zdrowia się poprawia. „Niektórzy z najbardziej chorych pacjentów zostaną pozbawieni dostępu do intensywnej terapii oraz sztucznej wentylacji” – brzmią wytyczne BMA. W takim przypadku lekarze zalecają stosowanie opieki paliatywnej.

 

BMA zachęca dyrektorów oddziałów, by ustalali progi przyjęć i kwalifikacji na dane leczenie. Jeżeli osoba zakażona i z ciężkimi objawami nie będzie spełniała tych wymagań (związanych np. z wiekiem, chorobami współistniejącymi czy ogólną słabą odpornością), to nie zostanie jej udzielona odpowiednia opieka.

 

Liczba zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii wyniosła już 2921. Wczorajsza doba była pod tym względem „rekordowa” – zmarło 569 osób.

 

Brytyjczycy wykonują około 25 tys. testów dziennie.

 

 

Źródło: niezależna.pl / bbc.com / cnn.com

PR

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-03 14:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przecież wg większości komentatorów nie ma żadnej epidemii ? czemu się więc dziwicie ? średnia zgonów wg domorosłych specjalistów od statystyki podobno w granicach normy corocznej grypy.
6 miesięcy temu / qaz
 
może należy się zastanowić o co chodzi z tą epidemią i już powszechnie aprobowaną selekcją ludzi. Starsi, chorzy zostają poddani "eutanazji" i nikt nie ma prawa podnosić głosu, bo epidemia. Jakoś jest to zgodne z wcześniej głoszonymi przez ekologów hasłami o przeludnieniu i konieczności ograniczania populacji ludzkiej oraz po cichu, dodatkowo wprowadzanej selekcji wg. gender. Po tym totalny krach gospodarczy- będą zmiany w strukturach gospodarczych świata. Wielubędzie musiało upaść, aby schowani za plecami krezusi mogli pomnożyć swoje majątki i zdobyć władzę nad światem. Jeszcze jedno - z całego świata codziennie napływają informacje o zmaganiu się z epidemią, ale brak informacji z rejonu Synaju. To takie luźne przemyślenia, ale coś tu nie gra. Boże miej nas w swojej opiece.
6 miesięcy temu / JOnas
 
Angielska i hiszpańska "służba zdrowia" im. Josefa Mengele- kto następny???
6 miesięcy temu / Darius
 
Takimi zasadami kierowały ię Judenraty w gettach. Np. Rumkowski, szef getta łodzkiego skazał na śmierć 250 tys "mniej wartościwych" żydów, aby uratować ok 800 "najwartościowszych" jednostek. W chrześcijańskim kręgu kulturowym najpierw chronimy najsłabszych dzieci, kobiety i starców i muszą zginąć mężczyźni, potem matki i dziadkowie, aby wróg mógł dostać w swoje ręce dzieci. Taka jest nasza kultura.
6 miesięcy temu / 123
 
Ej ej. To nie jest Eutanazja czy Cywilizacja Śmierci, czy Starcobójstwo. Zachowajmy godność i nie mieszajmy pojęć tak żeby nam pasowały. To jest wielkie nieszczęście, a nie czas na rzucanie oskarżeń.
6 miesięcy temu / ES
 
Okropność. Eutanazja w nowej odsłonie...
6 miesięcy temu / Gość.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.