DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Stany Zjednoczone wstrzymują finansowanie WHO. Trump oskarża organizację o tuszowanie prawdy

Stany Zjednoczone wstrzymują finansowanie WHO. Trump oskarża organizację o tuszowanie prawdy
fot. REUTERS/Carlos Barria/FORUM
#KORONAWIRUS    #CHINY    #USA    #WHO

Donald Trump podjął decyzję o wstrzymaniu finansowania Światowej Organizacji Zdrowia do czasu wyjaśnienia, dlaczego opierając się o chińskie dane „ukrywała rozprzestrzenianie koronawirusa”.

 

Amerykański prezydent już wcześniej oskarżał WHO o „chinocentryczność”, wskazując na ścisłą współpracę organizacji z Pekinem w pierwszych miesiącach epidemii. Jego zdaniem WHO miała powielać błędne dane i tym samym przyczynić się do „wielu przypadków śmierci” oraz rozprzestrzenienia wirusa SARS-CoV-2 na cały świat.

 

Trump podkreślił, że ma szczególnie za złe WHO, że krytykowała jego zarządzenie dotyczące zatrzymywania obywateli Chin na graniach USA. Jeszcze w lutym br. dyrektor Generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus nie widział potrzeby wstrzymywania kontaktów z Chinami.

 

Prezydent USA stwierdził, że gdyby organizacja zadziałała szybciej i sprawniej, epidemia ograniczyłaby się do Wuhan i prowincji Hubei.

 

Decyzję Trumpa skrytykował Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres. Jego zdaniem „nie jest to dobry czas” na obcięcie finansowania organizacji zajmującej się monitorowaniem pandemii. Dyrektor Generalny WHO w zeszłym tygodniu przestrzegał przed upolitycznianiem wirusa, jeżeli państwa nie chcą mieć „więcej czarnych worków z ciałami”.

 

W tym roku USA miała przekazać na WHO blisko 116 milionów dolarów, co stanowi ok. 15 proc. rocznego budżetu organizacji.

 

Źródło: tvp.info

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-15 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobrze robi. Wszystko wyjaśnia to że ONZ został zdominowany przez jeden lub kilka krajów. Wszystkie te poprzednie konferencje klimatyczne etc. wzywaly niby do solidarnego działania a tak naprawdę to była polityczna gra zawsze. Poprzez onz mają wjazd do każdego kraju a sam onz nie jest kompetentny w niczym.
7 miesięcy temu / p
 
No i mandaty w wysokości 5-30 tysiaków. Kośćiński się cieszy.
7 miesięcy temu / @news
 
Kaczyński i popis służą Gatesowi oraz Trumpowi jednocześnie. Nie odwołają "pandemii" w Polsce. Zbyt dużo mogą stracić. Wybory na DudaPOPiS , 447, interes korporacji, Kondominium rosyjsko-niemieckie... Bracia Kurscy będą tresować głupi, potulny naród do skutku.
7 miesięcy temu / @news
 
is fecit,cui prodest- ten zrobił,który zyskał; wszystko wskazuje na Chiny,półtoramiliardowy naród,który przy tej liczbie i zagęszczeniu ludności nie zaraził się cały/zarażone było tylko jedno miasto/ chociaż zaraził się cały świat;dziś sprzedają swe badziewie nawet polsce,co jest nawet świętowane przez rząd/vide,przylot antonowa z transportem chin/,które mają lek i szczepionkę.
7 miesięcy temu / virek
 
Ewangelikalno-zydowski Trump wraz z rabinem naczelnym Izraela już przywdziewają białe szaty na jutrzejsze przyjście żydowskiego mosjasha. To on przegonił zbrodniczego koronawirusa. O dzięki Trup, dzięki. Kurski jeszcze nie dostał najnowszych instrukcji, więc dalej bredzi o kovid we "wiadomościach" tvpis. Cele zostały osiągnięte.
7 miesięcy temu / news
 
komentatorzy - nie poznaję was - nagle Trump wam się spodobał ?
7 miesięcy temu / qaz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.