DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Stany Zjednoczone „przyznają” Wzgórza Golan Izraelowi, Netanjahu dziękuje

Stany Zjednoczone „przyznają” Wzgórza Golan Izraelowi, Netanjahu dziękuje
Fot. Pixabay

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział uznanie przez to globalne mocarstwo przynależności Wzgórz Golan do Izraela. Premier tego państwa, które od półwiecza okupuje sporne terytorium, podziękował sojusznikowi.

 

„Po 52 latach nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone w pełni uznały władzę Izraela nad Wzgórzami Golan, które – pod względem strategicznym i bezpieczeństwa – mają kluczowe znaczenie dla Państwa Izrael oraz stabilności regionalnej” – napisał Donald Trump. 

 

 

Szef rządu izraelskiego Benjamin Netanjahu podziękował przywódcy USA akcentując, że dokonuje się to w okresie gdy „Iran dąży do wykorzystania Syrii w charakterze platformy do niszczenia Izraela”.

 

Zajęcie przez Izrael strategicznie położonego obszaru było rezultatem wojny sześciodniowej, którą Izrael toczył w 1967 roku przeciwko połączonym siłom Syrii, Egiptu i Jordanii, wspomaganych dodatkowo przez inne państwa arabskie.

 

Od 1981 roku na Wzgórzach Golan panuje prawny i administracyjny system narzucony przez Tel Awiw. Syria nie pogodziła się z utratą kluczowego terytorium i domaga się jego zwrotu.

 

 

Źródło: tvn24.pl, Twitter

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-03-21 19:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Łatwo dysponuje się nie swoja własnością. Skoro D. Tramp jest tak życzliwy dla Żydów powinien im przekazać władzę nad Kalifornią, lub Teksasem, to byłby prawdziwy gest przyjaźni.
4 miesiące temu / Miki
 
14 grudnia 1981 roku izraelski parlament Kneset przyjął uchwałę o objęciu Wzgórz Golan izraelskim systemem prawnym i administracyjnym. Wzgórza Golan zostały wcielone do państwa Izrael. Rada Bezpieczeństwa ONZ nie uznała tej decyzji. I o ile mi wiadomo nic się nie zmieniło w tej kwestii.
4 miesiące temu / Airam
 
@Sec: W Iranie żydzi mają swoją reprezentację w parlamencie.
4 miesiące temu / del
 
Ale mają przywileje. Polowa rezolucji ONZ była skierowana przeciwko Izraelowi. Do 26 muzułmańskich krajów nie mogą pojechać. Wygnali ich z większości krajów arabskich, gdzie pozostawili majatki. Wszyscy sąsiedzi przeklinaja ich. Mają ponad miliard islamskich wrogów, a wy ciągle i ciągle mówicie, że oni chcą podbić świat. Nawet Jerozolimy nie mogą zdobyć.
4 miesiące temu / Sec
 
@Sec. A co do tego ma prezydent USA? I jak jakiś szczyl chwali się swoimi przemyśleniami na tt? Wielokrotnie w historii zdobywca się cofał. Patton mógł zająć Pragę, aby daleko nie szukać. A swoje sekciarskie odzywki to sobie zachowaj
4 miesiące temu / Skanderbeg
 
@emk Nie może wać pan darować tego czego nie posiada. Słuchajcie Słowa, a nie diabła, który podpowiada nienawiść.
4 miesiące temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.