DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz ujawnia: USA żądają od Polski „postępu” w sprawie roszczeń żydowskich

Stanisław Michalkiewicz ujawnia: USA żądają od Polski „postępu” w sprawie roszczeń żydowskich
źródło: youtube.com / asmeredakcja

Stanisław Michalkiewicz ujawnił treść notatki dyplomatycznej polskiego MSZ datowanej na dzień 25 października 2018 roku dotyczącej rozmowy między Jackiem Chodorowiczem (pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską, były ambasador RP w Izraelu – red.) oraz Thomasem Yazdgerdi (specjalny posłannik Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu – red.), która dotyczyła tzw. roszczeń żydowskich.

 

Ta notatka zawiera głównie relację z tego, co powiedział przedstawiciel strony amerykańskiej – podkreślił red. Michalkiewicz, po czym zacytował fragment dokumentu, w którym zwrócono uwagę na to, że Thomas Yazdgerd „konsekwentnie podkreślał, iż zdaje sobie sprawę, że sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 roku, jako roku wyborczego w Polsce, z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni tegoż roku”.

 

„(Yazdgerd – red.) Podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy JUST, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu. Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to proces z kolei rozumiał, jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, a przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter”, napisano w notatce.

 

„(Yazdgerd – red.) Podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania niemające wymiaru publicznego i formalnego”, podkreślono w dokumencie.

 

W ocenie Stanisława Michalkiewicza z powyższej treści wynika, że „strona amerykańska daje rządowi Polskiemu czas na spłatę roszczeń żydowskich po wyborach. Przed wyborami nie będą uchwalane żadne akty prawne, jakich przecież oczekiwał pan Mike Pompeo”. – Po wyborach, jak rozumiem, będą już formalne, publiczne i oficjalne – podkreślił publicysta.

 

Bardzo istotne jest zdanie, jak strona amerykańska rozumie „postęp” w tych negocjacjach. Po prostu polski rząd ma się zgodzić na podane przez Żydów kwoty. Rozumiem, że chcą gotować nas stopniowo, a nie od razu wrzucać do wrzątku ,w ten sposób jak się gotuje żabę – zauważył Stanisław Michalkiewicz.

 

W części wnioskowej pan ambasador Chodorowicz pisze tak: „Nie ma przesłanki, by sądzić, że zbliżające się wybory do Kongresu USA i ewentualne przejęcie Izby Reprezentantów przez Demokratów mogłoby zmienić na lepsze aktualne proporcje między liczbą kongresmenów nieprzychylnych i przychylnych Polsce w kontekście restytucji mienia żydowskiego, co może mieć realne konsekwencje dla procedowania spraw istotnych dla współpracy polsko-amerykańskiej. (…) Należy zauważyć, że strona amerykańska konsekwentnie współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i równie konsekwentnie podkreśla fakt tej współpracy” – cytował Stanisław Michalkiewicz.

 

Jego zdaniem wnioski te oznaczają, że po pierwsze: niezależnie od tego, kto będzie miał w amerykańskich władzach większość, to nie ma szans na zakończenie tej sprawy po polskiej myśli. Po drugie zaś jest to najbardziej dobitny dowód na to, że Muzeum POLIN nie jest muzeum. – Jest to element ośmiornicy, która coraz ciaśniej Polskę oplata – zaznaczył.

 

Źródło: Youtube / asmeredakcja

TK


DATA: 2019-04-17 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amerykanie ! Zabierajcie swoje zabawki z Polski i wynoście się od nas!!!
7 miesięcy temu / Antydrański
 
W tym roku minie 80 rocznica NAPADU Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę, co rozpoczęło II Wojnę Światową. To OSTATNIA szansa na przypomnienie PRAWDY temu zakłamanemu światu. Szansa ta zostanie oczywiście przez "polskie" elity przegapiona... Od dziesięcioleci pełną parą pracuje niemiecko-żydowska propaganda, uwalniająca Niemcy od odpowiedzialności za wojnę i przenosząca ja na pierwszą OFIARĘ tej wojny - Polskę. Bo tak podoba się Żydom, Niemcom i Amerykanom. Amerykańskie wojska już tu są i jak tylko zaczniemy się bronić przed jawnym bandytyzmem, jakim jest ustawa 447JUST, to one zrobią z nami "porządek". Chyba nikt nie jest tak głupi, by uważać, że jeżeli gdzieś rezyduje jakieś obce wojsko, to ma inne zadania, niż ochrona interesów WŁASNEGO państwa a nie mieszkańców "działki", na którą akurat wlazło?
11 miesięcy temu / szczurzyca
 
11 maja w Warszawie odbędzie się Marsz #STOP447 , który jest kulminacją ogólnopolskiej akcji informacyjnej #NieDlaRoszczeń prowadzonej przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości. W ramach tej akcji zbierane są podpisy pod petycją do Prezydenta Trump-a apelującej o wyłączenie Polski spod działania ustawy 447 w myśl której administracja amerykańska została zobowiązana pod naciskiem organizacji żydowskich do wymuszenia na Polsce spłat tak zwanego mienia bezpotomnego Żydów zamordowanych przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Roszczenia te szacowane są na kwotę ok. 300 mld USD, czyli trzykrotność polskiego rocznego budżetu. Jest to niezgodne z prawem polskim i amerykańskim. Nawet częściowa realizacja tych roszczeń oznacza utratę niepodległości naszego państwa. Wszystkich Polaków uważających się za patriotów bez względu na poglądy polityczne zapraszam na marsz 11 maja w Warszawie #STOP447. To będzie marsz o stawkę, ochronę suwerenności polskiego państwa.
11 miesięcy temu / Krzysztof Skute
 
zawsze jak czytam takie rzeczy to przypomina mi się polityka kija i marchewki.przypuśćmy mamy 39 rok biedne gospodarczo Niemcy napadają na Polskę potem inne kraje. Bogacą się polityką przejmowania mienia w tym również ruchomego złoto itp. wojnę wygrywają min. Stany ZSRR. I gdzie jest to złoto itp.?
11 miesięcy temu / aaa
 
Od takich "elit" jakie mamy w Polsce to można żądać wszystkiego bo jest duża szansa że się otrzyma cokolwiek by to nie było. Nie ma żadnych prawnych podstaw takich żądań ale wytłumaczcie to naszej inteligencji wykształconej w socjalizmie
11 miesięcy temu / yanek
 
ANI URWANEGO GUZIKA , ŁAPY PRECZ
11 miesięcy temu / xxx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.