DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Środowiska LGBT zadowolone ze zmian w Katechizmie. Teraz liczą na kolejne kroki

Środowiska LGBT zadowolone ze zmian w Katechizmie. Teraz liczą na kolejne kroki
Zdjęcie ilustracyjne Źródło: PChTV

W związku ze zmianą nauczania w sprawie kary śmierci, lobby homoseksualne ma nadzieję, że Kościół kiedyś zmieni nauczanie także w sprawie homoseksualizmu. 

 

„New Ways Ministry” wydało deklarację, stwierdzając, że „ważne jest, aby katoliccy obrońcy równości LGBT wzięli pod uwagę ostatnią zmianę (w sprawie kary śmierci), ponieważ przez dziesięciolecia katoliccy przeciwnicy równości LGBT twierdzili, że nie można zmienić nauczania kościelnego, często wskazując na fakt, że potępienie związków homoseksualnych było zapisane w Katechizmie. Dlatego nie byli otwarci na dyskusje i zmiany. Jednak nauczanie o karze śmierci jest również zapisane w Katechizmie i tak naprawdę zmienił je Franciszek poprzez uwagi wprowadzone do Katechizmu” – napisała organizacja prohomoseksualna na swojej stronie internetowej.

 

„New Way Ministry”, które działa na rzecz „promowania akceptacji osób LGBT”, stwierdziło, że ostatnia decyzja papieża Franciszka bardzo pomoże w promocji „równości LGBT” na wiele sposobów.

 

„Po pierwsze, mamy teraz jasny, wyraźny, współczesny przykład zmiany nauczania kościelnego, a także spojrzenie na to, jak można to zrobić: papieska zmiana w Katechizmie” – stwierdzono. I dalej, „po drugie, widzimy, że proces, który doprowadził do tej zmiany poprzedziły dziesięciolecia teologicznej debaty i dyskusji, a nie tylko papieski kaprys, co oznacza, że ​​teologiczne, a nawet kościelne dyskusje i debaty na temat osób LGBT mają ogromny potencjał do kształtowania przyszłych zmian w nauczaniu Kościoła w odniesieniu do tych tematów”.

 

Nie tylko „New Ways Ministry” cieszy się ze zmiany dwutysięcznego nauczania Kościoła, który dopuszczał karę śmierci za najgorsze, odrażające przestępstwa. Organizacja „Fortunate Families” z Lexington zauważyła na Twitterze: „Kościół nie może zmienić swojego nauczania. Wiele osób tak twierdzi w odniesieniu do różnych tematów, w tym do kwestii dotyczących osób LGBTQ. Tymczasem doktryna rozwija się. Dzisiejsze wiadomości są na to doskonałym przykładem”.

 

„Fortunate Families” to organizacja założona w 1992 r. przez Mary Ellen i Casey Lopata, która przyciąga osoby świeckie i katolickich zakonników, sprzeciwiających się nauczaniu Kościoła dotyczącemu seksualności i małżeństwa. Od listopada 2017 r. biskup John Stowe OFM z Lexington służył jako „doradca kościelny” grupy dysydenckiej. Bp Stowe jest jednym z pięciu hierarchów, którzy poparli publikację prohomoseksualnego jezuity o. Jamesa Martina: „Budowanie mostu”. Hierarcha został wyznaczony do służby w diecezji Lexington przez papieża Franciszka w 2015 roku.

 

„Rozwój doktryny” używany do opisania, w jaki sposób Kościół katolicki udoskonala i rozszerza, ale nigdy nie podważa ani nie odrzuca to, czego nauczano wcześniej, został przez niektórych odczytany jako wymazanie dotychczasowego nauczania Kościoła. Odwieczna nauka, oparta na Piśmie Świętym i nauczaniu Ojców Kościoła, a także papieży dopuszczała bowiem wymierzanie kary śmierci. „Innowacyjność” Franciszka jest wykorzystywana także przez amerykańskich liberałów, którzy nawołują, by nie głosować w listopadowych wyborach na Republikanów, lecz na Demokratów, którzy są przeciwni stosowaniu kary śmierci.

 

Źródło: lifesitenews.com.,

AS


DATA: 2018-08-06 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co zrobią jak wierni przestaną wierzyć?To kościół padnie.
ponad 1 rok temu / Eryk
 
@Karol Słusznie zauważyłeś, że Franciszek zbiera świetne recenzje, jednak jeśli te recenzje pochodzą od środowisk delikatnie mówiąc mało przychylnych Kościołowi, to nie ma się z czego cieszyć.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Widać, komu na tych zmianach zależało.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Papież Franciszek zbiera entuzjastyczne recenzje ... ze środowiska LGBT, od heretyków z wewnątrzkościelnych raz protestantów. A my, katolicy tradycyjni, możemy się tylko modlić i/lub płakać!
ponad 1 rok temu / Karol
 
[email protected] Skąd teza? Z oceny działania!
ponad 1 rok temu / DNA
 
[email protected] Nie powinieneś prowadzić samochodu, bo masz problemy z sobą, a gaz może wybuchnąć!
ponad 1 rok temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.