DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Sprzeciw wobec gender niczym piętno. Ontario przyjęło totalitarne rozwiązania prawne

Sprzeciw wobec gender niczym piętno. Ontario przyjęło totalitarne rozwiązania prawne
REUTERS / FORUM
#ADOPCJA    #ZAKAZ    #PRAWO    #ONTARIO    #LGBT    #GENDER    #KANADA    #TOTALITARYZM

Zwolennicy ideologii gender znów przesuwają granicę. Tym razem, za sprawą parlamentu kanadyjskiego stanu Ontario. Przyjął on ustawę pozwalającą na odbieranie dzieci rodzicom sprzeciwiającym się ideologii gender.

 

O pracach nad nowymi przepisami informowaliśmy tutaj. Władze Ontario nie zatrzymały się i przyjęły kontrowersyjne przepisy. Według obrońców rodziny, pozwolą one nie tylko na odbieranie dzieci rodzicom sprzeciwiającym się ideologii gender, ale też uniemożliwią adopcję dzieci przez osoby o antygenderowskich poglądach.

 

Jak podał gość.pl, „ustawa 89” uznaje „tożsamość płciową” oraz jej wyrażanie za czynniki „brane pod uwagę przy określaniu dobra dziecka”. Z katalogu wykreślono za to wiarę, w jakiej dziecko jest wychowywane.

 

Jak wyjaśnił stanowy minister ds. dzieci i rodziny Michael Coteau, nowe przepisy sprawią, że kwestionowanie przez rodziców deklaracji nastoletniego dziecka, które określa się jako lesbijka, gej, biseksualista bądź transseksualista – oceniane przez niego jako nadużycie – spowoduje, że dziecko może być rodzicom odebrane.

 

Obrońcy życia ocenili, że takie działanie władz, to wejście „w erę totalitarnej władzy państwa, jakiej nie było w historii Kanady”.

 


Źródło: gość.pl

MA
 


DATA: 2017-06-02 10:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Umiarkowany: zakładając Twoją dobrą wolę i chęć poszukiwania prawdy można stwierdzić jedno - nie wiesz co to gender i jeszcze nie dotarło do Ciebie, że to sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego. Jeśli jest inaczej - to pisz tu na portalu katolickim przy każdym swoim poście, żeś nie katolik i wszystko jasne.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
A myśmy się śmiali z ZSRR, a tymczasem na zachodzie to są dopiero odloty.
ponad 2 lata temu / Baron
 
Teraz już chyba każdy kto zechce się zastanowić będzie widział wyraźnie, że jesteśmy na wojnie dobra ze złem. Normalność przeciw degeneraci, zepsuciu i zboczeniom. Ludzie Boga przeciw dzieciom diabła.
ponad 2 lata temu / r20
 
Wszystkim zauroczonym gender polecam tekst "o gender rzeczowo" autorstwa Krzysztofa Karonia. Może to trochę ostudzi naiwny zapał zwolenników tej ideologii.
ponad 2 lata temu / szwagier
 
Jacy ''my''? Przecież ja nigdzie nie należę i z nikim się nie identyfikuję. Jedynie zastanawiam się. Dostrzegam też dobre strony, nie zapominam o złych. I po pierwsze. Nie jestem homoseksualistą. Po drugie. Takie wyrażanie się o drugim człowieku z miłosierdziem, czyli głównym przesłaniem Nowego Testamentu nie ma chyba za wiele wspólnego.
ponad 2 lata temu / Umiarkowany
 
Czyli rozumiem, że wg. ciebie zawsze, w każdej kulturze, kobietom i mężczyznom były przypisywane takie same role i cechy? To jest dopiero absurd! Zrozumcie, że to się zmienia w zależności od kultury. To co jest postrzegane za ''męskie'' czy ''kobiece'' jest głównie zależne od cyfr w kalendarzu. To jest fakt. Dziś płaczący mężczyzna czy całujący się z innym na powitanie jest uważany za geja. A w czasach Biblijnych choćby i nie tylko, bo też w średniowieczu, było to uważane za coś normalnego. Przykładów jest mnóstwo.
ponad 2 lata temu / Umiarkowany
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.