DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Rząd Justina Trudeau chcą odbierać dzieci „homofobom”. W Kanadzie zawrzało!

Rząd Justina Trudeau chcą odbierać dzieci „homofobom”. W Kanadzie zawrzało!
Fot. Gwendoline Le Goff / Panoramic / Starface / FORUM

Narasta sprzeciw wobec forsowanego przez rząd Justina Trudeau planu wprowadzenia nowej, skandalicznej ustawy. Projekt przewiduje możliwość odbierania dzieci rodzicom, którzy zaprotestują przeciwko przepisom i decyzjom utrzymanym w duchu ideologii gender. Na przykład umożliwiającym korzystanie z tej samej szatni, toalet bądź pryszniców przez dziewczynki i chłopców deklarujących płeć odmienną od biologicznej.Rząd Trudeau chce zabierać dzieci także wtedy, gdy rodzice okażą się „homofobami” i nie zaakceptują agendy LGBTQI. Obostrzenia dotknęłyby pary zamierzające adoptować dzieci. Musiałaby one zadeklarować akceptację dla sodomii.  

 

Przeciwko zmianom ma zagłosować cały blok torysów. Gdyby te doniesienia potwierdziły się, byłaby to znacząca zmiana wobec drugiego czytania, w trakcie którego projekt został przyjęty niemal jednogłośnie.

 

Wśród torysów wywiązała się „gorąca debata” dopiero wtedy, gdy przeciwnicy ustawy przedstawili szereg negatywnych konsekwencji, które mogłyby wyniknąć z  wprowadzenia w życie pro-genderowego prawa. Dyskusja rozgorzała, gdy wskazano na to, jak daleko ingeruje ono w sferę moralną i rodzinę.

 

Ostateczna debata na temat trzeciego czytania projektu ustawy 89, a także głosowanie odbędą się w najbliższych dniach. Większość liberałów popiera antyrodzinne zapisy. Mają one zastąpić dotychczasową ustawę o opiece nad dziećmi, a także o usługach adopcyjnych i opiekuńczych. Ustawa 89 dodaje „tożsamość płciową” i „płeć” jako czynniki, które należy uwzględniać przy decyzjach będących „w najlepszym interesie dziecka”.


Jednocześnie usuwa spośród istotnych kryteriów wiarę religijną, w której rodzice wychowują dziecko. Nakazuje za to, by przy rozstrzyganiu spornych spraw placówki świadczące usługi opiekuńcze uznawały jedynie „wyznanie” lub „religię” dziecka – a nie religię, w jakiej chcą to dziecko wychować rodzice.

 

Ustawa daje ogromne uprawnienia pracownikom socjalnym, umożliwiając im daleko posuniętą ingerencję w życie rodziny – łącznie z odebraniem dzieci – w sytuacji, gdy w jakikolwiek sposób wypowiedzą się lub sprzeciwią agendzie homoseksualnej oraz ideologii gender.

 

Ustawa na przykład stanowi, że dziecko cierpiące lub „narażone na ryzyko cierpienia”, szkody psychiczne lub emocjonalne, a któremu rodzice nie zapewniają „leczenia lub dostępu do leczenia”, koniecznie musi zostać objęte ochroną na mocy prawa. Ochrona ta obejmuje m.in. „świadczenie usług profilaktycznych, usług wczesnej interwencji i usług wsparcia społecznego”. Takie zapisy stwarzają wielkie pole do nadużyć.

 

Jak skomentował jeden z parlamentarzystów, „ten projekt ustawy – można potencjalnie powiedzieć – zabrania  rodzicom ingerencji w prawo dziecka do wyboru własnej orientacji seksualnej”.

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

DATA: 2017-06-03 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I jeszcze inny link, gdzie troche omówienia jest i podane są jeszcze linki do innych opinii; generalnie wystarczy wpisac Ontario Bill 89 i się sporo pokaże info na ten temat: http://www.realwomenofcanada.ca/bill-28/
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Do MK: oto link źródłowy: https://www.lifesitenews.com/news/breaking-ontario-passes-totalitarian-bill-allowing-govt-to-take-kids-from-c?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=a295178118-ProFamily_5_26_2017&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-a295178118-398402513&mc_cid=a295178118&mc_eid=0d2a3697f7
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Czy w Kanadzie są jacyś mężczyźni - ojcowie dzieci, które zostają narażone przez władzę na te ohydne bezeceństwa?? Dlaczego oni nie reagują, nie wybiorą się wszyscy razem do gabinetu owego premiera i nie wyjaśnią mu dosadnie swoich racji!!Kryzys męskości daje się ludzkości we znaki!!
ponad 1 rok temu / Kss
 
@ Redakcja Na innym forum powołałem się na powyższą informacje z Kanady. Zarzuca mi się tam, że jest fałszywa. Samodzielnie ni potrafię sprawdzić na stronie lifesitenews.com gdyż słabo znam angielski, proszę o dokładne źródło.
ponad 1 rok temu / mk
 
@Michu: Pisze Pan, że w Polsce nie ma promocji dewiacji ani walki z religią (np: Kościołem Katolickim). Helloo - pora się obudzić. Poza tym dalej czekam (żartuję) na pochwały systemu demokratycznego wedle Pańskiej wizji gdyby większość (demokratyczną) stanowili czynni pedofile. Musiałby Pan oddawać swoje dzieci dla ich uciechy. Dalej demokracja taka cacy? (btw - Hitler został wybrany właśnie demokratycznie - też Pan pochwala?). Koniec
ponad 1 rok temu / Stroke
 
Stroke oczywiście nie doprecyzowałem, chodzi mi o czynnych pedofili, jeżeli ktoś nie ujawnia swoich zboczeń, nie ma podstaw do aresztu. Nie uważam demokracji za doskonały system, jednak chroni nas ona przed dyktarurą, w której jesteśmy skazani na widzimisie władcy. W Polsce mamy demokrację, a jednak nie masz promocji dewiacji, ani walki z religią. Dużym atutem demokracji jest, że każdy ma prawo do swojego zdania i każdego szanujemy, o ile nie dopuści sie zbrodni. Nawet wtedy ma prawo do sprawiedliwego sądu.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.