DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Rząd Justina Trudeau chcą odbierać dzieci „homofobom”. W Kanadzie zawrzało!

Data publikacji: 2017-06-02 07:00
Data aktualizacji: 2017-06-03 13:56:00
Rząd Justina Trudeau chcą odbierać dzieci „homofobom”. W Kanadzie zawrzało!
Fot. Gwendoline Le Goff / Panoramic / Starface / FORUM

Narasta sprzeciw wobec forsowanego przez rząd Justina Trudeau planu wprowadzenia nowej, skandalicznej ustawy. Projekt przewiduje możliwość odbierania dzieci rodzicom, którzy zaprotestują przeciwko przepisom i decyzjom utrzymanym w duchu ideologii gender. Na przykład umożliwiającym korzystanie z tej samej szatni, toalet bądź pryszniców przez dziewczynki i chłopców deklarujących płeć odmienną od biologicznej.Rząd Trudeau chce zabierać dzieci także wtedy, gdy rodzice okażą się „homofobami” i nie zaakceptują agendy LGBTQI. Obostrzenia dotknęłyby pary zamierzające adoptować dzieci. Musiałaby one zadeklarować akceptację dla sodomii.  

 

Przeciwko zmianom ma zagłosować cały blok torysów. Gdyby te doniesienia potwierdziły się, byłaby to znacząca zmiana wobec drugiego czytania, w trakcie którego projekt został przyjęty niemal jednogłośnie.

 

Wśród torysów wywiązała się „gorąca debata” dopiero wtedy, gdy przeciwnicy ustawy przedstawili szereg negatywnych konsekwencji, które mogłyby wyniknąć z  wprowadzenia w życie pro-genderowego prawa. Dyskusja rozgorzała, gdy wskazano na to, jak daleko ingeruje ono w sferę moralną i rodzinę.

 

Ostateczna debata na temat trzeciego czytania projektu ustawy 89, a także głosowanie odbędą się w najbliższych dniach. Większość liberałów popiera antyrodzinne zapisy. Mają one zastąpić dotychczasową ustawę o opiece nad dziećmi, a także o usługach adopcyjnych i opiekuńczych. Ustawa 89 dodaje „tożsamość płciową” i „płeć” jako czynniki, które należy uwzględniać przy decyzjach będących „w najlepszym interesie dziecka”.


Jednocześnie usuwa spośród istotnych kryteriów wiarę religijną, w której rodzice wychowują dziecko. Nakazuje za to, by przy rozstrzyganiu spornych spraw placówki świadczące usługi opiekuńcze uznawały jedynie „wyznanie” lub „religię” dziecka – a nie religię, w jakiej chcą to dziecko wychować rodzice.

 

Ustawa daje ogromne uprawnienia pracownikom socjalnym, umożliwiając im daleko posuniętą ingerencję w życie rodziny – łącznie z odebraniem dzieci  w sytuacji, gdy w jakikolwiek sposób wypowiedzą się lub sprzeciwią agendzie homoseksualnej oraz ideologii gender.

 

Ustawa na przykład stanowi, że dziecko cierpiące lub „narażone na ryzyko cierpienia”, szkody psychiczne lub emocjonalne, a któremu rodzice nie zapewniają „leczenia lub dostępu do leczenia”, koniecznie musi zostać objęte ochroną na mocy prawa. Ochrona ta obejmuje m.in. „świadczenie usług profilaktycznych, usług wczesnej interwencji i usług wsparcia społecznego”. Takie zapisy stwarzają wielkie pole do nadużyć.

 

Jak skomentował jeden z parlamentarzystów, „ten projekt ustawy  można potencjalnie powiedzieć  zabrania  rodzicom ingerencji w prawo dziecka do wyboru własnej orientacji seksualnej”.

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Barbara
I jeszcze inny link, gdzie troche omówienia jest i podane są jeszcze linki do innych opinii; generalnie wystarczy wpisac Ontario Bill 89 i się sporo pokaże info na ten temat: http://www.realwomenofcanada.ca/bill-28/
Barbara
Do MK: oto link źródłowy: https://www.lifesitenews.com/news/breaking-ontario-passes-totalitarian-bill-allowing-govt-to-take-kids-from-c?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=a295178118-ProFamily_5_26_2017&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-a295178118-398402513&mc_cid=a295178118&mc_eid=0d2a3697f7
Kss
Czy w Kanadzie są jacyś mężczyźni - ojcowie dzieci, które zostają narażone przez władzę na te ohydne bezeceństwa?? Dlaczego oni nie reagują, nie wybiorą się wszyscy razem do gabinetu owego premiera i nie wyjaśnią mu dosadnie swoich racji!!Kryzys męskości daje się ludzkości we znaki!!
mk
@ Redakcja Na innym forum powołałem się na powyższą informacje z Kanady. Zarzuca mi się tam, że jest fałszywa. Samodzielnie ni potrafię sprawdzić na stronie lifesitenews.com gdyż słabo znam angielski, proszę o dokładne źródło.
Stroke
@Michu: Pisze Pan, że w Polsce nie ma promocji dewiacji ani walki z religią (np: Kościołem Katolickim). Helloo - pora się obudzić. Poza tym dalej czekam (żartuję) na pochwały systemu demokratycznego wedle Pańskiej wizji gdyby większość (demokratyczną) stanowili czynni pedofile. Musiałby Pan oddawać swoje dzieci dla ich uciechy. Dalej demokracja taka cacy? (btw - Hitler został wybrany właśnie demokratycznie - też Pan pochwala?). Koniec
Michu.
Stroke oczywiście nie doprecyzowałem, chodzi mi o czynnych pedofili, jeżeli ktoś nie ujawnia swoich zboczeń, nie ma podstaw do aresztu. Nie uważam demokracji za doskonały system, jednak chroni nas ona przed dyktarurą, w której jesteśmy skazani na widzimisie władcy. W Polsce mamy demokrację, a jednak nie masz promocji dewiacji, ani walki z religią. Dużym atutem demokracji jest, że każdy ma prawo do swojego zdania i każdego szanujemy, o ile nie dopuści sie zbrodni. Nawet wtedy ma prawo do sprawiedliwego sądu.
Stroke
@Michu: sam Szanowny Pan raczył podać definicję demokracji, cyt: "Demokracja oczywiście zakłada władzę większości, ale przy poszanowaniu praw mniejszości". A potem zaprzeczył temu pisząc, że mniejszość pedofilska nie ma praw. Określił Pan pedofili mianem przestępców i zbrodniarzy. A jeżeli osoba o skłonnościach pedofilskich jest dobrym człowiekiem, katolikiem i żyje zgodnie z przykazaniami - to dalej ma tylko według Pana prawo do procesu i bycia skazaną? Demokracja NIE JEST najlepszym systemem władzy/współżycia społecznego. Być może jest najlepszym z najgorszych, ale tylko tyle. Demokracja panuje we wszystkich krajach UE i jej samej jako takiej. I co z tego mamy? Ano promocję zachowań dewiacyjnych (czynnych), zalew poprawności politycznej, walkę z religią katolicką, cenzurowanie wolności słowa, itd. To jest właśnie demos kratos. Moja prywatna i własna (cząstkowa) opisowa definicja demokracji brzmi: "jeśli wejdziesz między wrony - musisz krakać tak jak one" ...
Michu.
Stroke nie chce mi się odpowiadać na tak nonsensowne wpisy. Oczywiście, że ludzie o różnych przekonaniach, czy orientacji sexualnej, nawet religii mogą żyć w zgodzie i nie jest to utopia. Islam zradykalizował się w ostatnim czasie, do niedawna np w Syrii współżyli w zgodzie chrześcijanie i muzułmanie. Gdyby nie interwencje żandarma światowego USA dalej byłoby spokojnie. Jednak kraje arabskie lepiej funkcjonującą w systemach autorytarnych. Libia, Irak, Syria, jest na to przykładem. W Europie systemy demokratyczne sie sprawdzają, lecz sa obarczone błędami, na zachodzie bardziej dba sie lepiej o uchodzców niz wlasnych obywateli to wykrzywienie w drugą stronę. Wiem, że masz uraz do homośrodowisk. W Polsce współżycie mniejszości sexualnych, religijnych funkcjonuje dobrze. Nikt nie nęka homoseksualistów mają swoje prawa i nie są uprzywilejowani tak powinno być. Pedofile oczywiście nie mają żandych praw, gdyż przestępcy i zbrodniarze są karani. Mają prawo do uczciwego procesu to wszystko.
Michu.
Strok
Stroke
O moim posłusznym naśladowcy (niestety tylko w nieporadnie używanym języku i zastosowanych zwrotach) Michu: Pisanie nieprawdy (tutaj akurat o tym czym jest demokracja) nie spowoduje tego, że fałsz będzie prawdą. Demokracja NIE szanuje praw mniejszości. Inaczej nie byłaby demos kratos. Przykład Turcji - bez związku. Imputowanie mi poglądów niepojmowania i niecenienia czegokolwiek - żałosne. Pisanie, że cytuję: "w krajach prawdziwej demokracji wszyscy obywatele niezależnie od przekonań, rasy, religii, orientacji seksualnej itd. mogą się cieszyć wolnością." świadczy o braku podstawowej wiedzy i autorefencjalnym budowaniu sądów przez Michu. Przykład? - nie ma możliwości aby w utopijnym kraju wyimaginowanym przez Michu żyli w zgodzie katolicy i muzułmanie. Albo pederaści i wyznawcy tradycyjnych wartości rodzinnych. A może Michu widzi możliwość poszanowania i gwarantowania praw dla pedofili w Jego wizji demokratycznego państwa? Proszę wrócić do szkoły mister Michu.
Michu.
Użytkownik Stroke nie ma pojęcia o czym pisze. Demokracja oczywiście zakłada władzę większości, ale przy poszanowaniu praw mniejszości. W innym przypadku demokracja zamieni się w dyktaturę, co obserwujemy chociażby na przykładzie Turcji. Użytkownik Stroke niestety nie pojmuje demokracji i dlatego nie ceni tak ważnych dla cywilizowanych społeczeństw praw mniejszości. Tylko w krajach prawdziwej demokracji wszyscy obywatele niezależnie od przekonań, rasy, religii, orientacji seksualnej itd. mogą się cieszyć wolnością.
Stroke
O użytkownik Myszu: znowu Pan mącisz, a na prawie (jakimkolwiek i demokracji) znasz się jak małpa na Księżycu (na podstawie wpisu Michu, że demokracja respektuje prawa mniejszości, która nic nie ma do gadania). Odbieranie czegokolwiek mniejszości w demokracji, socjaliźmie czy kapitaliźmie jest tak naturalne jak potrzeba naturalna. Można więc odebrać dzieci z dowolnego powodu gdy zakwitnie gdzieś demokracja większości np gender. Użytkownik Michu uważa, że homoseksualiści w Polsce czasami narzekają "słusznie" (a często niesłusznie). Użytkownik Michu poświęca dużo czasu na zastanawianie się z jakiej toalety kto i gdzie może korzystać. Czy użytkownik Michu nie może do tego podejść po chrześcijańsku, przemodlić i pozbyć się natręctw?
Michu.
Jeżeli zwolennicy gender mają większość w Kanadzie, to zgodnie z prawem demokracji mogą uchwalać prawa jakie uznają za stosowne, pod jednym warunkiem, że nie dyskryminują i nie godzą w prawa mniejszości oraz wolności religijne. Odbieranie dzieci rodzicom nieakceptującym gender byłoby pogwałceniem demokracji. Polska może tu być przykładem, nikt nie dyskryminuje mniejszości seksualnych, mają swobodę i nie są represjonowani, choć często niesłusznie narzekają. Nawiasem mówiąc z jakiej toalety miałby korzystać wspomniany wczoraj gender hipopotam, musianoby na jego potrzeby przeznaczyć osobną łazienkę, gdyż korzystanie z niej wraz z chłopcami lub dziewczętami byłoby dla niego krępujące.
Krzychu
Tylko patrzeć jak każą im dosłownie w odbyt włazić bez wazeliny, a jak nie to kara śmierci. Co za banda zwyrodnialców rządzi tym światem.
JEDYNY
@Leon. Nie tylko myć ale i lizać, i przepraszać...
Stroke
W Kanadzie mają "przerąbane" Chińskie zanieczyszczenia lecą im na głowę. Nie da się wykluczyć, że od tego wariują. A poza tym swobodna przeróbka "South Park" użytkownika bvr - jak najbardziej na miejscu. - To nasi bliźni.
kazio
państwo ponad wszystkim ale to już było
Slawomir Tomasz Roch
Tak oto Kanada stacza sie na dno! Zupelnie jak Niemcy, ktore dopuscily do wladzy bestie Adolfa Hitlera i nazistow. Precz z gender!
Weronika
No na naszych oczach dzieje sie to co jest napisane w Pismie ze w ostatnich czasach to praqdy zniesc nie beda mogli ...Z mojej strony to az mi szkoda tych dzieci ...
bvr
Justin Trudeau deklaruje się jako rzymski katolik, praktykujący... pray for Canada chciałoby się rzec
Leon
No proszę, jak bezczelnie Bestia podnosi łeb... A my co na to? Będziemy w Wielki Czwartek myć nogi przedstawicielom LGBcośtam?
hej, kto Polak
"Rząd ... chcą", "wobec ... projektowi", "prysznicy", "chłopców, twierdzących" Szach-mat, Polonia!
Lewacy to hipokryci
Przecierz to nic jak DYSKRYMINACJA normalnej rodziny !
Gosia
Ekologia nie obejmuje zachowania gatunku ludzkiego?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.