Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Sprawa o. Pelanowskiego i szopka w Watykanie || Ja, katolik. EXTRA


Odtwórz w YouTube
 

Ojciec Augustyn Pelanowski został oficjalnie wydalony z zakonu paulinów. W Watykanie z kolei stanęła szopka, która… kompletnie nie przypomina szopki. Najnowsze wydarzenia w Kościele komentują w programie „Ja, katolik. EXTRA” Paweł Lisicki, Grzegorz Górny i Krystian Kratiuk.

 

 


DATA: 2021-01-12 13:52:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

O. Pelanowski jest traktowany przez włądze kościelne identycznie jak niegdys o. Dolindo.
1 miesiąc temu / Halka
 
Wyznawcy ks. Pelanowskiego powinni zastanowić się nad wiarygodnością człowieka podpisującego się w książkach nadal o. Augustyn, choć już nim nie jest. A co do imienia ks. Pelanowskiego to też ciekawa sprawa. Proszę sprawdzić w personaliach archidiecezji warszawskiej jakie jest imię tego człowieka, dla pewności, że to nie pomyłka proszę je wpisać w wyszukiwarkę razem z nazwiskiem i wyskoczą stare wydania jego książek, gdzie się jeszcze tak podpisywał. Jak się to ma do stwierdzeń w jego książce z ubiegłego roku?
1 miesiąc temu / zenek
 
@dexter Jest możliwa, ale nie dzieje się automatycznie, konieczne jest działanie jakiegoś przełożonego, co jest dość trudne w przypadku papieża.
1 miesiąc temu / papa
 
Panowie litości, nie trzeba tytułu doc.dr hab. aby stwierdzić na gruncie laickim czy Bergolio jest czy nie jest heretykiem. Wasza pobłażliwość w ocenie robi ludziom wodę z mózgów. Ciekaw jestem kiedy Waszym zdaniem katolik odpada od Wiary? - kiedy z 10 przykazań uznaje 9, 6 a może cztery? Czy Chrystus nauczając prawd wiary też był nie jednoznaczny i szedł na kompromisy albo polemizował/dialogował z uczniami? Cenię bardzo Panów wiedzę, ale coraz częściej w swoich wypowiedziach próbujecie stawać okrakiem na problemie. Nie muszę Wam przypominać czym to się może skończyć, zwłaszcza dla facetów. Btw. utrata urzędów kościelnych łącznie z papieskim na skutek herezji jest możliwa o czym piszą teologowie. Ten kto nie wierzy już został osądzony - tak wszak napisano onegdaj.
1 miesiąc temu / dexter
 
Wniosek- obecnie Watykan prowadzi pokrętną politykę wiary i jasną politykę eko postępu ...sacrum paruje dalej..
1 miesiąc temu / Olo
 
Oby jakiś biskup przygarnął o.Pelanowskoego! Potrzebujemy go! Niech juz skończy się kneblowanie prawych kapłanów!
1 miesiąc temu / Anaja
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 130 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.