DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Sportowcy domagają się zakazu promowania symboli LGBT na koszulkach i stadionach

Sportowcy domagają się zakazu promowania symboli LGBT na koszulkach i stadionach
REUTERS/Phil Noble

Sportowa organizacja „Let All Play” domaga się zakazu używania symboli homoseksualnych na koszulkach i obiektach piłkarskich. „Wymaganie od profesjonalnych graczy piłki nożnej noszenia symboli LGBT narusza zasady FIFA i IFAB, które zakazują promowania symboli politycznych, osobistych lub religijnych” - napisano w raporcie. 

 

Organizacja „Let All Play” przygotowała raport, w którym stwierdza, że homoseksualne symbole LGBT, w tym m.in. tęcza, są znakami politycznymi, zakazanymi przez zasady zawarte w regulaminie FIFA. Eksperci organizacji „Let All Play” zauważają, że w regulaminie pt. „The Laws of the Game z International Soccer Association Board” napisano: „Sprzęt nie może zawierać żadnych politycznych, religijnych lub osobistych sloganów, stwierdzeń lub obrazów”. Regulamin FIFA dodaje, że obejmuje to zakaz stosowania jakiegokolwiek symbolu politycznego lub porównywalnego. 

 

Twórcy raportu „Let All Play” są zdania, że FIFA powinna egzekwować własne zasady. „Let All Play” napisali na swojej stronie internetowej: „Tęcza lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów (LGBT) nie ma związku z boiskiem w piłce nożnej”. Organizacja zauważa, że ​​Stany Zjednoczone i Irlandia wymagają od swoich graczy noszenia na koszulkach tęczy LGBT. Natomiast reprezentacja Anglii wymagała noszenia sznurówek w homoseksualnych barwach. Z kolei inne zespoły nakłaniały swoich kapitanów, aby nosili tęczową opaskę LGBT, jako opaskę kapitana.

 

„Let All Play” podkreślają również, że ​​gracze, którzy odmówili noszenia symboli LGBT w międzynarodowych lub ligowych rozgrywkach, „byli nękani i teraz ryzykują, że znajdą się w niekorzystnej sytuacji”. Organizacja w swym raporcie wezwała FIFA i IFAB do oceniania graczy na podstawie ich umiejętności piłkarskich, a nie postaw politycznych czy wyznawanej religii.

 

„Nikt nie powinien być zobowiązany do noszenia politycznego symbolu, z którym się nie zgadza” - podkreślono. „Ci, którzy nie zgadzają się z polityką reprezentowaną przez środowiska LGBT są wierzący, religijni” - napisano. Autorzy raportu są zdania, że zawodnicy, którzy nie chcą promować homoseksualizmu sprzeciwiają się zagrożeniu jakie transgenderyzm stwarza dla piłkarskiego świata dziewcząt i kobiet. 

 

Ciekawostką jest to, że w ostatnim czasie angielska drużyna Altrincham FC postanowiła przyjąć tęczową flagę LGBT jako swój symbol. Zawodnicy tej drużyny wybiegli 16 lutego na boisko w koszulkach w barwach homoseksualnej tęczy. Na meczu obecna była Susan Williams, pełniąca funkcję brytyjskiego ministra ds. równości. W przeszłości tęczowe symbole były widoczne na koszulkach innych klubów piłkarskich takich jak Rayo Vallecano oraz CD Guadalajara z Hiszpanii.

 

„Let All Play" argumentuje, że FIFA powinna dyscyplinować zespoły, które umieszczają symbole polityczne, a także tęczę LGBT, na dowolnej części ubioru gracza, sprzętu ochronnego lub opaski kapitańskiej. Organizacja wezwała również IFAB do rewizji reguł dotyczących piłki nożnej, aby wykluczyć symbole polityczne na stadionach i obiektach piłkarskich.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-02-23 21:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takich sportowców co ubierają takie koszulki wygwizduję
ponad 1 rok temu / Zolant
 
Takie czasy. Za sztandar na trybunach "White power" jest kara dla klubu. Na paru transmisjach meczowych widziałem na bannerach reklamowych napis "black power" reklama napoju i to już nie jest rasistowskie. Tęcza jest fajna, bo jest kolorowa jak kredki Bambino.
ponad 1 rok temu / Boels
 
@stasiu : cross country to są sami twardziele!!!, o koniach, znaczy się :, w tv mało bo ten CROSS-KRZYŻ wielu w coś uwiera, w to coś mające kontakt z kulbaką
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Czy badano jakie organizacje i jaka narodowość % promuje te dewiacvje by zdemoralizować i akceptować dewiacje? Dla obniżenia ludności świata? Inne metody od czasu Maltusa??/
ponad 1 rok temu / MUS
 
Nawet gdyby zawodnicy się z tym zgadzali, nawet gdyby to popierali, nawet gdyby CHCIELI promować takie symbole to NADAL są to symbole polityczne i NADAL jest to łamanie regulaminu!! Opinia zawodników a nawet opinia całego klubu jest nieistotna! Łamią regulamin i FIFA powinna nałożyć na nich kary!
ponad 1 rok temu / ..
 
Ohydne, jak widzę tą tęczę to robi mi sie nie dobrze fuujj
ponad 1 rok temu / G
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.