DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Spór o sędziów – nie o sprawiedliwość

Spór o sędziów – nie o sprawiedliwość
Fot.Michal Dyjuk/FORUM

Muszę się Państwu do czegoś przyznać. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu sądziłem, że reforma sądownictwa w Polsce jest niezbędna, zaś ataki światowej lewicy i międzynarodowych instytucji na PiS pokazują, że siły rewolucyjne pragną (wzorem krajów zachodnich) wprowadzić w naszej Ojczyźnie nieobyczajne prawa drogą pozaparlamentarną – sądową. Dlatego też kibicowałem dekomunizacji aparatu sprawiedliwości i nawet popełniłem tekst dotyczący zagadnienia. Dziś jednak widzę, jak głęboko się myliłem.

 

Pokładanie w PiS-owskiej reformie sądownictwa nadziei na ochronę Polski przed wprowadzeniem tylnymi drzwiami homomałżeństw czy aborcji na życzenie oparte było na jednym punkcie. Punkcie, który okazał się zasadniczym błędem. Polegał on na naiwnej wierze, że Prawo i Sprawiedliwość – mimo wszystkich wad – zainteresowane jest, jeśli nie cofnięciem, to przynajmniej zahamowaniem postępów obyczajowej rewolucji w Polsce. Dzisiaj, lepiej niż rok czy dwa lata temu, widać, że takie założenie nie ma oparcia w faktach.

 

Poniedziałkowa masakra dokonana na nadziejach obrońców życia – stanowiąca kolejny odcinek serialu pod tytułem „zakpimy z Was, bo przecież nie zagłosujecie na PO” – przelała czarę goryczy. PiS z wyrachowaniem podgrzał temat walki z aborcją, aby nikt – może poza prawdziwymi obrońcami życia [czyli ruskimi agentami – w retoryce posłusznych partii mediów] – nie mówił, że rządzący nic w tej sprawie nie robią.

 

PiS zepchnął projekt „Zatrzymaj aborcję” do podkomisji. Obywatelska inicjatywa ugrzęźnie tam na lata. A wystarczy, że „tylko” na rok. Wszak za rok są wybory. Albo PiS przegra i szansa na poprawę standardów ochrony życia przepadnie na długo (oczywiście temat pozostanie w retoryce ekipy Kaczyńskiego – w opozycji to najwięksi z wielkich obrońców życia), albo PiS wygra, no ale wicie, rozumicie. Nowy skład Sejmu, nowy harmonogram, trzeba wszystko zaczynać od nowa, a najlepiej gdyby od nowa zebrano podpisy.

 

Gra w ciuciubabkę ze środowiskami prolife oraz coraz wyraźniej zniecierpliwionym episkopatem to jednak tylko jedna z odsłon rewolucyjnego charakteru ekipy „dobrej zmiany”. Wszak kandydat Zjednoczonej – że tak zażartuję – Prawicy na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, mimo przywdziewanej maski ostatniego sprawiedliwego i narodowo-katolickiego szeryfa, proponuje stolicy wyimki z programu partii Razem.

 

Jaki kampanię rozpoczął – jak na „prawicowca” przystało – od poparcia dla finansowania in vitro z miejskiej kasy. Nie miał również nic przeciwko „paradom równości” w stolicy, chociaż tu nieco kręcił noskiem. Ostatnio jednak zrównoważył ten „radykalny” (bo pozbawiony homoentuzjazmu) przekaz i zapowiedział, że jeśli przejmie Warszawę, to będzie płacić 1000 złotych za „adopcję” psa.

 

Lewactwo, lewactwo, lewactwo – bije z propozycji. Po pierwsze lewactwo, gdyż polityk obiecuje obywatelom płacić im za coś. Płacić ich pieniędzmi. Po drugie dlatego, że Jaki przyjmuje lewicową narrację o „prawach zwierząt” (może ważniejszych niż ludzie?). Po trzecie lewacki jest język Jakiego – „adopcja psa”. Psa można wziąć ze schroniska, adoptuje się dziecko. Kandydat na prezydenta Warszawy albo zaraził się ekoideologią i dołączył do szeregu tych, dla których pies nie zdycha, a umiera, albo cynicznie udaje ekofanatyka, co też prawicowcowi nie przystoi.

 

Patryk Jaki jest w tej całej sądowej układane o tyle ważny, że to wciąż wiceminister sprawiedliwości. Czy więc ktoś może w ogóle wierzyć, że ministerstwo, którym zawiadują tacy ludzie, obroni Polskę przed tragedią znaną z USA, gdzie homomałżeństw nie wprowadzili politycy, a sędziowie?

 

Nie wiem jak państwo, ale ja nie życzę sobie w Polsce aborcji, eutanazji, in vitro czy homozwiązków. A jeśli ktoś takie „prawa” wprowadzi, to naprawdę wszystko mi jedno, czy zrobią to euro-lewacy Timmermansa, czy patriotyczno-niepodległościowy rząd tysiąclecia.

 

 

Michał Wałach

 

  


DATA: 2018-07-04 12:11
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PIS wygrał tylko na fali strachu przed uchodźcami,nie byli jedyną partia która była przeciwko ..ale ludzie nie czytają programów
ponad 1 rok temu / hm
 
Konstytucja to narzędzie,którym posługuje się każdy i tłumaczy ją po swojemu, a sądy są zawsze miejscem dla pokazania swych racji w sposób "samych swoich".Co widać w obecnym grajdołku polskim.Lud potrzebuje igrzysk,bo chleba ma dosyć.
ponad 1 rok temu / nn
 
Wypisz wymaluj "Encore" utwór Jacka Kaczmarskiego pt. "Szkoła" :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
Może także ,czy "prawdę formalną" wypełniać materialną treścią ,czy "chrzcić" prawdę materialną ??? . :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
"Mieć ciastko i zjeść ciastko" :-) Ooooooopsss . Zaczynam obawiać się o redaktorów Jacka Piekarę i Dorotę Wellman :-) .
ponad 1 rok temu / mk
 
A może to systemy prawne rytu szkockiego i francuskiego ??? Prymat "prawdy materialnej" nad "formalną" bądź na odwrót ???
ponad 1 rok temu / mk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.