DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Dlaczego sądy są ważne? Lewacy dobrze wiedzą co z ich pomocą mogą osiągnąć

Dlaczego sądy są ważne? Lewacy dobrze wiedzą co z ich pomocą mogą osiągnąć
FOT.Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Spora część społeczności międzynarodowej wyjątkowo ostro zareagowała na plany reformy sądownictwa w naszym kraju. Czyżby plany te – świadomie lub nie – pokrzyżowały szyki międzynarodowego lewactwa? Czy miało ono zamiar wykorzystania polskiego wymiaru sprawiedliwości do swoich rewolucyjnych celów?

 

Protesty tak znacznego segmentu światowej opinii publicznej wobec planów reformy sądownictwa w Polsce mogą nam uświadomić, jak bardzo dla ustroju państwa i życia społeczeństwa ważny jest wymiar sprawiedliwości. Widzimy też jasno, dlaczego owa reforma jest Rzeczypospolitej potrzebna i czemu wymaga gruntowanego przygotowania oraz przemyślenia. Przykład niektórych krajów uczy, że to właśnie poprzez sądy i trybunały przeprowadzano rewolucyjne zmiany natury światopoglądowej. Czy właśnie dlatego Zachód stanowczo powiedział zmianom w naszym kraju głośne i zdecydowane „nie”?

 

Trójpodział władzy? Dobre sobie!

Nie wydaje się bowiem, by zainteresowanie się świata zachodniego problemem polskiej reformy systemu sądownictwa miało wiele wspólnego z zasadą trójpodziału władzy i chęcią jej obrony. Dlaczego? Bowiem Konstytucja z roku 1997, nawet interpretowana przez twardogłowych liberałów, traktuje monteskiuszową zasadę, delikatnie mówiąc, niezwykle pobieżnie! W polskim systemie politycznym przedstawiciele władzy wykonawczej tj. ministrowie są jednocześnie członkami Parlamentu czyli organu władzy ustawodawczej. Ponadto wpływ na obsadę Sądu Najwyższego ma Prezydent, a swoich ludzi do Krajowej Rady Sądowniczej deleguje zarówno głowa państwa jak i Sejm oraz Senat.

 

Ponadto polska reforma sądownictwa nie oddala nas, a wręcz zbliża, do wielu państw zachodnich, w których funkcjonują rozwiązania zawarte w ustawach przygotowanych przez posłów PiS. Skąd więc tak ogromne zaangażowanie czynników międzynarodowych w polski spór o reformę sądownictwa? Wszak obcy wmieszali się w nasze sprawy na niespotykaną wcześniej skalę!

 

Nawet zwyczajowo krytyczne wobec rządu w Warszawie opinie instytucji europejskich, do których w ciągu ostatnich lat wszyscy przywykli, sprawiają wrażenie o wiele mocniejszych niż w przypadku sporu o Trybunał Konstytucyjny czy narzucania nam „kwot uchodźców”. Niezdecydowani na co dzień eurokraci, jakoś wyjątkowo szybko przeszli do straszenia nas sankcjami. Ponadto konfliktem dotyczącym Sądu Najwyższego zainteresowała się nawet przychylna rządowi PiS amerykańska administracja, a polskie media dostrzegają związek żydowskiego finansisty Georga Sorosa i zależnych od niego instytucji i środowisk z ruchem, który został zorganizowany dla blokowania reformy sądownictwa. Gra toczy się więc o coś więcej niż tylko o stołek dla jednego czy drugiego sędziego.

 

Sądokracja

Czyżby więc zachodni politycy i lobbyści rewolucji chcieli utrzymać polskie sądownictwo w dotychczasowej kondycji, mając świadomość, że forsowane przez nich zdziczenie obyczajów może zostać nad Wisłą zainstalowane tylko nieparlamentarną drogą, czyli poprzez nowe sądowe interpretacje starych praw?

 

Najgłośniejsza sądowa „nowelizacja” prawa dotyczącego moralności (czyli zinterpretowanie na nowy sposób starych przepisów) nastąpiła w Stanach Zjednoczonych. Tamtejszy Sąd Najwyższy w roku 2015 de facto wprowadził na terytorium całego państwa tzw. „małżeństwa” przedstawicieli subkultury LGBT.

 

Mniej znany w Polsce „incydent” natury światopoglądowej miał miejsce we Włoszech. Wiosną roku 2017 sąd w Trydencie zaakceptował dokument wydany w Kanadzie, zgodnie z którym w dokumentach bliźniacy wpisanych mają… dwóch mężczyzn jako rodziców (dzieci zostały urodzone przez surogatkę wynajętą przez homoseksualistów).

 

Również wiosną roku 2017 Niemiecki Federalny Sąd Administracyjny orzekł, że władza państwowa nie może uniemożliwiać sprzedaży osobom chorym trucizn. W ten sposób de facto zalegalizowano na terenie RFN eutanazję, chociaż formalnie wciąż pozostaje ona zakazana. Bundestag podtrzymał zakaz mordowania ludzi starszych i schorowanych ledwie dwa lata temu! Tak więc wybrany przez naród Parlament sobie, a sędziowie sobie.

 

Przykładów sądowej ingerencji w prawo nie brakuje. „Sądokracja” (ang. Judicial Oligarchy, oligarchia sędziów) staje się swoistą plagą, gdyż w miejsce uprawnionych w reżimach demokratycznych do stanowienia przepisów prawa parlamentów wchodzą sądy i trybunały. Dlatego też Polacy powinni być mądrzy przed szkodą, wyciągnąć wnioski z upadku Zachodu i zablokować wszelkie możliwości przeprowadzenia nad Wisłą obyczajowej rewolucji tylnymi drzwiami.

 

Doświadczenia krajów zachodnich z rewolucją obyczajową przeprowadzaną poprzez aparat sędziowski i groźba podobnego scenariusza w Polsce pokazują, jak bardzo reforma wymiaru sprawiedliwości jest w naszym kraju potrzebna. Im głośniej krzyczy światowa lewica, a postępowy mainstream mocniej broni obecnego systemu sądownictwa, tym wyraźniej widać, że funkcjonujący dzisiaj wymiar sprawiedliwości wymaga głębokich zmian. Absolutnie nie może być jednak mowy o pospiesznym, nieprzemyślanym i pełnym formalnych błędów budowaniu lichej instalacji na glinianych nogach, która rychło upadnie za sprawą niedostrzeżonych przez twórców nowego systemu błędów konstrukcyjnych i w ten sposób pogrzebie wszelkie szanse na obronę moralnego ładu w Ojczyźnie.

 

 

Michał Wałach

 

   


DATA: 2019-02-11 15:05
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie za bzdury wypisujecie. Wolne sądy od nacisków prawicy, lewicy itd. są podstawą Katolickiej Nauki Społecznej. Czy ktoś z was czytał co pisał o wymiarze sprawiedliwości m.in. św. Jan Paweł II ?????
ponad 1 rok temu / Katolik
 
trzeba rozróżniać stan rzeczy w RP:mamy w większości społeczeństwo katolickie,ale ustroj państwa republikański/ergo,masoński/.Prawo w w RP większości ma charakter lewacki,do tego dochodzi lewacka indoktrynacja ludzi.Więc nowe pokolenia,w tym sędziowie orzekają przez pryzmat lewackiego obłędu.A jeśli na to jeszcze nałożymy kiepską jakość szkolenia sędziów,mamy totalitarne orzecznictwo,niszczące wolność jednostki.Wielu sędziow nie nadaje się do sądzenia ze względu na ich niski poziom intelektualny,przekraczający ich zdolności do wykonywania tej trudnej pracy.Podobnie jest z prokuratorami.Stąd niesprawiedliwe i absurdalne wyroki/słynny przypadek skazania niewinnego T.Komedy-a to tylko wierzcholek góry lodowej, czy też Towarystwa Chrystusowego za rzekome popełnienie przestępstwa seksualnego przez b.księdza należącego onegdaj do tego Towarzystwa/.Sytuacja staje się groźna,bo prokuratury i sądy stanowią coraz częściej zagrożenie dla praworządności i sprawiedliwości.
ponad 1 rok temu / marek
 
Powiedzmy sobie szczerze, stan katolickiej wiary w Polsce jest katastrofalny. Nie dziwmy się więc, że w kraju jest coraz gorzej
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
Niestety, w roku 1944 komunizm w Polsce został wprowadzony wprawdzie przez ZSRR, ale za zgodą USA i Wielkiej Brytanii. I tak ma pozostać.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Nie spodziewam się by PiS obsadził sądy ludźmi nielewackich poglądów...
ponad 1 rok temu / M.Migas
 
Skandal! W głowie się to nie mieści tak bardzo wtrącać się do Polski! Nie damy rady Bez Pana Boga Maryi. Nie możemy siedzieć cicho przyglądać się bo nas zniszczą. Diabeł boi się RÓŻAŃCA! do roboty!
ponad 1 rok temu / GOŚĆ
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.